Doma60.468
    Venku35.094
    Doma78.124
    Venku70.000
    25' Vieri - 19' Corradi, 53' Marazzina
    Zlute karty: Di Biagio, Cordoba - Corini, Eriberto
    Střely na bránu: 7-5
    Rohy: 8-6
    Divaci: 63.000
    Rozhodci: Rosetti

INTER (4-4-2): Toldo 5.5, J. Zanetti 5, Sorondo 4.5, Cordoba 5, Gresko 4.5, Okan 5.5 (61' Conceicao 5), Di Biagio 6.5, Farinos 6.5 (76' Kallon 6.5), Guly 5 (37' Recoba 6.5), Ronaldo 6, Vieri 6. (12 Fontana, 10 Seedorf, 33 Emre, 78 Ventola). Trener: Cuper

CHIEVO: Lupatelli 7, Moro 6.5, D'Angelo 6.5, D'Anna 6.5, Lanna 6.5, Eriberto 7, Perrotta 7.5, Corini 7.5, Manfredini 7 (73' Barone 6.5), Corradi 8 (91' Mayele), Marazzina 7.5 (86' Cossato). (67 Ambrosio, 25 Lorenzi, 33 Beghetto, 66 Legrottaglie). Trener: Del Neri 7.5.

Ronnie

Ve šlágru kola hostil Inter nováčka z Chieva. Fotbalisté z předměstí Verony bezesporu patří mezí největší překvapení letošní sezony a drží se stále na vysněných příčkách.

Inter nastoupil v útoku s Vierim i Ronaldem a byli to pravě tito dva, co měli nejvíce šancí. Nerazzurri měli jasnou převahu a i spoustu příležitostí ke skórování. Chievo ale bránilo velmi dobře a díky dvěm brankám také zvítězilo. Jediný zásah za domácí měl nezastavitelný Christian Vieri.

Zápas začal minutou ticha za zesnulého víceprezidenta Giuseppe Prisca. První šanci měl Inter. Z přímého kopu našel Turecký záložník Buruk Okan hlavu Guglielminpietra, který jen těsně minul branku. Na druhé straně dělal největší potíže obráncům Brazilec Eriberto, pálil nad. V 19.minutě zahrával roh Corini, Corradi hlavičkoval a Vratislav Greško odkopával míč až za brankovou čarou. Marné byly debaty s asistentem rozhodčího - 0:1. Za pět minut se ale Inter vrátil do hry. Trefil se Vieri. Po centru Farinose hlavičkoval Ronaldo k Bobovi, který sám před brankářem neměl potíže se zakončením. O minutu později střílel Ronaldo v dobré pozici nad. Corradiho hlavičku pro změnu kontrolval Francesco Toldo. V tu chvíli měli hosté více ze hry a měli Inter pod tlakem. V další šanci znovu nedal Corradi. Na druhé straně zase Alvaru Recobovi chytil dvakrát trestňák Lupatelli. Rozhudjící okamžik zápasu přišel v 53.minutě. Perrotta poslal ideální centr pro Marazzinu, který poslal balon do sítě. Fanoušci Chieva byli radostí bez sebe. Inter nasadil k totální ofenzivě. Dvakrát byl v šanci Ronaldo, jednou Vieri a Mohammed Kallon, neúspěšně...

Chievo tak získalo do sbírky další cenný skalp. Ronaldo pochválil hru soupeře. "Měli jsme s nimi velké potíže. Hráli opravdu velmi dobře. Myslím, že jsme odvedl dobrou práci. Sám jsem měl dvě velké šance, škoda že jsem žádnou z nich neproměnil." Kapitán Javier Zanetti soudí, že týmu chybělo štěstí. "Z tolika šancí jen jeden gól... Ve středu zvítězíme a vrátíme se do čela tabulky." Alvaro Recoba, který se na hřiště dostal v průběhu první půle za Gulyho, se omlouvá za výsledek a stejně jako Zanetti mluví o středečním zápase s druhým Veronským týmem. "Věřím, že vyhrajeme." Chievo hraje v odloženém 6.kole doma s Laziem Řím. Prezident klubu Moratti hovořil o krásném zápase. "Hrálo se opravdu kvalitní utkání. Dostali jsme lekci z budoucnosti." Brankář Toldo si myslí, že by zápasu víc slušela remíza. "Byli opravdu skvěle zorganizovaní. My bychom měli vylepšit obranu."

Chievo se díky tomuto důležitému vítězství znovu vrátilo do čela tabulky Serie A.