Doma66.368
    Venku21.764
    Doma75.831
    Venku25.054
    64' Vieri, 68' Recoba
    Žluté karty: D'Anna, Perrotta, Lanna - Almeyda, Emre, C.Zanetti
    Červené karty: 36'Marchigiani Střely na bránu: 2-8
    Držení míče: 24:00 - 28:00
    Rohy: 4-2
    Diváci: 25.054
    Rozhodčí: Messina

INTER (4-4-2): Toldo; Cordoba, Materazzi, Cannavaro; J. Zanetti, Almeyda (52' Martins), C. Zanetti, Coco (83' Helveg); Emre (72' Farinos); Recoba, Vieri. (Fontana, Adani, Van der Meyde, Cruz). Trenér: Zaccheroni

Chievo (4-4-2): Marchigiani; Moro, Sala, D'Anna, Lanna; Semioli (51' Pellissier), Perrotta, Baronio (65' Morrone), Santana; Amauri (36' Frezzolini), Cossato. (Mensah, Barzagli, De Franceschi, Sculli): Trenér: Del Neri

Zanetti

Tak konečně. Inter po mizerných výkonech hrál po delší době fotbal. Z hráčů viditelně spadla pod vedením nového kouče nervozita a byli seběvědomí. Do Chieva se pustili s vervou a hlavně hráli aktivně. Bylo se tedy na co koukat.

Zaccheroni před zápasem prohlásil, že vždy hraje systémem 3-4-2, kde poslední desátý hráč je podle soupeře. Buď tedy obránce, záložník anebo útočník. Proti Chievu nasadil ofenzivní sestavu. Duo Vieri - Recoba tentokrát podporoval Belozoglu Emre. V záloze se představili Javier Zanneti, Cristiano Zanetti, Mathias Almeyda a Francesco Coco. Obranná linie zůstala nezměněna. Cordoba, Cannavaro, Materazzi spolu s brankářem Toldem stejně jako proti AS Řím zastavili všechny akce soupeře. Po dlouhé době se Inter představil v plné síle. Na marodce není prakticky nikdo.

Ve večerním zápase hýřil aktivitou hlavně Alvaro Recoba. Pod novým trenérem má více volnosti a není svazován defenzivními úkoly. Jeho kličky dělali domácím velké potíže. Po jednom z průniků byl faulován na pravé straně. Sám se ujal zahrávání trestného kopu a jeho přízemní střela skončila v boční síti. Chvíli na to dal o sobě vědět i loňský nejlepší střelec ligy Bobo Vieri. Z otočky natáhl Marchigianiho, který musel vyrážet na roh. Chievo odpovědělo polostříleným centrem, který skončil na břevně a nebezpečnou střelou z přímáku v podání Baronia. Ta naštěstí skončila těsně vedle Toldovi svatyně.

Další šance měl zase Inter. Alvaro Recoba střílel z 25 metrů k tyči, veterán v brance domácích Marchigiani střelu chytil. O pár minut později již měl větší potíže. El Chino zakroutil střelu z přímého kopu na břevno! Pak přišli osudové chvíle, které ovlivnili vývoj zápasu. Emre poslal z půlky hřiště lob za obranu. Vypadalo to, že k míči bude mít nejblíž gólman domácích, ale ten nejspíš situaci podcenil a pár metrů před vápnem kopnul místo do míče Vieriho do boku. Ještě před jeho zákrokem stačil Bobo míč poslat směrem na bránu, střela to však byla slabá a vracející obránci ji odkopli. Navíc by zřejmě gól asi ani neplatil. Sudí Messina totiž přirozeně odpískal faul a po konzultaci s asistentem brankáře domácích vyloučil. To se samozřejmě nelíbilo jeho spoluhráčům a jeden z nich si od rozhodčího za protesty vykoledoval žlutou kartu. Rozehrání slibné standardní situace se ujal, kdo jiný než Recoba. Tentokrát však místo technické střely volil střelu přímou. Jeho přízemní bomba prolétla zdí a nový muž v bráně Frezzolini ji chytil.

Druhá půle odstartovala sérii ofenzivních akcí černomodrých. Navíc po pár minutách se Zaccheroni rozdhodl ještě víc posílit útok a za Almeydu poslal na hřiště třetího útočníka Martinse. Ten hru Interu vpředu velmi dobře rozpohyboval a ačkoliv se všichni tři - Vieri, Recoba, Martins pohybovali skoro ve stejném prostoru, vůbec si nepřekáželi a dávali obraně Chieva dost zabrat. Ještě před příchodem Martinse stihl Bobo z otočky vypálit nad, aby v další šanci po narážečce s devatenáctiletým mladíkem mířil v dobré pozici nad bránu znovu. Když se nepodařilo prověřit gólmana domácích Vierimu, zkusil to povedenou střelou z 20 metrů Emre. Ani tentokrát však míč v síti neskončil. Až v 64.minutě se fanoušci Interu dočkali. Alvaro Recoba posadil skvělým centrem míč na hlavu Vieriho, který se v takovýhle pozicích většinou nemýlí. Zřejmě na protest proti pískání na jeho osobu od vlastních fanoušků v zápase s AS Řím, se Bobo z gólu neradoval. Hned o čtyři minuty později vedli nerazzurri již 2:0. Vieri si prohodil roli s Recobou. Utekl po pravé straně a centrem do pokutového území našel osamoceného El China. Ten vypálil z voleje. Střela se odrazila od země, po té i od tyče a skončila v síti.

Hráči se s dvoubrankovým vedením uklidili a po dlouhé době byly vidět na jejich tvářích i úsměvy. V pohodě pak utkání dotáhli do vítězného konce. Inter poskočil v tabulce z deváté příčky na šestou. Za ním je jen díky horšímu skóre Modena a před ním o tři body Lazio. Na vedoucí duo Juventus - AC Milán ztrácí sedm bodů.