Report: Inter - Empoli 3:2

Livesport.cz - Úřadující ligový mistr překvapení nakonec nedopustil a proti Empoli si výsledkem 3:2 po prodloužení zajistil postup do čtvrtfinále Coppa Italia. V nastavení domácí zachránil Andrea Ranocchia, na něhož v prodloužení navázal první trefou v ročníku záložník Stefano Sensi.

Nováček Serie A z Empoli se po 22 zápasech nacházel ve středu tabulky s 29 body. Zato Inter byl jakožto vedoucí celek italské nejvyšší soutěže v utkání jasným favoritem. V lize prohrál naposledy 16. října s Laziem. Do karet mu navíc nahrávala i skutečnost, že hrál na svém domácím stadionu, kde ho v letošní sezoně dokázal porazit pouze Real Madrid v Lize mistrů.

Hned v páté minutě musel Simone Inzaghi sáhnout do sestavy. Zraněného Joaquina Correu nahradil Alexis Sánchez. Zkušený Chilan se příležitosti chopil a trenérovi se odměnil otevírací brankou. Denzel Dumfries si našel prostor na levé straně a poslal přesný centr na hlavu Sáncheze, který míč nasměroval mezi tři tyče, a ve 13. minutě poslal Nerazzurri do vedení. Nebýt fantastického Jacopa Furlana, mohlo být skóre do poločasového hvizdu výrazně vyšší. Svými zákroky vychytal jak přízemní střelu Dumfriese, tak i dvojité zakončení Lautara Martíneze ve 29. minutě. Udržel tak naděje svého týmu na vyrovnání v druhé půli.

A přesně to Azzuri dokázali. Od začátku druhého dějství nastoupili s větším nasazením, a to v 61. minutě přetavili v gól. Nedim Bajrami dostal křižnou přihrávku od Kristjana Asllaniho napříč pokutovým územím, balon si hrudníkem zpracoval a vypálil nechytatelně k tyči. V 76. minutě se zrodila senzace. Nikým nebráněný Patrick Cutrone poslal hlavou míč do břevna, který se následně smolně odrazil od zad domácího gólmana až do sítě. Andrei Radu si tedy zapsal vlastní branku. Inter dokázal v samotném nastavení ještě zápas srovnat. Ranocchia trefil skákavý míč ideálně, a brankář tak neměl šanci zasáhnout. Zápas tedy pokračoval do prodloužení.

V něm domácí celek navázal na výkon z prvního dějství a svého soupeře k ničemu nepouštěl. Podruhé v zápase navíc Inzaghimu vyšlo střídání. V 94. minutě na trávník poslal Sensiho, který o 10 minut později střelou zpoza vápna rozhodl o konečném vítězství Interu 3:2.

Favorit z Milána si výsledek pohlídal a postoupil do čtvrtfinále Coppa Italia. Tam se v první polovině února svěřenci trenéra Inzaghiho utkají s vítězem zápasu AS Řím - Lecce.