Žluté karty: Pieri, Castroman - Cannavaro, Kallon
    Červené karty: 88' Kroldrup - 17' Luciano
    Rozhodčí: : Dondarini

INTER (4-4-2): Toldo 6,5, J. Zanetti 7, Cannavaro 6,5, Materazzi 5,5 (45' Adani 6), Cordoba 6, Luciano 5, Almeyda 5,5, Emre 5 (46' Helveg 5,5), Brechet 6, Kallon 6, Cruz 5 (70' Martins 6). (12 Fontana, 6 C. Zanetti, 8 Lamouchi, 7 Van Der Meyde). Trenér: Cúper

Udinese (3-4-2-1): De Sanctis 6, Bertotto 6,5, Sensini 7, Kroldrup 7, Jankulovski 6 (74' Gemiti), Pinzi 7, Pizarro 5,5, Pieri 6, Castroman 7 (46' Fava 6), Jorgensen 7, Iaquinta 5,5 (77' Jancker). (90 Renard, 23 Pierini, 21 Pazienza, 32 Muntari). Trenér: Luciano Spalletti 6,5.

Kallon

Ani tentokrát Inter Udinese neporazil. Po dvou loňských prohrách 1:2 přišla bezbranková remíza. Pro nerazzurri druhá v řadě. Stále si tak drží primát v počtu obdržených branek. V Serii A Francesco Toldo zatím ani jednou nemusel v dosavadních čtyřech utkání lovit míč ze sítě. Stejně úspěšný byl i v zápase Ligy mistrů s Arsenalem. Zatímco obrana září, útok takřka neexistuje. Po 1.kole se zranil loňský nejlepší střelec Christian Vieri a jeho spoluhráči ve třech zápasech vstřelili jediný gól. Loni patřila v této době Interu první příčka a mohl se jako jediný pyšnit plným bodovým ziskem. Po zápase v Udine už ztratil čtyři body. A místo devíti gólů má nyní na kontě jen tři.

Bobo nebyl podle Cúpera stále fit a proto nebyl ani nomiínován. Dá se očekávat, že kouč si ho šetřil na úterní Ligu mistrů s Dynamem Kyjev. Dalším problémem, jak se později ukázalo ještě vážnějím, bylo místo pravého záložníka. Kily Gonzales měl problémy s nataženým svalem. Jeho nahradníkem byl Luciano. A právě tento hráč byl již v 15.minutě vyloučen. Brazilskému záložníkovi, který přišel v létě z Chieva se zatím vůbec nedaří. Na hřišti působí nervozním dojmem a celkem i dost kazí. Vyloučením si určitě nepolepšil.

Další změny v sestavě byli také v záloze. Cúper nechal odpočívat Van Der Meydeho a na lavičce zůstal i Cristiano Zanetti, který proti Sampdorii nehrál kvůli svalovým potížím. Poprvé si tak za svůj nivý klub zahrál Francouz Brechet a po pauza zaviněné zraněním i Matias Almeyda. V závěru prvního poločasu byl kvůli zranění střídnán Marco Materazzi. Stěžoval si na tahání v levém stehně.

Zápas byl i bez gólů hodně zajímavý. Vyloučený nebyl jenom Luciano. Dvě minuty před koncem šel předčasně do sprch i domácí kapitán Kroldrup. Udinese mělo i smůlu. V 75.minutě složil v pokutovém území Helveg Favu a kopala se penalta. Neomylný Pizarro tentokrát zklamal. Toldo šel sice na druhou stranu, ale střela dánského záložníka šla vedle.

Utkání začalo opatrně a ani jeden tým neměl větší šanci. první vzrušení přišlo v 17.minutě. Luciano fauloval zezadu Marka Jankulovskiho a rozhodčí mu ukázal červenou kartu. Brzské oslabení rázem změnilo systém hry Interu. Na pravou stranu se přesunul Belozoglu Emre. Domácí se dostali do série rohových kopů, ale ani z jednoho vážněji nezahrozili. Na druhé straně se Cruz obtočil kolem Bertotta, ale obráncům neutekl. Za domácí hlavičkoval vedle Iaquinta. Po kombinaci Pizarro a Jorgensena zachraňoval na poslední chvíli akrobaticky Cannavaro. Inter ohrožuje bránu soupeře až v závěru poločasu. Zkouší to Cruz, Kallon a Materazzi z přímáku. Těsně před přestávkou mají šanci zase domácí. Pizarro pálil těsně nad a v brejku dva na dva zabrzdil soupeře Cordoba.

Na začátku druhého poločasu byli aktivnějí znovu hráči z Udinese. Celá obrana a brankář Toldo měli dost práce. Střely však byly zblokovány anebo je pochytal Toldo. V 61.minutě se vytáhl při nebezpečné střele Pinziho. Chvíli na to přichází další těžký moment. Po faulu Helvega, Pizzaro neproměnil penaltu. Martins vystřídal Cruze a snažil se rozběhat obranu soupeře. Velmi dobře vypálil Brechet, ale De Sanctis jeho ránu vyrazil. Po jeho další akci a centru do vápna obrana domáccíh nebezpečí odvrátila. Na opačné straně se ukázal při obraném zákroku Adani. A pak to přišlo. Tři minuty před koncem měl Inter největší šanci. Javier Zanetti se rozběhl, prosvištěl kolem několika proti hráčů a světě div se, vystřelil. Jeho pokus zastavila tyč. Hned o minutu později si Il Capitano průnik zopakoval. Na to se však už nevydržel dívat jeho protějšek - kapitán Kroldrup, a nemilosrdně ho poslal k zemi. Zápas tak dohrávaly oba týmy o deseti hráčích. Závěr byl dramatický Almeyda pálil z 25 metrů nad. Ve čtvrté minutě nastavení byl tři metry před pokutovým územím faulován Martins. Rozhodčí píská. Ne však přímý kop ale konec...

V dalším zápase 4.kola nezaváhal Juventus v Reggině a vyhrál 2:0. Před Interem má dvoubodový náskok.