Doma46.266
    Venku37.933
    Doma71.740
    Venku80.000
    36' Martins, 90' Emre
    Rozhodčí: Ivanov Valentin (Rusko)

INTER (4-4-2) : Toldo 6, J.Zanetti 5.5, Cordoba 6, Cannavaro 6, Coco 6.5, Conceicao 6 (83' Guly), Okan 6 (19' C.Zanetti 6), Di Biagio 6, Emre 6.5, Martins 7, Morfeo 5.5 (74' Pasquale 6) (12 Fontana, 24 Gamarra, 41 Napolitano, 35 Altobelli). Trenér: Cúper

Leverkusen (3-4-1-2):: Butt 6.5, Ojigwe 6, Kleine 6, Kaluzny 5.5, Placente 5.5, Ramelow 6, Basturk 6 (46' Schneider 6), Brdaric 5.5 (46' Neuville 5.5), Simak 5 (62' Cris 5.5), Bierofka 6.5, Franca 5.5 (31 Starke, 6 Zivkovic, 14 Balitsch, 19 Babic). Trenér: Thomas Hoerster 6.

Hrdina večera

Inter zvládl vlastníma silama důležitý zápas a kvalifikoval se do čtvrtfinále Ligy mistrů. Porazil Bayer Leverkusen 2:0 góly Martinse a Emreho. Německý tým v semifinálové skupině nezískal jediný bod. Inter si paradoxně mohl dovolit prohrát, protože Newcastle vybouchlo doma s Barcou a prohrálo 0:2. Inter se může ve čtvrtfinále střetnout jen s vítězem některé jiné osmifinálové skupiny - AC Milán, Manchester United nebo Valencie.

Trenér Cúper oproti očekávání uzdraveného Hernana Crespa nezařadil ani na lavičku. V útoku se vedle jistého osmnáctiletého Martinse objevil Domenico Morfeo. Oba vydatně za zálohy podporoval Belozoglu Emre. Jinak obrana i záloha nastoupila v předpokládaném složení.

Za Inter se po celých devadesát minut předváděl hlavně mladý Nigerijec Obefami Martins, byl to i jasně nejlepší hráč podle hodnocení TV Rai. Již v třetí minutě slušně hlavičkoval. Nedlouho po té se ocitl v první velké šanci. Po centru Coca z levé strany se nepodařilo pořádně vystřelit Morfeovi, míč se dostal k Obamu, který jen těsně minul vzdálenější tyč. Ve 14.minutě šel Inter do přečíslení. Po pravé straně utíkal Martins, jenže tak dlouho přemýšlel kdy a komu nahrát až prováhal ten správný okamžik a z vápna poslal míč na střed před šestnáctku, kde vůbec nikdo v černomodrém nebyl. Emre mu to hodně nahlal vyčetl. Leverkusen oplatit střelou v podání Franca, Toldo s přehledem chytil. Mezitím musel zraněného Okana nahradit Cristiano Zanetti. Ve 24.minutě zahrozil znovu Martins, jeho střelu Butt zneškodnil. Ve 30.minutě měli slušnou příležitost domácí, Basturk nakonec pálil nad. O pět minut později to přišlo. Inter útočil ale akci zastavila obrana. Už se zdálo, že je míč ztracený, jenže obránci se pořádně nedomluvili, kdo má míč odkopnout, ten vybojovol Conceicao a poslal do běhu Martinsovi. Novopočený reprezentant Nigérie tváří v tvář Buttovi nezaváhal a poslal balón přesně k tyči. Svůj premiérový gól v dresu Interu za dospělé oslavil tradičně jako všechny předešlé v juniorce - pěti salty.

Ve 43.minutě se tlačil do pokutového území nikdo jiný než Martins, Kleine ho na hranici podrazil a rozhodčí ukázal na penaltu. O míč měli zájem Emre a Morfeo, nakonec ho dostal druhý jmenovaný. Domenico však poslal slabou a neumístěnou střelu a protože Butt vystihl směr, nebylo pro něj těžké míč vyrazit. Poločas skončil zaslouženým vedením 1:0 pro Inter.

Po přestávce již šancí moc nebylo. Conceicaovi chytil střelu Butt, chvíli na to zablokoval i pokus Martinse, který se a něj znovu řítil sám. V 66.minutě mohl vyrovnat Bierofka, jen těsně minul levou tyč. Na hřiště přišel místo Morfea Pasquale a zápas se jen dohrával, neboť v té době již Barca vedla v Newcastlu 2:0 a Inter tak měl postup v kapse. Přesto v 78.minutě znovu překonal Martins ofsajd a běžel sám na Butta, jen těsně minul jeho bránu. V 82.minutě mohl srovnat França, do sítě se však netrefil. Druhý gól přišel až v poslední minutě. Coco zleva odcentroval takovým polovičním lobem našel na penaltě Emreho, který si míč nejprve zpracoval a po té v klidu technickou střelou poslal míč do levého růžku Buttovy svatyně 2:0.