Doma61.656
    Venku35.981
    Doma76.166
    Venku78.843
    10' Vieri, 39' Kallon, 42' Kallon p.
    Rozhodčí: De Santis

Inter (4-4-2) : Toldo 6.5, J.Zanetti 6.5, Cannavaro 6, Materazzi 6, Cordoba 6.5, Okan 6.5, C.Zanetti 6.5, Emre 7 (66' Di Biagio 6), Recoba 6, Vieri 8 (29' Kallon 7.5), Batistuta 6 (80' Dalmat). (12 Fontana, 26 Pasquale, 11 Guly, 10 Morfeo). Trenér: Cúper

Reggina (3-5-2): Belardi 6, Jiranek 4, Vargas 6, Franceschini 5.5, Diana 5, Mamede 5, Cozza 6.5 (46' Paredes 5,5), Nakamura 5.5 (70' Morabito 5.5), Falsini 6.5, Bonazzoli 6, Di Michele 5.5. (16 Lejsal, 15 Torrisi, 22 Mozart, 21 Rastelli, 9 Savoldi). Trenér: De Canio 5.5.

Inter je v čele! AC Milán prohrál v Perugii a nerazzurri se díky výhře 3:0 nad Regginou vyhoupli na první příčku tabulky Serie A. Juve je druhé, nad Empoli vyhrálo gólem z penalty :-( Reggina doposud sice čtrnáctý tým, z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála. Nadále pokračuje smutný jev, co zápas na San Siru to zranění klíčového hráče. Proti Modeně se zranil Crespo, čtrnáct dní po té Almeydovi v zápase s Empoli zlomil nohu soupeř a nyní odstoupil v průběhu první půle Christian Vieri s pochroumaným kolenem. Ještě před tím však stihl skórovat a připsat si tak již letošní 18. trefu. Jeho náhradník Mohammed Kallon se střelecky prosadil hned dvakrát a o zápase bylo do přestávky prakticky rozhodnuto. Batistuta ani ve třetím utkání střeleckou smůlu nepřekonal a nadále čeká na premiérový gól v černomodrém dresu.

Trenér Cúper vyslal na trávník celkem očekávanou jedenáctku. Překvapil ale s levým bekem. Hrál Ivna Cordoba. Coco je zraněný a Pasquale zůstal na lavičce. V záloze dostal příležitost v poslední době skvěle hrající Buruk Okan. Cristiano Zanetti se posledně slušně uvedl a zabral tak místo Luigi Di Biagimu, ten si již dvouzápasový distanc odpykal. O startu Emreho, Recoby, Batistuty a Vieri se nepochybovalo...

Hned ve třetí minutě spálil tutovku po přihrávce Gabriela Batistuty Bobo. Z šesti metrů branku nedal. Na druhé straně chytil Toldo střelu Bonazzolimu. V sedmé minutě se protáhl po právé straně Emre. jeho pokus mu gólman hostí Belardi zlikvidoval. O další minutu později se znovu vytáhl Toldo, tentokrát chytil střelu Cozzimu. Oba týmy ze začatku útočili a chtěli vstřelit brzy vedoucí gól. To se povedlo v desáté minutě Christianu Vierimu. Cordoba z levé strany unikl a centrem našel nejlepšísho střelce Serie A. Bobo svým typickým způsobem (konečně) poslal z voleje míč do sítě. Perugia zahrozila znovu díky Cozzimu. Jeho hlavička šla nad. O chvíli později s epo faulu na Vieriho kopal přímý kop. Recobův pokus k bližší tyči Belardi vyrazil na roh. Ten znovu zahrál uruguyaský útročník, Materazzi ve vápně hlavičkoval a Cannavaro ve snaze trefit míč upadl. V 25.minutě se po hrubém zákroku Martina Jiránka Vieri dožadoval ošetření. O čtyři minuty později jej nahrazuje Mohammed Kallon, nejlepší střelec musí střídat.

Ve 40.minutě našel zleva Batigól v pokutovém území Okana. Jeho střelu Belardi jen vyrazil a Mohammed Kallon pohodlně zvýšil na 2:0. Ve 43.minutě již vedl Inter o tři góly. Belozoglu Emre obešel dva obránce, vnikl do pokutopvého území, kde ho složil Diana a rozhodčí De Santis ukázal na značku pokutového kopu. Mohammed Kallon poslal Belardiho na opačnou stranu... Druhý poločas začíná podobně jako první. Inter se tlačí dopředu. Skvěle hraje Emre a Javier Zanetti, který si i vysloužil potlesk na otevřené scéně. V další šanci Kallon přestřelil. V 64.minutě přichází další smutný okamžik pro Cúpera. Vargas fauloval Emreho. Turecký záložník má bolesti v kotníku a střídá ho Luigi Di Biagio. Inter neustále útočí a snaží se přidat další gól. Batistuta utíkal na branku ale vysoko přestřelil. V další slušné pozici neuspěl po přihrávce El China Mohammed Kallon. Z šesti metrů odmítl završit hattrick. Ze slušné vzdalenosti pálil i Materazzi, bohužel nad. V 88.minutě nařídil De Santis další penaltu, tentokrát proti Interu. Cannavro hrál ve vápně rukou. Po diskuzi s asistentem svůj názor změnil a Inter zahrával přímý kop. Cannavaro byl nedovoleně postrčen... V nastavení musel být ošetřován ještě Kallon kvůli pravému kolenu.

Nejlepší mužem utání byl podle Raisport Christian Vieri. Za třicet minut hry dostal známku 8. Kallon dostal 7,5 a Emre 7. Nejhorší byl Martin Jiránek, redaktoři italské televize mu dali čtyřku. "Ze začátku jsme měli trochu problémy, ale po prvním gólu už jsme byli jasně lepší a vyhráli jsme zaslouženě. Všichni mi dnes udělali radost," pochválil své svěřence kouč Interu Hector Cuper.