Venku20.731
    Nejvíce
    Doma51.405
    Venku37.700
    31' Recoba, 52' Saarinen (vlastní), 73' Crespo
    Žluté karty: Cannavaro
    Střely na bránu: 3-4
    Držení míče: 54% - 46%
    Rohy: 1-6
    Diváci: 33.686
    Rozhodčí: De Bleeckere (Belgie)

INTER (4-3-1-2) : 1 Toldo; 4 Zanetti, 13 Cannavaro, 23 Materazzi, 77 Coco (87' Pasquale); 7 Conceiçao, 14 Di Biagio, 5 Emre; 20 Recoba; 32 Vieri, 9 Crespo (75' Almeyda) (12 Fontana, 2 Cordoba, 15 Adani, 21 Beati, 31 Vivas). Trenér: Cúper

Rosenborg (4-4-2):: 12 Arason; 6 Strand, 5 Basma, 3 Hoftun, 13 Saarinen; 9 F. Johnsen, 10 Skammelsrud, 7 Berg, 8 Enerly; 22 Brattbakk (57' Olsen), 20 Karadas (1 Johnsen, 11 Sibaya, 14 Blixt, 18 George, 19 Ludvigsen, 21 Stensaas). Trenér: Eggen.

V důležitém zápase porazil Inter Milán na San Siru norský Rosenborg Trondheim jasně 3:0. V posledním zápase základní skupiny mu tak stačí remíza v Amsterdamu na postup do osmifinále. Lyon překvapivě prohrál s Ajaxem doma 0:2 a klesl z první příčky až na třetí.

Inter začal velmi ofenzivně. Trenér Cúper poslal na trávník hned tři útočníky. "Věděl jsem, že riskujeme, ale museli jsme vyhrát. S takovým útokem, jaký máme, jsme měli velkou výhodu, pokud jsme drželi míč," řekl kouč.

První velkou šanci měli hosté. Hlavička Haralda Brattbakka skončila jen těsně vedle Toldovy brány. V 31.minutě se trefil krásnou ranou po přihrávce Sergia Conceicaa Alvaro Recoba. Sedm minut po přestávce znovu servíroval míč do vápna portugalský záložník Conceicao a obránce Trondheimu Saarinen si ve snaze odhlavičkovat míč do bezpečí vstřelil vlastní gól. Pojistku přidal k vítězství Crespo, ke kterému přistál míč po centru ... Conceicaa, zase. Pro Hernana Crespa to byl již šestý gól v nejlepší klubové soutěži Evropy a drží si tak průměr více jak jedné branky na zápas.