Doma61.141
    Venku37.436
    Doma76.166
    Venku78.843
    23' Cruz - 9' Recoba, 85' Recoba
    Rozhodčí: Pellegrino

Inter (4-4-2) : Toldo 5.5, J.Zanetti 6, Materazzi (6' Gamarra 5.5, 46' Coco 5.5), Cannavaro 6, Cordoba 6, Okan 5.5, C. Zanetti 5.5, Di Biagio 5.5, Emre 6.5 (67' Conceicao 5.5), Batistuta 5, Recoba 7.5. (12 Fontana, 26 Pasquale, Guglielminpietro, 30 Martins). Trenér: Cúper

Bologna (4-4-1-1): Pagliuca 5.5, Paramatti 5.5 (88' Signori), Falcone 6, Castellini 6.5, Vanoli 6.5, Nervo 4.5, Colucci 6.5, Olive 6.5, Bellucci 6.5 (77' Amoroso), Locatelli 7 (56' Frara 6.5), Cruz 7. (12 Coppola, 2 Zaccardo, 31 Meghni, 32 Della Rocca). Trenér: Guidolin 6.5.

Inter Milán dokázal v sobotní předehrávce 24.kola, že na tom není ještě tak špatně, jak se zdálo po dvou porážkách 0:3 od Barcelony a Juventusu Turín. V důležitém zápase na hřišti osmé Bologni Inter vyhrál díky dvěma trefám Alvara Recoby. Výhra se cení o to víc, že Bologna z jedenácti domácích zápasů hned osm vyhrála. El Chino dokázal, jak je pro Inter důležitý. Většinou na branky nahrává, tentokrát to byl on, kdo se trefoval do sítě a zařídil pro nerazzurri tři body. Prezident Moratti ho obdivuje právě proto, že dokáže rozhodnout zápas. Na druhou stranu je to právě on, kdo řekl, že jedná s Manchesterem o výměně tohoto hráče za Verona...

Trenér Cúper šetřil Vieriho pro úterní zápas s Newcastlem a v útoku tak dostal šanci vedle Batistuty Alvaro Recoba. Zatímco Batigólovi se nějak zvlášť nedaří a pochybuju o tom, že Inter bude jednat po sezóně s AS o přestupu, El Chino si v této pozici liboval. Jako velmi zajímavý se jeví fakt, že když uruguyaský reprezentant nastoupí přímo na hrotu a ne jako ofenzivní záložník, z pravidla dá branku. Doposud se trefil mezi tři tyče osmkrát a z toho to šestkrát bylo v zápase, v kterém nahrazoval zraněného Vieriho! Zajimavé je, že sedm branek dal na hřišti soupeře a v tomto ohledu je na tom lépe než jeho zmiňovaný kolega Bobo. Christian Vieri dal ze svých 21 zásahů jen 5 na cizí půdě.

I když to nevypadalo hned od začátku na šťastný zápas Inter se nakonec radovalp první. Nejprve zahrozili domácí, šanci měl Bellucii a Locateli. Chvíli na to, musel střídat Marco Materazzi kvůli zranění a trenér Cúper musel opravdu zářit štěstím, neboť vše vypadá přesně tak jak se zmínil na chatu fanoušek pod nickem Vieri: "Máme víc zraněnej, než padá gólů." Naštěstí v deváté minutě dostal Inter výhodu přímého kopu a pan Recoba předvedl své úmění přesně jako loni ke konci sezóny. Z 25 metrů ze středu hřiště nádherně zatočil balón na tyč, od které se dostal do sítě 1:0. byl to jubilejní stý gól do sítě "Emilians", jak se boloňský říká.

Bologna se ale zdaleka nevzdala a po slušné šanci Nerva se v obrovské příležitosti ocitl i Nervo a poslal míč hlavou jen těsně vedle. Tlak domácích zastavil paradoxně jejich vlastní hráč. Nervo hrůzostrašně fauloval Emreho zezadu a od rozhočího vyfasoval červenou kartu. Ve 22.minutě poslal další jedovku Recoba, exinterista Pagliuca tentokrát jeho pokus zlikvidoval. O minutu později domácí vyrovnali. V souboji Cannavaro - Cruz vyhrál domácí hráč a z otočky zamířil přesně k tyči. Toldo neměl šanci. V 41.minutě se po přihrávce Emreho ocitl v šanci Di Biagio, kdyby se dotkal balónu byl by to asi gól... poločas ksončil nerozhodně a Cúper děla změnu sestavě. Místo Gamarry, který nahradil zraněného Materazziho vybíhá do druhé půle na trávník Francesco Coco. Gamarrovi to asi zas nešlo.

Po přestávce začali lépe domácí. Nebezpční byli Cruz a Belluci. Inter odpověděl Di Biagiem. Nejprve jeho první dělovku chytil Pagliuca a o minutu později Recoba jeho střelu tečoval mimo. Bologni došly síly a byl to právě Inter, kdo se dostával do šancí a snažil se rozhodnout utkání. V 67.minutě se znovy vytáhl Pagliuca a excelentně zlikvidoval střelu Recoby z přímáku. V dobré pozici se ocitl i Segio Conceicao, který nahradil Emreho, ale střílel přímo do gólmana. Až pět minut před koncem přišel rozhodující okamžik. Pagliuca vyrazil Batistutův pokus a Alvaro Recoba snad ze čtyřiceti metrů přeloboval celou obranu včetně brankáře 2-1 pro Inter. V nastaveném čase se předvedl Conceicao a Batistuta jen těsně minul hlavou.

Inter vyhrál dramatickou bitvu a před nedělními zápasy se dotáhl na vedoucí Juve. Turínští dohrávají kolo v Udine a mám vsazenou neprohru domácích, tak jsem zvědavej :)