Doma63.224
    Venku41.402
    Doma76.166
    Venku78.843
    10' Lopez (p), 31' Lopez, 38' Lopez - 40' Couto vlastní, 67' Emre, 74' Emre
    Rozhodčí: Rosetti

Inter (4-4-2) : Toldo 5.5, J. Zanetti 6.5, Cordoba 5.5, Cannavaro 5.5, Pasquale 5 (85' Gamarra), Okan 5 (32' Recoba 6.5), Almeyda 6, Emre 8, Conceicao 5.5, Crespo 6.5, Vieri 6.5. (12 Fontana, 15 Adani, 8 Farinos, 21 Beati, 3 Kallon). Trenér: Cúper

Lazio (4-4-2):Peruzzi 5.5, Stam 6.5, Negro 5.5, Couto 5.5, Pancaro 6 (83' Liverani Sv), Fiore 7 (88' Oddo), Simeone 6 (66' Giannichedda), Stankovic 6, Cesar 6.5, Corradi 6.5, Lopez 8 (99 Concetti, 2 Colonnese, 21 S.Inzaghi, 25 Chiesa).Trenér: Mancini 7.

Ve strhující bitvě se oba velkokluby nakonec rozešli smírně a to i přestože domácí vedli již 3:0!

V desáté minutě poslal Cladio Lopez na opačnou stranu brankáře Tolda a Lazio se dostalo z penalty do vedení. V pokutovém území hrál rukou Almeyda. Druhý gól přidal taktéž Claudio Lopez po té, co tečoval přízemní Stankovičovu střelu. Cúper pak reagova na nepříznivý vývoj utlání střídáním a Okana nahradil Recobou. Rázem byli nerazzurri daleko nebezpečnější na polovině soupeře. Conceicao dvakrát nebezpečně střílel. Paradoxně však ve 36.minutě po sebevražedné přihrávce Pasquala přímo Lopezovi, dokončil argentinský ostrostřelec hattrick a s Interem to vypadalo velmi špatně.

Odpověď na třetí branku Lazia byla rychlá. Po centru Recoby z levé strany hlavičkoval Crespo do břevna, míč se dostal k ležícímu Coutovi a od jeho hlavy se odrazil a dokutálel za čáru. Vedle stojící Vieri ho nestačil zasáhnout... Do kabin se tak šlo za stavu 3-1.

Druhý poločas bzl již o hodně veselejší. Inter podobně jako druhý poločas s AC ovládl hru a bzl mnohem nebezpečnější než soupeř. Šance měli Javier Zanetti a také znovu vynikající Sergio Conceicao. V 68.minutě Bezologlu Emre úžasným gólem snížil. Z pětadvaceti metrů nadherným obloučkem přehodil gólmana. O minutu později Vieri střilel těsně vedle, aby v 77.minutě skvěle hrající Emre vstřelil další gól a vyrovnal. Emre pronikl do šestnáctky a bombou k tyči rovlnil síť.

Inter byl rázem na koni a Lazio se musel třást o bod. V 79.Recoba poslal ze své úchvatné levačky bombu a jen excelentní zákrok Peruzziho uchránil Lazio od pohromy. Minutu na to znovu Recoba, tentokrát centroval vysokým lobem do vápna a Vieri ve vyložené pozici hlavou nedal! O dalších pět minut, Inter drtí Lazio a po přihrávce z rohu kohojiného než Recoby hlavičkoval Crespo do tyče! Rozhodující branka Interu však již nepadla a oba týmy si do tabulky připsaly jeden bodík.