Report: AC Milán - Inter 0:3

Inter Milán zvýšil náskok na čele Serie A už na čtyři body, když zvítězil v dalším Derby della Madonnina. Nerazzurri trestali hrubé chyby milánské defenzívy a svého městského rivala zesměšnili třemi góly. Lví podíl na tom měla ofenzivní dvojice Lautaro Martínez - Romelu Lukaku. Prvně jmenovaný dal dva góly, druhý jeden. Pochvalu zaslouží i Samir Handanović, který všechny gólovky AC vychytal.

AC Milán byl tentokrát v roli domácího týmu a chtěl odčinit příšerný výkon v La Spezii i nepovedený závěr zápasu v Bělehradě. Forma i psychologická výhoda byla na straně Interu a zejména v úvodu to bylo hodně znát.

Inter vstoupil do utkání výrazně lépe a také si velmi brzo zajistil vedení. Romelu Lukaku dostal čas vrátit se pro balón, v klidu odcentrovat na volného Lautara Martíneze, kterého obrana Rossoneri v pokutovém území úplně ignorovala a on hlavou vstřelil gól. Milánští se probrali až později, kdy se naskytla zajímavá příležitost Ibrahimovićovi. Vytáhlý Švéd zkoušel zakončit patičkou, ale byl v těžké pozici a Handanović neměl výraznější práci. Na druhé straně zase donutil k zákroku Donnarummu střílející Perišić. O slovo se pak ještě jednou přihlásil Ibrahimović, když zpoza šestnáctky z voleje poslal balón do náruče Handanoviće.

Conteho svěřenci byli lepší a v závěru prvního poločasu si AC muselo oddychnout, když centr Eriksena na zadní tyči trefil nad branku hlavou Škriniar. Inter si tak nesl do šaten jednobrankový náskok.

AC nehrálo dobře, ale po změně stran na svého rivala vlétlo a do akce musel hned třikrát v rychlém sledu Handanović. Nejprve dvakrát fantasticky vychytal hlavičku Ibrahimoviće a na rohový kop vytěsnil i ránu Tonaliho. Tlak Rossoneri byl drtivý, ovšem zůstal bez gólového vyjádření a netrval tak dlouho.

Interu pak stačilo podniknout rychlý protiútok, Perišić si vyměnil balón s Lautarem a ten na malém vápně zvýšil na 2:0. V kontextu neproměněných šancí Milána to byl klíčový okamžik celého zápasu. AC bylo následně nuceno více otevírat hru a to byla voda na mlýn rychlým protiútokům Interu. Romelu Lukaku ještě v 63. minutě narazil na Donnarummu, ale za další tři minuty si navedl balón na levačku a tvrdou ranou k tyči nedal opoře AC šanci. Zápas byl rozhodnut.

Nerazzurri měli ještě možnosti na čtvrtý gól, ale nejistá defenzíva AC to přečkala. Milánu nakonec nebyl přán ani čestný úspěch a Rebiće v další tutovce vychytal Handanović. Slovinský brankář předvedl skvělý výkon, za pevnou obranou Interu vychytal vše co se dalo a přispěl k vítěznému derby. Inter tak odskočil na rozdíl čtyř bodů a AC Milán se bude muset zamyslet.