Report: Verona - Inter 1:2

Těsně před Vánocemi a minimálně na pár hodin stanul v čele Serie A Inter Milán. Nerazzurri zvítězili ve Veroně nad Hellasem 2:1 a budou čekat, jak si povede AC Milán v souboji s Laziem. Conteho svěřenci šli do vedení díky trefě Lautara Martíneze, Hellas sice gólem Iliće vyrovnal, ale poslední slovo měl slovenský obránce Martin Škriniar.

Inter moc dobře věděl, že to ve Veroně nebude mít jednoduché a to se samozřejmě potvrdilo. V prvním poločase se čekalo na výraznější šanci do 27. minuty, kdy se ve vápně uvolnil Faraoni a Handanovič si připsal důležitý zákrok. O chvíli později stihla trenéra Ivana Juriće nepříjemnost v podobě zranění Dawidowicze a na plac musel Matteo Lovato.

Víc než fotbalová podívaná to byl boj o každý metr prostoru, šance byla vlastně jen jedna a poločas 0:0 plně odpovídal dění na hřišti.

Remízu však Inter nechtěl a v 52. minutě prolomil bezbrankový stav vedoucí brankou. Po Hakimiho centru zůstal Martínez nepovšimnutý a rovnou z první a s pomocí brankové konstrukce překonal brankáře Silvestriho. Druhý poločas konečně přinesl šance a především tedy góly. Hellas se s inkasovanou brankou nehodlal smířit a po hodině hry vyrukoval s odpovědí. Tedy přesněji řečeno Inter mu vyrovnání daroval. Jindy spolehlivý Handanovič neudržel po centru balón v rukavicích a Ivan Ilić toho pohotově využil.

Radost Hellasu však netrvala dlouho. Domácí si ve vlastním vápně opět nepohlídali vzdušný prostor a Milan Škriniar hlavou vrátil Interu vedení. Výsledek 2:1 hostům plně vyhovoval a ti dál neměli potřebu za každou cenu útočit. Hellas měl ještě dostatek času na vyrovnání, ale Inter hrál chytře a nic mu nedovoloval. V nastaveném čase mohli Nerazzurri výsledek pojistit, po rychlém kontru přihrával před branku Hakimi, jenomže Lukaku na balón nedosáhl.

Inter zvítězil na půdě Hellasu 2:1 a minimálně na pár hodin se posunul do čela Serie A před AC Milán.