Report: Empoli - Inter 0:2

Obhájce Scudetta splnil na stadionu Carla Castellaniho svojí povinnost a bez větších potíží zvítězil 2:0. Náskok zajistil do poločasu Danilo D'Ambrosio a po změně stran přidal druhou branku Federico Dimarco. To už navíc bylo v době, kdy Empoli hrálo bez vyloučeného Samuela Ricciho. Inter se díky výhře vrátil na třetí místo tabulky.

Inter z posledních čtyř zápasů Serie A vyhrál jen jednou a na půdě Empoli měl příležitost tuto nelichotivou bilanci vylepšit. Domácí ale začali aktivně a chtěli favorita zaskočit. Ve 14. minutě dobře mířil do horního rohu Stojanović a Handanović si připsal první těžší zákrok. O pár minut později zakončoval nebezpečně i Luperto a před Handanovićem zablokoval střelu D'Ambrosio.

Teprve potom se začal osmělovat i Inter a ránu Dimarca vyškrábl Vicario nad břevno. Ve 34. minutě už Nerazzurri vedli. Alexis Sánchez vymyslel oblouček na D'Ambrosia a jeho hlavička zapadla do sítě. Vedoucí brankou dostal Inter zápas pod svojí kontrolu a před koncem poločasu mohl přidat další gól Barella, ale ke své smůle trefil jen brankovou konstrukci. Vzápětí v další příležitosti Alexis Sánchez obešel Vicaria, ale zakončit do prázdné nedokázal.

Empoli už se ke své hře ze začátku utkání nevrátilo a Inter mu takřka nic nedovoloval. V 52. minutě přišel klíčový okamžik zápasu. Samuele Ricci nevybíravým skluzem sestřelil Barellu a sudí ho červenou kartou vykázal ze hřiště. Inter pak udělal s Empoli rychlý proces. Následující gól Alexise Sáncheze kvůli ofsajdu neplatil a hlavička Gagliardiniho skončila na tyči. V 63. minutě zase Vicario fantasticky vychytal Lautara, nicméně tento tlak nemohli domácí Azzurri přežít bez úhony. A taky že ne. Po přízemním centru Lautara konečně zvýšil na 2:0 Federico Dimarco.

Třetí branku už Nerazzurri nepřidali. Kvůli ruce Gagliardiniho nebyl Interu uznán další gól a v nastavení opět překazil radost pomezní sudí. Inter to nemuselo vůbec mrzet, v Empoli i tak splnil povinnost a zvítězil 2:0.