Venku32.848
    Nejvíce
    Doma79.188
    Venku81.451
    41' Marazzina, 90' Cossato - 48' Dalmat, 59' Ronaldo
    Žluté karty: Perrotta, Corridi - Cordoba, Greško, Toldo, J.Zanetti, C. Zanetti
    Červená karta:
    Střely na bránu: 3-3
    Rohy: 5-4
    Diváci: 37.000
    Rozhodčí: De Santis

INTER (3-4-3) : Toldo 6, J.Zanetti 6 ,Sorondo 5, Cordoba 6, Gresko 6, Dalmat 7, Di Biagio 6 (78'Emre -), C.Zanetti 6, Seedorf 5 (87'Ferraro -), Ronaldo 6.5 (65'Ventola 5.5), Recoba 6. (Fontana, Kallon, Conceicao, Okan). Trenér: Cúper

CHIEVO VERONA: Lupatelli 4, Moro 6, D'Anna 5.5, Legrottaglie 6, Lanna 6, Eriberto 6.5 (84'Beghetto -), Perrotta 5.5, Corini 6, Franceshini 6 (61'F.Cossato 6.5), Corradi 7, Marazzina 6.5 (70'Esposito -). (Ambrosio, Rinaldi, D'Angelo, Barone). Trenér: Del Neri

Ronnieeeee

Jěště v 85.minutě vedl Inter v Chievu 2:1 a Juventus hrál v Piacenze 0:0. Vše tak hrálo modročerným do karet...

Jestliže měl Inter v minulém kole štěstí, tak tentokrát se k němu postavilo zády. Inter sice dokázal znovu otočit nepříznivý stav z 0:1 na 2:1, ale krátce na to, co asistent rozhodčího ukázal, že se bude nastavovat ještě pět minut inkasoval z kopačky Cossata. Pro nerazzurri to byl samozřejmě šok a místo toho, aby na čele tabulky vedli o slušně tři body, vedou o jediný bod.

Za Inter v druhém poločase vyrovnal Francouz Stephane Dalmat dalekonosnou střelou. Druhý gól přidal Ronaldo, jeho třetí v posledních dvou zápasech. Dokázal tak, že je znovu po dlouhém zranění opravdu ve formě. Branky dosáhl svým typickým způsobem, obešel i brankáře Lupatelliho.

V dalším ostře sledovaném souboji o scudetto mezi AC Milánem a obhájcem titulu AS Řím gól nepadl. Římané tak přenechali druhé místo Juventusu, za který v 87.minutě vstřelil Pavel Nedvěd jedinou a rozhodující branku. Drama v Serii A vrcholí a dvě kola před koncem může z velkého tria vyhrát kdokoliv. Všichni favorité však místo toho, aby vyhrávali jeden zápas za druhým, ztrácí. V tabulce jsou nyní seřazeni v jednobodvém odstupu postupně Inter, Juve, AS Řím. Ostrý boj je také ještě o příčky zajišťující evropské poháry a jedno sestupové místo. Serii B si příští ročník určitě zahrají Benátky, Lecce a Fiorentina.

Inter dělí 180 minut čistého času od 14.titulu, samozřejmě pokud v obou zbývajícíh utkáních vyhraje. Dokáže to? Příští neděli hraje doma s Piacenzou, která ještě zdaleka není zachráněná pro další sezonu. Ligu zakončí na Olympijském stadionu v Římě s Laziem. Lazio sice určitě titul rivalům z AS nepřeje, zápas ale určitě nevypustí, neboť hraje spolu s dalšími třemi týmy o čtvrté místo zajišťující předkolo Ligy mistrů. Žádná lehká utkání... Pokud by ztratil, ještě nemusí být nic ztraceno. Juve i AS můžou ztratit nějaký ten bod taky.

Trenér Cúper byl po zápase naštvaný. "Měli jsem šance je dodělat, ale neproměnili jsme je. Inter je ale stále favoritem."