Žluté karty: Cufre', Delli Carri, D'aversa - Helveg
    Rozhodčí: Paparesta

INTER (4-4-2): Toldo, J.Zanetti 6.5, Cannavaro 6.5, Materazzi 7, Cordoba 6.5, Van Der Meyde 5 (75' Luciano 5), Lamouchi 5 (63' Helveg 6), Emre 5.5, Kily Gonzales 5.5, Cruz 6 (85' Kallon), Martins 5.5. (12 Fontana, 15 Adani, 26 Pasquale, 28 Almeyda).Trenér: Cúper

Sampdoria (4-4-2): Antonioli 7.5, Sacchetti 6, Falcone 6.5 (80' Domizzi), Carrozzieri 6, Bettarini 6.5, Diana 7, Volpi 6.5, Palombo 6, Doni 5.5 (89' Yanagisawa), Bazzani 5, Marazzina 6 (66' Flachi 5.5). (1 Turci, 77 Zenoni, 29 Donati, 18 Zivkovic). Trenér: Novellino

Cruz

Inter ve třetím kole nedokázal na svém stadiónu porazit nováčka Serie A Sampdorii Janov. Jedinou pozitivní věcí na výsledku 0:0 je to, že Francesco Toldo zatím v této sezoně nedostal žádný gól. Třikrát udržel čisté konto v lize a jednou v Lize mistrů. Lazio Řím prohrálo doma s Parmou 1:2, AC Milán také jenom remizoval s Perugií. Duel Juventus - AS Řím se hraje až večer.

Původně měl Cúper v záměru poslat na trávník stejnou sestavu jako proti Arsenalui. Na poslední chvíli se mu ale zranil Cristiano Zanetti, kterého nahradil Sabri Lamouchim. Christian Vieri ještě stále není fit, za týden proti Udinese by již snad hrát měl.

Zápas začal přímákem pro Inter. Cruz byl udeřen do tváře a Materazzi vystrašil gólmana hostí. Sampdoria nestíhala nadále bránit a Inter tak měl množství přímých kopů. Ani jeden z nich však nerazzurri nedokázali přeměnit v gól. Nejčastěji ho zahrával Van Der Meyde, jednou i Julio Cruz. Jeho pokus šel nad břevno. Janovští to zkoušeli přes brejky. Jeden takový zastavil v podání Diany Marco Materazzi, nejlepší hráč zápasu. Materazzi je v poslední době v naprosté pohodě a v obraně je prakticky bezchybný. Inter dál zkoušel překonat obranu soupeře. Byl i mnohem aktivnější, o čemž hovoří držení míče 32:21 - 21:42. Martins, Van Der Meyde a ani Cruz se však neprosadili. Na Emreho si hosté dávali obzvlášť velký pozor.

V druhé půli zkoušel překonat Antonioliho Kily Gonzales. Jeho střelu však gólman Sampdorie zlikvidoval. V 70.minutě měli jeho spoluhráči obrovskou šanci. Toldo již byl překonán, ale Marazzina střílel z těsné blízkosti vedle brány. Další menší šance přicházeli na obou stranách, ale žádný tým se z gólu neradoval. V 82.minutě zakroutil jeden z přímáků Cruz jen těsně mimo. Chvíli na to se po spolupráci s Martinsem ukázal Kallon, který vystřídal Cruze. Po narážečce s mladým rychlíkem pálil z voleje neúspěšně. Rozhodčí Collina nastavil osm minut, ani to však nepomohlo a diváci na San Siru žádný gól neviděli.

Cúper po zápase přiznal, že cítil únavu hráčů. "Nešlo však o fyzickou únavu, ale o psychickou. Je normální být víc koncentrovaný na velký zápas než na duel se Sampdorií. Soupeř ale odehrál velké utkání. Mají velmi dobré hlavičkáře v obraně. Neměli jsme ani jednu vyloženou šanci, jen dvě nebo tři menší. V posledních deseti minutách jsme již byli dost nervozní. Dobrých bylo z naší strany jenom asi třicet minut. Na vítězství to nestačilo. Týmu dávam stále čas. Myslím, že je docela slušně postaven."

"Vím, jak je Vieri pro tým důležitý," vysvětluje Cúper. "V pokutovém území je velmi agresivní. Měli jsme pár šancí, pokud by byl na hřišti aspoň jedna by skončila brankou. Doufejme, že Bobo se zapojí tento týden do tréninku a bude připraven na Udinese."

Sabri Lamouchi řekl, že Inter hrál ze začátku dobře. "Bohužel jsme ale neskórovali. Hráči Sampodrie byli velmi dobře zorganizováni. Martins byl blízko gólu, ale nedal. Podobné to bylo i s Kallonem na konci zápasu. V Udine se pokusíme získat ztracené body zpět." Podle Cruze si nerazzurri vítězství zasloužili. "Sampdoria přijel apro bod a dostala ho. V obraně byli dobří a v záloze nás slušně blokovali."

V posledních minutách zápasu měl Materazzi kolizi z Domizim a na chvíli upadl do bezvědomí. Nyní by se měl podrobit vyšetření hlavy.