Report: Inter - Salernitana 5:0

Inter Milán neměl v předehrávce kola žádné problémy a Salernitanu doma zpráskal pěti góly. Gólově se prosadili oba útočníci - Lautaro Martínez a Edin Džeko. Prvně jmenovaný Argentinec vsítil hattrick a Nerazzurri poslal na průběžné první místo tabulky.

Interu se v předchozích zápasech nedařilo a díky tomu klesl až na třetí místo. V předehrávce hostil nováčka ze Salerna a všichni očekávali tři body. Milánský velkoklub to splnil a navíc si přitom zastřílel. Salernitana tentokrát nedokázala překvapit a i po tomto kole zůstane na posledním místě.

Svěřenci Simone Inzaghiho ale nezačali úplně nejlépe a ve 4. minutě přežili gólovku soupeře. Po Djuričově přihrávce zakončoval z vyložené pozice Verdi a Handanovičovu branku přestřelil. Pak už začal úřadovat Inter a Lautaro Martínez hlavičkoval přímo do připraveného brankáře. O chvíli později napálil domácí útočník břevno a tlak Nerazzurri se stupňoval.

Favorit se prosadil ve 23. minutě, když si Lautaro Martínez převzal pas za obranu a přízemní střelou neomylně zakončil. První branka Interu spustila lavinu a Salernitana inkasovala ještě čtyřikrát. Před koncem prvního poločasu dostal Lautaro Martínez další přesnou kolmici do uličky a i tuto přihrávku náležitě proměnil.

Po prvním poločase měli Milánští dvoubrankový náskok a krátce po změně stran přidali i třetí gól. Hattrick zkompletoval Lautaro Martínez, který si tentokrát našel Džekovu přihrávku a nekompromisní střelou pod břevno prakticky rozhodl.

Každopádně Inter se třemi góly neuspokojil a ofenzivními výpady dál terorizoval obranu Salernitany. V 64. minutě se střelecky prosadil i Edin Džeko. Bosenský kanonýr zakončil akci Barelly podpořenou přihrávkou Gosense. Obrana Salernitany přestala existovat a za dalších pět minut jí Džeko opět pokořil. Výbornou práci přitom odvedl krajní obránce Dumfries a Džeko správným výběrem místa neměl problém zakončit. Salernitana už prohrávala 5:0 a do konce utkání ještě zbývalo dlouhých dvacet minut.

Pro hosty to byla dlouhá doba a Inter opravdu mohl zvítězit ještě výraznějším rozdílem. Jen Joaquín Correa měl tři vyložené šance, avšak ani jednu z nich nedokázal proměnil. Salernitana měla jen tři střelecké pokusy na branku a na San Siru jednoznačně padla. Inter se díky třem bodům posunul na první místo tabulky a bude čekat, jak si povedou nejbližší konkurenti Neapol a AC Milán.