Report: Udinese - Inter 1:2

Inter dokázal reagovat na výhru AC a porazil domácí Udinese. Vyšel mu především první poločas, ve kterém se prosadili Perišić s Martínezem. Po změně stran přidal Inter jeden gól, který mu sudí neuznal, zatímco "Zebry" zvládly ke konci utkání ještě jedním gólem zdramatizovat.

Inter potřeboval reagovat na odpolední výhru AC Milán, aby si svého městského soka nenechal v tabulce utéct moc daleko. Udinese se nalézalo ve skvělé formě, ale ta vzala záhy za své. Už ve dvanácté minutě totiž Inter zahrával druhý rohový kop po sobě a po Dimarcově centru se hlavou na bližší tyči prosadil Ivan Perišić!

Jeho trefa sňala z Interu trochu stresu a tlaku, i když záhy mu svou přítomnost připomnělo i Udinese. Domácí "Zebry" se vrhly do rychlého brejku, který zakončil hodně povedenou střelou záložník Walace. Naštěstí pro Inter skočil k tyči Handanovič tak akorát včas, aby jeho ránu lapil. Činil se i jeho protivník, Marco Silvestri, který musel zasahovat proti tvrdé ráně Dimarca.

Udinese se nevzdávalo a po třiceti minutách se díky dvojce Deulofeu - Pussetto dočkalo zajímavé šance. Deulofeu skvěle zatáhl míč do vápna a odražený balon se dostal k Pussettovi, jenže ten napálil balon příliš vysoko nad!

Inter kombinoval velmi rychle a jednu takovou akci zastavil až pád Edina Džeka po faulu ve vápně. Sudí sice chvíli nechal ve hře pokračovat, ale po nápovědě od VARu a zhlédnutí videa svůj výrok opravil. K míči se postavil Lautaro Martínez a i když první ránu napálil do tyče, tak z dorážky hlavou se už nemýlil - 2:0 pro Nerazzurri.

Pět minut po změně stran domácí obrana fatálně selhala a spoléhala na ofsajd, takže Edin Džeko mohl zakončovat sám. Jenže celou situaci podcenil a vůbec netrefil bránu! Mnohem lépe si počínali domácí. Cioffimu musela udělat velkou radost 72. minuta, když Deulofeu napálil ze standardky šibenici. Handanovič jeho ránu vytěsnil jen tak tak, ale k balonu se dostal Udogie, nahrál bleskurychle volnému Ignaciovi Pussettovi, který už měl úlohu snadnou. Interu se pak povedl ještě jeden atak, jenže Vidalův gól nebyl kvůli ofsajdu uznán.