Report: Cagliari - Inter 1:3

Dlouho to s milánským Interem vypadalo bledě, ale v závěru se nakonec podařilo výsledek otočit a získat důležité tři body do tabulky. Cagliari vedlo od 42. minuty 1:0 a ještě šest minut před koncem drželo nerozhodný výsledek. Branka Danila D'Ambrosia všechno změnila a nebohé Cagliari inkasovalo v nastavení ještě třetí gól. Inter stáhl ztrátu na městského rivala a bude čekat na jeho odpověď.

Inter Milán v týdnu ukončil pouť evropskými poháry už v základní skupině Ligy mistrů a po zbytek sezony se může koncentrovat výhradně na Serii A. V neděli odpoledne cestoval na jih do Sardinii, kde už ho čekalo nevyzpytatelné Cagliari.

Antonio Conte varoval své svěřence, že to v žádném případě nebude jednoduché utkání a jeho slova se brzy potvrdila. Inter začal dobře, ovšem šance, které si vypracoval ne a ne proměnit. V 10. minutě zblízka zakončoval Romelu Lukaku a skvělý zákrok předvedl brankář Cragno. K dorážce se ještě dostal Eriksen, ale ten trefil jen obránce. Za chvíli se souboj Lukakua s Cragnem opakoval a opět vyzněl lépe pro domácí oporu. Po čtvrthodině hry Cragno vytáhl další skvělý zákrok, když nohama vyrazil hlavičku Alexise Sáncheze.

Cagliari jen díky jeho zákrokům drželo čistý štít a těsně před koncem prvního poločasu šokoval Nerazzurri Riccardo Sotil, který se dostal k odraženému balónu a rovnou z první ho napálil do sítě. Zpražený Inter mohl inkasovat ještě jednou, Gabriele Zappa zůstal ve vápně neobsazen a jím tečovaný balón skončil mimo.

Herně byl Inter lepší, ale zbytečně si nadělal problémy a ve druhém poločase ho čekala těžká šichta. Antonio Conte stáhl nevýrazného Perišiće a příležitost dostal křídelní obránce Hakimi. Oživit ofenzívu pak přišli ještě Sensi a Young. Právě posledně jmenovaný svojí střelou protáhl Cragna.

Nerazzurri nakonec srovnali až v 77. minutě, kdy se po rohovém kopu a odraženém balónu parádně trefil Nicoló Barella. Interu spadl kámen ze srdce a po vyrovnávací brance vycítil, že má na to urvat tři body. Cagliari se v závěru ocitlo pod tlakem, který nakonec nezvládlo. V 84. minutě zůstal na zadní tyči volný Danilo D'Ambrosio a hlavou vstřelil vítězný gól. Zlomené Cagliari pak inkasovalo ještě jednou v nastavení. Lukaku si na polovině hřiště obhodil Cragna, rychlým sprintem běžel sám na prázdnou branku a tu posléze bez problému trefil. Inter nakonec zvítězil 3:1 a minimálně do večer stáhl manko na vedoucí AC Milán na dva body.