Doma64.353
    Venku28.489
    Doma75.831
    Venku53.883
    30' Martins, 39' Recoba
    Žluté karty: Signori
    Střely na bránu: 8-5
    Držení míče: 26:00 - 33:12
    Rohy: 9-10
    Diváci: 30.000
    Rozhodčí: Pieri

INTER (3-4-3): Toldo 7, Cordoba 6.5, Adani 6, Cannavaro 7, J.Zanetti 6.5, Almeyda 6, Emre 6.5, Kily 6, Recoba 6.5 (74' Van Der Meyde), Martins 7 (67' Vieri 6), Cruz 6.5 (83' Lamouchi). (12 Fontana, 24 Gamarra, 31 Brechet, 11 Luciano). Trenér: Zaccheroni 7

FC Bologna (4-4-1-1): Pagliuca 6.5, Zaccardo 5.5, Natali 6.5, Gamberini 5, Moretti 5 (83' Meghni), Nervo 5.5, Amoroso 6, Colucci 6, Bellucci 6 (46' Pecchia 6), Signori 6, Rossini 5 (46' Tare 6). (12 Manninger, 3 Juarez, 8 Dalla Bona, 34 Loviso). Trenér: Mazzone 6.

Inter pokračuje v dobrých výsledcích v lize. Ve 12.kole vyhrál v Boloni 2:0 a nadále stíhá vedoucí trio Serie A AS Řím, AC Milán a Juventus. Obě branky pradly v prvním poločase a podělili se o ně Oba Martins a Alvaro Recoba.

Zaccheroni překvapil a Vieriho postavil až 25 minut před koncem. Od úvodu hráli Martins, Recoba a Cruz. Všichni tři si na hřišti parádně rozuměli a vytvořili si i mnoho gólových šancí. Obranné trio Cordoba, Adani a Cannavaro hrálo i v Kyjevě a vzhledem k tomu, že Materazzi není ještě v pořádku, nebyl ani důvod něco měnit. Záloha se oproti středečnímu zápasu také nezměnila, jen Pasquala nahradil na levé straně Kily Gonzales.

Zajímavé utkání začalo svižně. V 10.minutě se ocitl v dobré šanci Cruz, ale Moretti ho odzbrojil a z následného rohu se nerazzurri neprosadili. O šest minut později všakpřišlo další nebezpečí pro defenzivu Boloni. Recoba vysokým lobem přehodil obranu a Martins zprvní pálil. Pagliuca střelu vyrazil na rohový kop. Recoba z něho našel Kilyho Gonzalese. Argentinskému reprezentantovi se střela moc nepovedla, Martins ji však šikovně tečoval a Pagliuca znovu vyrážel na roh. Tlak nerazzurri nadále pokračoval. Parádičku předvedl El Chino. Přešel hned přes čtyři protihráče, v pokutovém území ho obránci nakonec přeci jenom dostali. Ve 20.minutě po Cruzově centru hlavičkoval Martins nad. Další obrovská šance přišla za dvě minuty. Cruz si narazil s Recobou a skvěle střílel po zemi. Pagliuca se ani tentokrát překonat nenechal. Na druhé straně zahrozil Beppe Signori, Cannavaro mu skórovat nedovolil. Ve 30.minutě přišel gólový okamžik. Zleva odcentroval Alvaro Recoba, Kily přistrčil míč volnému Martinsovi, který z hranice vápna prostřelil Pagliucu. Další šanci měl Cruz. POkoušel se přehodit Paglicuu, alepokus skončil nad břevnem. Hned minutu na to, znovu skvělý Oba ohrozil branku domácích, druhý gól však přišel až za chvíli. V 39.minutě překonal ofsajdovou past El Chino po nahrávce Cruze. Martins byl u míče také, ale nesobecky nechal Recobu vstřelit gól.

I v druhém poločase měl domácí gólman dostatek práce. Jako první ho vážněji zaměstnal hlavičkou Cannavaro. V 52.minutě mohli domácí fanoušci málem oslavovat. Po nahrávce Tareho, Signori nastřelil břevno a Cannavaro musel míč odkopávat nůžkami. Inter odpověděl další velkou šancí. Po spolupráci Martinse a Almeydy střílel Alvaro Recoba jen těsně vedle. Znovu zahrozili i bolonští. Tare však střílel jen do boční sítě. Třetí gól pro Inter nepřišel ani po pokusu exboloňského Cruze. Pagliuca jeho střelu chytil. Domácí se pomalu osmělovali k stále častějším výpadům. Super zákrok musel proti Colucciho hlavičce předvést Toldo. Ani v dalších pokusech nebyl gólman Interu překonán. V 84.minutě mu pomohla znovu tyč, na které skončil míč po Nataliho střele. Hned minutu n ato Vieri nádherně přeloboval Pagliucu, než ale míč zapadl do sítě stihl se brankář vrátit a míč vyrazit. Dvě minuty před koncem se srazil s Meghnim hlavou Adani a zápas nedohrál. Inter tak dokončil utkání v deseti mužích.

Zac byl po zápase nadmíru spokojen. "Máme super útočníky. Hlavně v prvním polčoase jsme předváděli excelentní představení. Po přestávce už to bylo horší a myslím, že se na nás projevila únava po zápase s Dynamem Kyjev. Jsme rád, že jsme se s vyřazením v Lize mistrů dokázali vyrovnat a že hledíme do budoucnosti." A proč trenér nezařadil Boba do základní sestavy. "není pravda, že by byl z formy. Jen v tento moment na tom nebyl nejlépe. V tom je velký rozdíl. Navíc mohl dát nádherný gól. Doteď nevím, jak Pagliuca míč vyrazil." Ani další útočník Cruz neskóroval. Argentinský střelec, který ukázal, že má na to hrát i za takový klub jako je Inter před zápasem deklaroval, že pokud se mu povede vstřelit gól, neoslaví ho. "V Boloni jsem prožil nezapomenutelné tři roky." Recoba byl po zápase spokojen. "Jsem rád, že jsem mohl hrát od začátku, přestože se ještě necítím stoprocentně v pořádku. Vítězství je důležité a dává nám nadějě do budoucna. Můj gól? V první chvíli jsme myslel, že jsem v ofsajdu. Rozhodčí nepískal, takže gól platil. "