Rozhodčí: Collina

INTER (3-4-3): Toldo 6, Cordoba 6, Materazzi 6, Cannavaro 6, J.Zanetti 6, Almeyda 6.5, C.Zanetti 6, Coco 6 (74' Helveg), Recoba 5.5 (67' Cruz 6), Vieri 5.5, Kily Gonzalez 5 (77' Karagounis). (12 Fontana, 15 Adani, 14 Farinos, 30 Martins). Trenér: Zaccheroni

AS Řím (3-4-3):ellizzoli 6.5, Zebina 6, Samuel 6, Chivu 6.5, Mancini 6, Emerson 6, De Rossi 6.5, Dacourt 6, Lima 5.5, Totti 6, Cassano 6 (73' Montella). (3 Lupatelli, 31 Dellas, 32 Candela, 28 Wahab, 23 Carew, 21 D'Agostino). Trenér: Capello 5.5.

Cruz

Bída. Tak ani živá voda v podobě nového trenéra nezabrala. Herní projev Interu se nezlepšil a za remízu v nepohledném zápase s AS Řím 0:0 mají nerazzurri bod a devátou příčku v tabulce Serie A. Odehráno je sedm kol a na čele je duo AC Milán - Juventus.

Zaccheroniho sestava se dost liší od tradiční sestavy Hectora Cúpera. Ani ne tak v hráčích, kteří dostali příležitost, ale v sytému, který měli předvádět. Výsledek byl však stále stejný. Bezradnost, nuda a hra na náhodu. Zac vsadil na tříčlenou obranu s centrálním bekem Materazzim a Cordobou a Cannavarem na krajích. Toto nové rozestavení hráčům moc nesedělo a defenzíva vypadala hlavně ze začátku dost rozpačitě. Hodně situací musel řešit brankář Toldo a chvílema to vypadalo jako by obranu hrál on. V záloze hráli Cristiano Zanetti a Matias Almeyda. Právě Almeyda byl jedním z mála hráčů, kteří byli vidět. I on ale udělal pár chyb. Na křídlech běhali Javier Zanetti a uzdravený Francesco Coco, který si zahrál už v úterý v Moskvě. Útok v podání Zaca je tříčlenný. Vedle hrotu Boba měli dávat góly i Alvaro Recoba a Kily Gonzales. Jestli hrál Kily někdy ve Valencii útočníka, nevím. Šok to byl pro mě obrovský.

Inter začal zápas nervózně. Snažil se sice tvořit hru, ale výraznější převahu si nevytvořil. Kupodivu ani AS Řím se nikam netlačil, takže o fotbale si mohli fanoušci na zaplněném San Siru nechát zdát. Inter hrát chtěl, ale nedařilo se mu a AS Řím čekal. Na co? To ví asi jenom on sám. Při současné situaci v táboře černomodrých to klidně mohl spustit hned od začátku, naštěstí se tak nestalo. Inter si za celý první poločas nevypracoval jedinou šanci. Hosté neustále faulovali nebo aspoň tak to viděl rozhočí Collina a El Chino se mohl v rozhrávání ukopat. Ani jedna z jeho standardek se nepovedla, pozorná obrana římských vlků vždy jeho centrovaný pokus odvrátila. Vlastně je jedinkrát se něco dělo. Asi v desáté minutě si nabíhal na centr Marco Materazzi a jeden z jeho strážců ho zcela evidentně držel v pokutovém území. Collina však nic neviděl.

AS Řím se dostal do šance dvakrát. Ke konci poločasu Recoba tak dlouho přemýšlel, co provede s míčem, až mu ho jeden z protivníků vzal a poslal Tottiho do brejku. Ten však ve vyložené šanci Tolda nepropálil. Chvíli před ním to zkoušel obloučkem Cassano, jeho lob šel za bránu.

Druhá půle se odehrávala skoro v podobném stylu. Inter nic nehrál a AS Řím se čím dál více tlačilo dopředu. Přišli i vyložené šance. Po kiksu Cordoby dostal Mancini centr za obranu, míč však dobře netrefil. Po dalším závaru před bránou se odražený balón dostal k Limovi, který jen těsně minul. V třetí velké šanci byl zřejmě znovu Mancini a tentokát šla jeho střela jen těsně vedle.

Stejně jako proti AC a Brescii začal hrát Inter ač ke konci zápasu. Naštěstí k tomu nepotřeboval prohrávat. Na hřiště přišel Cruz. A byl to právě argentinský střelec, který dokázal vstřelit gól. Bohužel neplatil. Při zpracování míče si pomáhal rukou... Cruz oživil útok Interu i v minulém kole v Brescii. To on snižoval na 1:2 a on zařídil penaltu pro Vieriho, která znamenala remízu 2:2. Další šanci měli nerazzurri v 80.minutě. Po závaru v pokutovém území se k balónu dostal Almeyda a jeho tvrdou střelu vyrážel gólman hostí před sebe. Tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

Bobo

Na trávník se poprvé dostal Řek Karagounis. Fotbalista, který přišel z Panathinaikos Atény, vymyslel akci v 92.minutě. Lehoulinkým lobem hledal ve vápně Vieriho, kterého však rukou držel jeden z obránců AS. Další neodpískaná penalta? Těžko říct, v televizi opakovaný záznam nedali. Celý zápas vlastně Inter nic nepředvedl, paradoxně to byl ale on, kdo byl nejblíže ke třem bodům. V 93.minutě Cruz zpracoval míč Bobovi, který se prodral přes obránce a nečekaně vystřelil. Gólman míč jen vyrazil a Bobo sám před okrytou bránou napálil tyč... Akce potom ještě pokračovala, ale nešťastný Vieri u reklamního panelu dlouze zpytoval svědomí.

Inter po páté v řadě v lize nevyhrál Remizoval se Sampodrií, s Udinese, s Brescií a s AS Řím. Prohrál v derby. Devátá příčka nevěstí nic dobrého a navíc ten výkon... Jsem hodně zvědavý, co dokáže pan Zaccheroni.