Zlute karty: Okan, Emre - Marchegiani, Favalli
    Rozhodci: Messina

INTER (4-4-2):Toldo 6.5, Zanetti 6.5, Sorondo 6, Materazzi 6.5 (65' Simic 6), Gresko 5.5, Okan 5 (77' Vivas), Di Biagio 6, C.Zanetti 6, Guly 6 (64' Emre 6), Vieri 6.5, Kallon 6 (12 Fontana, 8 Farinos, 20 Recoba, 78 Ventola). Trenér: Cuper

LAZIO : Marchegiani 6.5, Negro 6.5, Nesta 7 (73' Pancaro 6), Couto 5.5, Favalli 7, Poborsky 6, Giannichedda 5.5, Liverani 5.5 (64' Mendieta 6), Fiore 6.5, Crespo 5.5, Lopez 6. (22 Concetti, 3 Cesar, 4 D.Baggio, 17 Gottardi, 21 S.Inzaghi). Trenér: Alberto Zaccheroni

Bobo nakratko

Přes obrovské šance Interu skončilo večerní utkání s Laziem 0:0. Protože AS Řím vyhrálo dostalo se tak v tabulce před nerazzurri a satlo se zimním králem Serie A.

V prvním poločase měl Inter čtyři velké šance. Do třich z nich se dostal Christian Vieri, který hrál v útoku až neuvěřitelně skvěle. Čtvrtou příležitost měl Mohammed Kallon. Lazio mělo velké štěstí, že nedostalo gól. Střely Crespa a Lopeze nebyly příliš nebezpečné...

V druhé půli znovu Inter vládl. Sice v první dvacetiminotvce se na fotbal nedalo dívat, oba týmy se předháněly v chybách ve středu pole, pak ale začal znovu vládnout Inter. Vieri měl na noze další tutovku, Marchegiani v brance dnes zářil. Lazio se spolehálo především na rychlé brejky, z kterých bylo velmi nebezpečné. Posledních deset minut Inter Lazio přímo drtil, chybělu mu však kousek štěstí a přes spoustu šancí gol vstřelit nedokázal. Když už se modročerní dostali do šestnáctky soupeře, nedokázali si poslat finální přihrávku, která by rozhodla...

Trenér Cuper se musel obejít bez Ronalda, který si dal pauzu kvůli svalovým problémům. V útoku tak nastoupil s Vierim Kallon. V obraně se místo distancovaného Cordoby dostal na hřiště uzdravený Marco Materrazzi. Na druhé straně se v základní sestavě, v poslední době stabilně hrající, objevil Karel Poborský. Vzhledem k ostatním zápasům - Chievo, AS Řím i Juve vyhrálo, musel Inter, aby se vrátil na první místo tabulky, bezpodmínečně vyhrát. Kdyby se tak stalo, bylo by to po jedenácti letech, co by byl zimním králem. Za posledních deset let vyhrál zimní král celou Serii A osmkrát.

Argentinský trenér Hector Raul Cuper tvrdil po utkání přesně to samé, co tvrdil i před ním. "Titul zimního šampiona pro mě není důležitý. Ještě zbývá hodně dlouhá cesta do konce Serie A."