Report: Inter - Sassuolo 2:1

Desátou výhru v řadě zaznamenal ve středeční dohrávce odloženého kola milánský Inter. Nerazzurri tak dle očekávání navýšili náskok na čele tabulky už na jedenáct bodů a míří za Scudettem. Není nijak překvapivé, že se opět prosadil Romelu Lukaku, doplněný svým útočným parťákem Lautarem Martínezem. Výsledek za Sassuolo korigoval Hamed Junior Traoré.

Sassuolo má s Interem velmi dobrou bilanci, ale tentokrát nezachytilo začátek a už v 10. minutě se dostalo do potíží. Obiang sice jako první nebezpečně vypálil vedle branky, ale jeho útočný protějšek Lukaku byl přesnější. Centr Younga poslal hlavou neomylně do branky a zároveň Inter do vedení. Pro Belgičana to byla už 21. branka v letošním ročníku Serie A.

Sassuolo se nepoložilo a poměrně překvapivě častěji drželo balón, nicméně přes takřka neprostupnou obranu Nerazzurri se nedostávalo. Obraný val ve složení Škriniar, De Vrij, Darmian fungoval na výbornou. Domácí celek se bez problému bránil a vyčkával na vhodnou příležitost k dalšímu úderu.

Sympatická snaha Sassuola pokračovala i po změně stran, ale branku nedokázal trefit ani Đuričić, což o několik minut později vyšlo draho. V 67. minutě se narodil rychlý brejk, který po Lukakuově přihrávce proměnil přízemní střelou Lautaro Martínez - 2:0. Mimochodem pro něho to byla už 15. branka v sezoně. Hosté se ani za tohoto stavu nevzdávali a dokonce si zkoušeli na sudím vymodlit pokutový kop, avšak neúspěšně.

Inter nechal Sassuolo tvořit, vůbec nikam se nehnal a dvoubrankové manko bezpečně kontroloval. Až pět minut před koncem přišlo zaváhání, když se Hamed Junior Traoré dostal k odraženému balónu po nepovedených nůžkách a technickou ranou do šibenice vykřesal naději.

Inter nechtěl o bodové ztrátě ani slyšet a okamžitě přešel do útoku. Alexis Sánchez se z hranice vápna pokusil přehodit Consigliho a už ve čtvrté minutě nastavení nebyl Lukakuovi uznán gól z ofsajdu. Milánský celek ale výsledek 2:1 udržel a znovu navýšil náskok na městského rivala AC už na jedenáct bodů.