Doma62.889
    Venku36.548
    Doma76.166
    Venku78.843
    52' Vieri, 59' Recoba, 77' Emre - 46' Cassano, 82' Di Biagio vl., 83' Montella
    Rozhodčí: Collina

Inter (4-4-2) :Toldo 6.5, J.Zanetti 6.5, Cordoba 5.5, Cannavaro 6, Coco 5.5, Conceicao 5.5, C.Zanetti 6, Di Biagio 7, Emre 6.5 (81' Morfeo); Recoba 7 (86' Batistuta), Vieri 7 (Fontana, Pasquale, Materazzi, Okan, Crespo) Trenér: Cúper

AS Řím (3-4-2-1): Pelizzoli; Panucci, Aldair, Samuel; Candela, Dacourt, Emerson, Lima; Totti (92' Tommasi), Cassano (78' Marazzina); Delvecchio (70' Montella). (Antonioli, Sartor, Cufrč, Dellas). Trenér: Capello

El Chino

Další bitva gigantů se odehrála v neděli večer na San Siru. Inter stíhající Juventus v boji o scudetto přivítal ve svém stánku AS Řím. Zápas to byl velmi kvalitní, oba týmy chtěli vyhrát a hlavně druhá půle přinesla spoustu vzrušení a kvalitního fotbalu. Zápas nakonec skončil nešťastně pro domácí. Remíza 3:3 je pro ně ztrátou.

V sobotních zápasech Juve doma porazilo v turínském derby AC 2:0. Hosté dohrávali zápas bez tří vyloučených hráčů, bíločerným byl vyloučen jeden. V dalším duelu porazila Parma 1:0 gólem Adriana, stále napůl hráč nerazzurri, AC Milán a velmi tak pomohla Interu. Kdyby černomodří porazili AS stal by se boj o titul nejspíš již jen záležitostí dvou klubů. AC ztrácí na první msíto 8 bodů. Vzhledem k tomu ale, že Inter nedotáhl utkání s Římem do vítězného konce a ztrácí na Juve po 27 kolech pět bodů, mají vše ve svých nohou už jen hráči Juventusu. Jen na nich záleží, jestli chtějí titul. Inter to loni s podobným náskokem nezvládl.

Trenér Cúper vyslal na trávník svoji oblíbenou sestavu. V brance stála jednička Francesco Toldo, pravý post v obraně má jistý El Capitano Javier Zanetti, ve středu tradičně Fabio Cannavaro a Ivan Cordoba, který odstal přednost před již uzdraveným Marcem Materazzim. Kolumbijský obránce má slušnou formu, takže Materazzi na svou šanci musí počkat. Na levé straně se momentálně daří Cocovi, takž i on dostal příležitost před mladým Pasqualem. Do středu zálohy se zálohy se postavili Gigi di Biagio a Criztiano Zanetti, poslední dobou tradice, na pravo pak Sergio Conceicao a na levo Belozoglu Emre. Možná je trošku překvapení, že v útoku hrál vedle Vieriho Recoba. Batistuta se určite chtěl proti svému AS Řím předvést a měl určitě velkou motivaci po té, co se dozvěděl o výrocích na jeho osobu od prezidenta římského klubu. Cúper nejspíš nechtěl udělat stejnou chybu jako proti Juventusu a raději do hry tři vyloženě ofenzivní typy neposlal. Tenkrát to od Moratti dost schytal. Batistuta měl smůlu a zahrál si posledních pár minutek. Byl to však právě on, kdo mohl nakonec vítězství strhnout na stranu Interu...

Před 75 tisíci diváky se v první dobré příležitosti ocitl ve druhé minutě Alvaro Recoba, po centru Coca z levé strany odvrátila obrana římských vlků míč právě k němu a El Chino pohotově z voleje řádně procvičil Pelizzoliho v bráně. Byl to právě uruguyaský útočník, který o sobě dával během zápasu nejvíce vědět. O dvě minutky později to byl znovu on, kdo si narazil míč s Vierim a hnal se na osamoceného brankáře. Míč však možná umyslně nestačil zpracovat a letící míč Pelizzoli s velkou námahou odkopl. Kdyby se tak nestalo byl by El Chino zcela určitě sám před opušťěnou bránou.

Emre

Inter svědomitě bránil a za celý první poločas Giallorossi do vápna téměř nepustil. AS zahrozilo jen jednou, v patnácté minutě vyhrál Totti hlavičkový souboj s Cannavarem a z voleje z 25 metrů vyslal bombu jen těsně nad Toldovo břevno. O osm minut později se znovu zaskvěl Recoba a San Siro žaslo úžasem. Zatímco záloha nedokázala za celou dobu poslat kloudnou přihrávku na Vieriho, Recoba si poradil se třemi obránci na hranici pokutového území a střelou z jeho pověstné levačky jen těsně minul pravou tyč Pelizzoliho brány. Ve 25.minutě hledal u vzdálenější tyče Recoba centrem Boba, obrana ho ale odzbrojila. Ve 30.minutě Conceicao zahrával roh a Vieri se po té vztekal, že centrem nehledal jeho. Zahrozili i hosté, exinterista Delvecchio utekl Zanetimu ale střelu naštěstí uspěchal. V dalším náznaku šance střílel Candela přímo do brankáře.

Divákům se stav zápasu nelíbíl a před přestávkou to dávali jasně najevo. To jěště netušili, co přijde potom. Minutu po úvodním hvizdu druhé půle dali hosté gól prakticky z ničeho. Prohraný sobouj ve středu hřiště, míče se ujal Cassano a protože Cordoba před ním jen ustupoval napřáhl a technickou střelou přeloboval Tolda. AS se dostalo do vedení a San Siro bylo poprvé v šoku. Hosté byli na koni a zahrozili z brejku. Nebezpečný centr od Delvecchia odklízel Cannavaro. Tři minuty po obdržené brance Inter odpověděl. Di Biagio z hlouby vlastního pole poslal náhernou přihrávku na Vieriho, který utekl Aldairovi a střelou podél brankáře vyrovnal na 1:1. Bobo si tak upravil svoji bilanci ligových gólů na 24. Neuvěřitelné je s jakým klidem italský reprezentant zakončuje. Jedna pořádná šance a hned proměnněná.

Za šest minut Inter otočil skóre. Svoji extratřídu předvedl znovu Alvaro Recoba. Ve vápně se na dvou metrech prodribloval přes čtyři obránce až se dostal před gólmana a střelou k blížší tyči ho překonal 2-1! Neexistuje lepší náhrada za El China a byla by velká chyba prodat nebo vyměnit takového hráče. O osm minut později to byl znovu on,nejprve obešel dva protivníky a pak našel Vieriho ve vápně. Obrana AS však včas zasáhla. Utkání posledních dvacet minut gradovalo a na obo stranách se bylo na co dívat. V 70.minutě zaváhal Panucci už to vypadalo na velkou příležitost ke zvýšení skóre pro Boba dokud nezasáhl Samuel. Na druhé straně byl ve vápně postrčen Montella, Colinova píšťalka mlčela. V 72.minutě zahrozil z brejku Recoba s Vierim. V 73.minutě po centru Conceicaa hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Vieri a Pelizzoli na brankové čáře zázračně zachránil. Za tři minuty Montella z přímáku střílel nad. V 77.minutě se domácí fans odčkali. Sergio Conceicao centroval zprava, Recoba pustil míč na Boba, ten na něj nedosáhl, za ním však stál Emre a dělovkou (málem ustřelil hlavu Vierimu) k tyči poslal míč do sítě 3-1! Zbývala čtvrthodinka do konce, Inter vedl o dvě branky a vše nasvědčovalo tomu, že stále je ve hře o scudetto. Jenže to zdaleka nebyl konec infarktového zápasu...

El Chino

V 79.minutě zahrozil Lima, Montella se marně dožadoval penalty. V 81.minutě znovu v šanci Giallorossi, Inter přestál hrát a Toldo se zaskvěl při bombě Tottiho. Roh. Totti ho nakrátko rozehrál s Candelou, ten poslal centr za obranu na druhou stranu, Marazzina vrátil hlavou do ohně, kde Di Biagio před třemi hráči AS poslal rukou balón do vlastní sítě. Nikde kolem žádný další obránce Interu nebyl, selhal ofsajdsystém. O minutu později však bylo mnohem hůř. AS takřa z ničeho vyrovnalo. Candela obelstil Morfea, přihrál Montellovi, který nádhernou ranou k tyči vyrovnal. V 85.minutě se dočkal Batigól a nahradil Recobu. Minutu na to si udělla prostor ke střele Montella a neuvěřitelně napálil tyč! Za dvě minuty se ta samá situace opakovala, tentokrát na druhé straně. Trestňák, míč se odrazil k Batistutovi a ten míč napálil do tyče. Jaká škoda! V 89.minutě znovu Montella a jen těsně přestřelil. Šokující závěr branku nepřinesl, záps skončil remízou 3-3.

Zápas s AS byl fantastický, bohužel se špatným koncem. V příštím kole se hraje milánské derby. Pokud Inter znovu ztratí body může si o scudettu doopravdy nechat jen zdát. Jinak tohle byl asi nejdelší komentář, jaký jsme za těch pět let napsal :)