Doma65.610
    Venku18.500
    Doma75.831
    Venku25.000
    79' Martins - 39' Inzaghi, 46' Kaka, 77' Ševčenko
    Žluté karty: Kily, Cannavaro - Kaka, Nesta
    Střely na bránu: 7-8
    Držení míče: 23:57 - 22:29
    Rohy: 2-1
    Diváci: 75.831
    Rozhodčí: De Santis.

INTER (4-4-2): Toldo; J. Zanetti, Adani, Cannavaro, Cordoba; Van der Meyde (35' Helveg), C. Zanetti, Emre, Kily Gonzalez (67' Brechet); Vieri, Kallon (46' Martins). (Fontana, Almeyda, Recoba, Okan). Trenér: Cúper

AC Milán (4-3-1-2): Dida; Cafu, Nesta, Maldini, Pancaro (67' Costacurta); Gattuso, Pirlo, Seedorf (75' Ambrosini); Kakŕ; Indaghi (82' Serginho), Shevchenko. (Abbiati, Laursen, Rui Costa, Tomasson). Trenér: Ancelotti

Bobo

A tradice pokračuje i nadále. Po trapném výkonu Inter opět neuspěl proti velkému klubu a jen díky několika zákrokům Francesca Tolda nedostal v derby s AC další výprask. Nerazzurri sice měli dostatek šancí, aby aspoň vyrovnali, ale "hrát fotbal" začali až po třetím obdrženém góle. AC spravedlivě zvítězil, Inter si nezasloužil ani bod. Myslím, že Cúper měl dostatek času na své experimentování a je čas sbalit kufry. Zajímavým postřehem pro mě bylo to, že až v momentě kdy Inter neměl za stavu 0:3 co ztratit, začali jeho hráči běhat a dřeli na sto procent. Jako by je do té doby svazovala taktika, kterou jim Cúper před zápasem dal...

První poločas byl ze strany Interu nudný. Zdálo by se, jako by to byl ten samý tým, co nedokázal porazit rossoneri ani v jednom loňském zápase. Nové posily přestaly existovat. Andy van der Meydemu došly po třech čtyřech zápasech baterky a po třiceti minutách hry ho radší Cúper nahradil Helvegem. Typický obránce tak měl za úkol unikat po stranách a centrovat do vápna na Vieriho. Právě to je totiž jediná zbraň Interu. A kolikrát se takový centr povedl? Nevím o žádném. Přechod do útoku byl totiž tak špatný, že sám Bobo si musel do středu hřiště chodit pro míče. Navíc mi přijde dost divný, aby nejlepší hlavičkář na hřišti zahrával přímé kopy... Stejně jako pravá strana byla nevyužitá i levá. Kily Gonzales se po příchodu z Valencie stále ještě hledá. I jeho nahradil Cúper v průběhu druhé půle obráncem. Své první derby okusil Brechet. Další nová posila do zálohy Luciano se diskvalifikoval v minmulém kole a Lamouchi se zranil. Přetlak v záloze, o kterém se mluvilo před sezónou, jednoduše vyšuměl. Inter hraje naprosto stejným způsobem jako loni, staticky, bez pohybu a nápadu a hlavně na náhodu typu - všechno na Boba, on to tam nějak protlačí.

Obrana Interu dostala po pár bezchybných zápasech pořádně zabrat. Ševčenko byl k nezastavení a jeho obránci si před ním museli sedat na zadek. AC skvěle kombinovalo a z pohledu jeho fanouška to musela být nádhera. První poločas krom dvou branek v síti Tolda nic extra nepřinesl. Kallon dvakrát stejným způsobem zkoušel překvapit Dideho z přímého kopu, ale ani jednou se mu to nepovedlo. Nadějněji vypadal Bobův pokus. Jen těsně vedle se vytočila jeho bomba z přímého kopu z 25 metrů. Kallon zahrozil ještě jednou, tenotokrát pronil po pravé straně a přízemní střelu chytil Dida. Na druhé straně po závaru před brankou Kaka z úhlu Tolda neprostřelil. Chvíli n ato Cristiano Zanetti chyboval a fauloval před pokutovým územím Kaka. Míč si postavil Andrea Pirlo a šťastnou střelou, která trefila Inzaghiho do hlavy, skóroval. Francesco Toldo na tečovanou střelu nemohl reagovat. Jeho neprůstřelnost v lize tak trvala necelých 400 minut. V závěru poločas přišel další chaos v obraně černomodrých a Ševčenko jen těsně nezvýšil náskok AC. Toldo jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil na aut.

Bobo

Druhá půle začala přímo skvěle. Cúper sice vystřídal Kallona za Martinse a dal tak jasně najevo, že chce hrát útočněji, ale než se osmnáctiletý rychlík dostal k míči, prohrával jeho tým už o dvě branky. Obrana Interu si vybrala znovu oddychový čas. Cristiano Zanetti dovolil odcentrovat Gattusovi a jeho nadýchaný oblouček našel nekrytého Kaka. Helveg brazilského hráče jen stínoval. Interu začalo jít do tuhého a dost dlouho se ze šoku vzpamatovávalo. Než se tak stalo mohl Kaka a Inzaghi přidat další gól. V tom druhém případě však Toldo zázračně míč za svá záda nepustil. Inter zahrozil z přímého kopu. Po jednom z vymodlených faulů Emreho, sám postižený odcentroval do vápna a nejvyšší Ivan Cordoba orazítkoval břevno. Na hřiště přišel místo Kilyho francouzský hráč Brechet a byl to právě on, kdo se při další akci hostí vracel vypomoci obraně příliš pomalu a osamocený Ševčenko po narážečce s Cafuem překonal Tolda potřetí. AC hrálo s přehledem a Inter se topil a topil ve vlastní nemohoucnosti. V momentě, kdy začali odcházet davy fanoušků nerazzuri, se však jejich "hrdinové" vzchopili a začali hrát. Asi jim došlo, že jim jde o čest. Minutu po třetí obdržené brance se prosadil Martins. Být to kdykoliv před tím, minimálně dvakrát by při této sólo akci upadl. Za stavu 0:3 však již o nic nešlo, takže mladý Oba ač byl tvrdě atakován, to dotáhl až do konce a krásnou bombu do šibenice oslavil tradičními salty - 1:3. Chvíli na to zpracoval skvěle centr do vápna Bobo právě Martinsovi, jenže ten tváří v tvář Dida nepřekonal. Obrovská šance a kdyby ji Oba dal, mohl Inter tajně doufat aspoň v remízu. Pak to ještě zkoušel Vieri hlavou a Emre z 25 metrů. Obě střely skončili těsně vedle levé tyče Didovi brány. AC se spoléhal na brejky, naštěstí žádný z nich gólový nebyl.

Slavností zahájení

Inter poprvé v sezóně prohrál a nepomohlo mu ani slavnstí zahájení. Po šnůře zápasů bez obdržené branky pokračuje v další - bez vítězství. Ze tří posledních zápasů má totiž jen dvě remízy. Osm bodů stačí na šestou příčku. V čele tabulky jsou zatím třinácti bodový Juventus a právě AC Milán.