Report: Inter - Atalanta 3:2

Inter Milán zvládl ostře sledovaný duel a před vysněným finále Ligy mistrů s Manchesterem City uzmul tři body Atalantě. Celku z Bergama tím zkomplikoval boj o čtvrté místo, Atalanta nevyužila ztráty AS Řím. Inter se naopak aspoň na chvíli posunul na druhé místo Serie A.

Atalanta chtěla využít porážky AS Řím a odpoutat se od něj. Čekal ji ale enormně náročný soupeř, protože celek z Bergama jel na San Siro, aby se tady utkal s Interem. Což je tým, který ke konci sezony chytil fantastickou formu a pořád pomýšlí na zázrak v podobě výhry Ligy mistrů. Orobici ale nehodlali dát svou kůži lacino. Alespoň ne podle předzápasových plánů. V praxi jim to totiž vůbec nevyšlo.

Sudí Daniele Orsato sotva pískl do píšťalky, když ji do úst dával podruhé. Neuplynula totiž ani minuta od zahájení zápasu, když se poprvé měnilo skóre. A to ve prospěch domácí ekipy. Lautaro Martínez hned po rozehrání poslal míč do běhu na Romela Lukaka a belgický tank si razil cestu vpřed. Pak se mu povedlo překonat i hostujícího brankáře Sportiella, kterému udělal kličku, a zasunul do prázdné brány.

Jenže Atalanta prakticky nedostala šanci reagovat. Hned o dvě minuty později obránce Dimarco se svými dvěma pokusy neuspěl, Sportiello mu oba vyrazil. Jenže trefil jen záložníka Barellu, který byl ve správnou chvíli na správném místě a doklepl míč do jeho protipohybu. Inter vedl nad Atalantou o dvě branky a to neuplynulo ani pět minut!

Pomalu to na San Siru začínalo vypadat na demolici Bergama. Zvlášť, když v deváté minutě poslal míč tvrdou ranou za Sportiellova záda taky turecký záložník Hakan Çalhanoglu. Jeho branka ale naštěstí pro Gasperiniho ekipu nebyla uznána kvůli ofsajdu. I tak to ale vypadalo s Atalantou prachbídně. Navíc se nezdálo, že by dvougólové vedení Inter nějak uspokojilo, naopak se milánský gigant neustále snažil o dosažení dalších a dalších tref.

Atalantě však přeci jen svitla naděje na nějaký zvrat. Deset minut před koncem první půle totiž domácí obrana nedokázala pořádně odklidit míč a dravá Atalanta toho využila. Mario Pašalić se k balonu dostal a se vší vervou ho procpal do sítě - 2:1.

Nerazzurri se po změně stran několikrát dostali blízko zvýšení, jenže pokaždé jim k tomu něco chybělo. A to až do 77. minuty. Tehdy Interu vyšel rychlý brejk, do rozvrácené obrany si naběhl Marcelo Brozović a pelášil na Sportiella. Mohl sice zakončovat sám, ale místo toho nesobecky nahrál na neobsazeného Martíneze. V samém závěru ještě krásnou ranou po rychlé akci snížil střelec Luis Muriel, ale víc už Atalanta na San Siru nestihla.