Venku30.000
    Doma50.402
    Venku30.000

Alvaro Recoba

1'Adriano, 13' Stankovič, 53' Adriano, 60' Recoba - 49' Sterjovski
    Rozhodčí: Anders Frisk (Švédsko)

INTER (4-4-2) : Toldo; J. Zanetti, Cordoba, Materazzi, Favalli, Stankovic, Veron, Davids, Zé Maria (Cambiasso 35'), Adriano (Vieri 86') , Recoba (Cruz 67') (12 Fontana, 7 van der Meyde, 26 Pasquale, 38 Dellafiore) Trenér: Mancini

Basilej (4-4-2) : 1 Zuberbuhler, 6 Huggel, 8 Sterjovski, 11 Chipperfield (20 Delgado 67'), 13 Gimenez (9 Carignano 85'), 15 Yakin, 17 Cantaluppi, 19 Kleber, 23 P.Degen, 30 Smiljanic, 33 Rossi (7 Petric 59') (35 Mandl, 5 Zwyssig, 12 Barberis, 21 D.Degen) Trenér: Gross

Inter je tam! Černomodrý klub z Milána si bez problémů poradil se švýcarskou FC Basilejí a pokořil ji na San Siru 4:1. Za odměnu si tak zahraje v jedné ze základních skupin Ligy mistrů. V prvním duelu hraném před čtrnácti dny se oba soupeři rozešli smírně 1:1.

Mancini postavil sestavu přesně podle předpokladů. Jediná změna byla v záloze. Místo mladého Cambiossa se do středu zálohy k Veronovi postavil Edgar Davids.

Domácí před 50 tisíci fanoušky v hledišti zaveleli k útoku již od prvních sekund utkání. Po pár sekundách musel chytat Recobovu střelu gólman Zuberbuhler. Ještě v téže minutě nahrál Stankovič Adrianovi a ten diagonální střelou k pravé tyči rozvlnil síť. Excelentní úvod. Trenér Roberto Mancini sliboval ofenzivní fotbal a jeho svěřenci to potvrdili. Ve 13.minutě si krásně narazili Adriano a Dejan Stankovič, který i celou akci zakončil přesnou střelou 2:0. Role nahrávače a střelce se tak prohodila. Skvěle hráli i další ofenzivní hráči Ze Maria a Recoba. Jeho střelu musel v 16.minutě vyrážet brankář na roh. Zahrával ho Ze Maria, nahrál Recobovi a po jeho centru se míč dostal přes Stankoviče k Adrianovi, který jen těsně minul.

Ve 27.minutě vážně zahrozili hosté. Kapitán Yakin obstřelil z přímého kopu zeď a Francesco Toldo skvělým zákrokem vytáhl míč na rohový kop. Inter odpověděl Stankovičem, jeho střela jen těsně minula bránu. V závěru poločasu mělještě příležitost Adriano, gólman však míč vyrazil k Stankovičovi, který lobem bránu přehodil.

Druhá půle pro nerazzurri moc dobře nezačala. Ve 49.minutě se po centru Klebera otočil Sterjovski kolem Stankoviče a překonal Tolda 2:1. Hned za čtyři minuty však bylo znovu veselo. Adriano vstřelil nádherný gól levou nohou 3:1. O pdalších pár minutek později skončila v síti i další střela levačkou. Tentokrát se však z gólu nejvíce radoval Alvaro Recoba 4:1. Za svlečení trika dostal od rozhodčího Friska odměnu v podobě žluté karty. V 70.minutě dal o svých kvalitách znovu vědět gólman Toldo. Petricovu střelu z bezprostřední blízkosti chytil. Basilej se ani tak nevzdala a za pár okamžiků se musel Toldo předvádět znovu. A znovu úspěšně. V 86.minutě se na hřiště dostal i Christian Vieri. Za potlesku tribun ve stoje střídal Adriano. Bobo se stačil jen v závěru po přihrávce dalšího náhradníka Cambiossa dostat jen do ofsajdu.