Report: Cagliari - Inter 1:3

Mistrovské oslavy AC Milán se o týden odkládají, protože Inter naplnil roli favorita a z Cagliari veze snadnou výhru. Domácí chtěli bodovat, protože díky výhře by se posunuli mimo sestupové pásmo, ale to jim příliš kvalitní soupeř nedopřál.

Inter potřeboval odpovědět na dnešní náročnou výhru AC nad Atalantou, takže musel brát tři body. Pokud by prohrál, tak by mistrovské Scudetto již dnes oslavil AC Milán. Ten tlak na hráče Interu byl obrovský a bylo na nich vidět, že potřebují co nejdřív vstřelit branku, aby se trochu uklidnili. Jako první jim v tom mohl pomoci Milan Škriniar, který už v 11. minutě dostal míč do sítě. Jenže dle názoru videorozhodčího si pomohl rukou a gól tak nebyl uznán.

Netrvalo ale dlouho a diváci na Sardinii se dočkali úvodní branky. Bohužel pro většinu z nich inkasovali domácí. Ivan Perišić, který se stal obrovskou oporou Interu, dostihl míč u lajny a dokázal přesně odcentrovat. Na zadní tyči postřehl Mattea Darmiana, který hlavičkou do protipohybu brankáře Cragna poslal Inter do vedení!

Jinak toho první půle zas tak moc nenabídla a to primárně vinou Cagliari. Nerazzurri kontrolovali průběh hry a ve 45. minutě nebyli daleko od zvýšení. Lautaro Martínez sice překonal střelou z otočky brankáře Cragna, jenže sledoval, jak míč zastavuje o tyč. Pak se k němu dostal ještě jednou, ale mladý Argentinec pálil příliš vysoko nad!

Hráči Cagliari potřebovali ledovou sprchu, aby se trochu probrali, protože za tohoto stavu se povážlivě přiblížili sestupu. Ale po změně stran to z jejich pohledu rozhodně nebylo lepší. Obránce Altare totiž nestíhal Lautara Martíneze, který jej dokázal odtlačit od míče. Pak mu stačilo zamířit mezi nohy brankáře Cragna a Inter vedl o dvě branky.

Hotovo ale hosté ještě neměli, protože jen po dvou minutách se překvapivě probrala i ofenziva sardinského celku. Odpovědnost na sebe vzal obránce Babis Lykogiannis a dělovou ránou ke vzdálenější tyči vstřelil nádherný gól na 2:1.

Jenže ani několikeré střídání Cagliari nepomohlo k další trefě. Naopak, patnáct minut před koncem málem zvýšil Perišić, jehož hlavička zamířila těsně vedle. Líp se to povedlo Lautaru Martínezovi. Obrana Cagliari propadla, míče se chopil čerstvý Roberto Gagliardini a naservíroval jej volnému Argentinci. "Il Toro" si poradil elegantně a lobem stanovil konečnou podobu výsledku na 3:1 pro Inter. Jeho šance na titul ještě žijí...