Doma62.214
    Venku34.392
    Doma76.660
    Venku78.843
    26' Pavan vlastní, 36' Kallon
    Rozhodčí: Treossi

INTER (3-4-1-2): Toldo; Cordoba, Materazzi, F.Cannavaro; J.Zanetti, C.Zanetti (69' Di Biagio), Emre (70' Vivas), Pasquale; Dalmat; Crespo (63' Recoba), Kallon. (Fontana, Gamarra, Okan, Morfeo) Trenér: Cúper

Modena (3-4-2-1): Ballotta; Mayer, Pavan, Moretti; Ponzo (46' Sculli), Scoponi (57' Campedelli), Milanetto, Balestri; Kamara, L.Colucci; Vignaroli (76' Ferrari). (Zancopč, Albino, Ungari, Mauri) Trenér: De Biasi.

kapitan

Inter vyhrál na hříšti Modeny 2:0. První gól si vstřelili domácí sami. Ve 26.minutě fauloval Balestri na pravé straně kousek od pokutového území Javiera Zanettiho. Míč si postavil Emre a poslal ho vzduchem na Cannavara ke vzdálenější tyči. Italského reprezentanta hlídal Pavan tak důkladně, že si vůbec nevšiml, že na něho letí míč, který se od jeho zad odrazil přímo do sítě. Další gól přidal o deset minut později Mohammed Kallon. Rodák ze Sierra Leone má neuvěřitelnou bilanci. Z osmi startů se trefil pětkrát. I přesto je však zraněný Vieri lepší. Z 23 zápasů se Bobo radoval z gólu 24krát a může se již teď těšit z pozice nejlepšího kanonýra v lize. Kallon si naskočil na centr Javiera Zanetti a prudce hlavičkoval přesně k tyči. Nadherná branka.

Inter měl po celý zápas více času míč v držení, což proti horším týmům není překvapení, ale na branku vystřelil jen třikrát. Sedm pokusů šlo mimo tyče. Modena vstřelila branku v druhé půli, pro ofsajd neplatila. Ke konci zápasu se na hřiště dostal i Alvaro Recoba a hned dvakrát dal o sobě vědět. Nejprve technickou střelou střílel těsně vedle a pak skvěle odešel dva protihráče, ale v dobré pozici nedokázal pořádně vystřelit.

Oprot poslednímu ligovému zápasu nemusel Cúper své hráče šetřit na Ligu mistrů, takže na trávník vyběhlo to nejlepší, co mohlo. V poslední době úspěšná trojčlenná obrana, v záloze po stranách Javiez Zanetti a Giovanni Pasqaule a uprostřed Emre a Cristiano Zanetti, kterého 20 minut před koncem vystřídal Di Biagio. Vysunutuhé záložníka hrál Stephane Dalmat a svýmmi přihrávkami zásoboval dvojici Crespo - Kallon.

Cúper byl po zápase spokojený. "Byl to dobrý zápas a zasloužené vítězství." Na tiskovce také nezapomněl dodat, že v Interu má smlouvu do roku 2005 a rád by ji doržel. "Jestli ale bude chtít vedení udělat nějaké změny, budu je samozřejmě akceptovat. Není to otázka peněz. Klidně bych trénoval i zadarmo," řekl argentinský kouč. "Jsme blízko druhé příčce. Nebyla to špatná sezona, ale fanoušci chtějí přirozeně víc. Nemáme mnoho hráčů. Tento rok jsme měli příliš mnoho problémů na levé straně."

Mohammed Kallon děkoval po zápase svým spoluhráčům. "Byl to velký Inter, krásné vitězství. Jsem šťastný, tým hrál dobře, máme na dosah druhé místo a vstřelil jsem pěkný gól." Interu v posledním zápase na San Siru s Perugii stačí remizovat a v lize skončí na druhé příčce zajišťující přímý vstup do Ligy mistrů.