Doma66.346
    Venku22.750
    Doma76.166
    Venku30.000
    66' Materazzi, 90' Vieri
    Žluté karty: Emre, Pasquale - Colucci, Frara, Cruz, Bellucci
    Vyloučen:
    Střely na bránu:
    Rohy: 7-4
    Diváci: 65.409
    Rozhodčí: Treossi

Inter (4-4-2) : Toldo 6, J.Zanetti 6.5, Cannavaro 6.5, Materazzi 7 (71' Cordoba 6), Coco 5.5 (46' Pasquale 6), Conceicao 6, Almeyda 6.5, Emre 6, Dalmat 5 (63' Okan 6), Vieri 6.5, Crespo 6 (12 Fontana, 31 Vivas, 15 Adani, 21 Beati). Trenér: Cúper

FC Bologna (3-4-2-1): Pagliuca 6, Zaccardo 6.5, Paramatti 6, Castellini 6, Frara 5 (73' Salvetti), Smit 5, Colucci 6, Nervo 5, Bellucci 6.5, Locatelli (10' Amoroso 6, 84' Della Rocca), Cruz 6 (12 Coppola, 17 Terzi, 21 Brioschi, 31 Menghi). Trenér: Guidolin 6.

Inter je znovu v čele tabulky Serie A!. V sedmém kole porazil celkem pohodlně dosud neporaženou Boloňu 2:0. Dosud vedoucí AC Milán prohrál 2:3 ve Veroně s Chievem.

Trenér Cúper znovu vsadil na jistotu a do hry poslal čtyři obránce. Jisté místo v tomto složení mají Fabio Cannavaro a Javier Zanetti. O místo zbylého středního obránce soupeří Marco Materazzi a Ivan Cordoba. Na levé straně měl doposud jistotu Francesco Coco. Jeho nepříliš kvalitní výkony v posledních zápasech mu ji ale berou, takže Inter znovu může začít řešit stejný problém jako v létě - levý obránce. Naštěstí velmi dobře se jeví mladý Giovanne Pasquale, takže to nemusí být až tak aktuální problém.

V záloze chyběl tahoun týmu Luigi Di Biagio, neboť za nakoupnutí Davidse v duelu s Juventusem dostal dvouzápasový distanc. Vedle sebe tak netradičně hráli Emre, Almeyda a Dalmat. Právě posledně jmenovaný je dalším letošním zklamáním. O jeho velkém talentu nemůže být pochyb, Cúper pro něj doslova dělá, co mu na očích vidí, hledá pro něj nejlepší pozici na hřišti - beznadějně. Dalmat je nevýrazný. SoccerAge ho pro toto kolo zařadil do nejhroší jedenáctky.

Do hlediště milánského chrámu přišlo slušných 65 tisíc fanoušků a v prvním poločase viděli slušný fotbal. Inter držel většinu času míč na svých kopačkách do velké šance se ale nedostal. Ve 33.minutě zahrozil Bezologlu Emre z přímého kopu. Jeho technická paráda se jen těsně mihla kolem růžku Pagliucovi brány.

Deset minut po přestávce se uvolnil po pěkné kombinaci s Crespem Bobo, v dobré pozici však nedal. V 66.minutě rozvlnil konečně síť obránce Marco Materazzi. Jeho hlavu našel ve vápně centrem z trestného kopu Sergio Conceicao. Běžela druhá minuta nastavaní a Inter se dostal do brejku. Emre vysunul Crespa (zavánělo to ofsajdem), ten zaběhl skoro až hranici pokutového území a brankové čáry a krásným centrem našel úplně volného Christiana Vieriho. Pro Boba to byla již šestá branka v sezóně a spolu s Del Pierim, Inzaghim a Tottim se dělí o korunu nejlepšího střelce Serie A..