Venku25.000
    Doma
    Venku25.000

Dejan Stankovič
    28' Semioli, 37' Pellissier - 15' Stankovič, 48' Adriano
    Rozhodčí: Paparesta

INTER (4-4-2) : Toldo 6, J. Zanetti 6, Materazzi 5.5, Mihajlovič 5.5, Favalli 6, Ze' Maria 6 (81' Recoba), Veron 6, Davids 5 (83' Cambiasso), Stankovič 6.5, Vieri 4.5, Adriano 7. (12 Fontana, 38 Dellafiore, 26 Pasquale, 9 Cruz) Trenér: Mancini 6

Chievo (4-4-2) : Marchigiani 6, Cesar 4.5, Mandelli 6, D'anna 6, Lanna 6, Semioli 6.5, Brighi 6, Baronio 6.5 (77' Allegretti), Franceschini 7, Cossato 6 (72' Tiribocchi), Pellissier 6.5 (58' Amauri 5.5) (34 Marcon, 14 Pesaresi, 32 Malago', 16 De Franceschi). Trenér: Beretta 6.

Dejan

Vstup do Serie A se Interu tentokrát nepovedl. Vloni to v úvodním utkání na San Siru vypadalo pár minut před koncem také na remízu nakonec se však trefil Vieri a Materazzi a Modena odjela poražena. S Chievem to byl ve Veroně jiný zápas. V 15.minutě poslal nerazzurri do vedení Dejan Stankovič, ještě do přestávky domácí skóre otočili a Adriano po třech minutách v druhé půli vyrovnal na konečných 2:2.

Trenér Mancini, který vyznává tradiční rozestavění 4-4-2, nakonec postavil do zápasu i Adriana. Podle původních předpokladů měl brazilského útočníka šetřit na úterní Ligu mistrů s Brémami. Adriano měl v poslední době nabitý program, po Copě Americe, kde se stal nejlepším střelcem, stihl pomoci Interu do Ligy mistrů a tento týden dával znovu gól v kanárkovém dresu v přátelském zápase Německu. To že bude hrát od začátku zápasu Christian Vieri, bylo předem avizované. Zajimavé ovšem bylo, že hrál s Adrianem. I Mancini se totiž vyjádřil v tom smyslu, že přeci jenom jsou to typově velice podobní hráči a spolu hrát nemůžou. Hráli oba. Zatímco Adriano podal další ze svých supervýkonů a byl nejlepším na hřišti, Vieri byl nejhorší. Shodli se na tom fanoušci hlasující na oficiální stránce klubu i zástupci La Gazzetty dela Sport, který jeho výkon ohodnotili tragickou známkou 4,5. Adriano dostal nadprůměrnou sedmičku. Na gól mu paradoxně nahrál právě Bobo. Nejlepší střelec nerazzurri sice nebyl neviditelný, ale vyložené šance neproměnil.

Zranění vyřadilo ze hry Gamarru a Burdisse. Kvůli kartám z loňské sezóny nemohl nastoupit Cordoba. Po odchodu Cannavara a Adani tak obranná čtyřka vypadala celkem jasně: J.Zanetti, Materazzi, Mihajlovič a Favalli. Na pravé straně může hrát i teď v záloze hrající Ze Maria, na levé pak uzdravený Coco či Pasquale. Na opačné straně než Ze Maria hrál se pohyboval tradičně velmi dobrý Dejan Stankovič, ve středu pak nejlepší posily Davids a Veron.

Utkání začalo opatrně. Gól padl hned z první šance, která přišla v 15.minutě. Chybu při rozehrávce vyrobil domácí Cesar a Stankovič, prostřelil Marchigianiho. Křídlo ze Srbska patří v poslední době k těm, kteří pravidelně podávájí nadprůměrné výkony. Teď ho stvrdil i gólem. V 15.zápase pátý zásah. Ve 24.minutě po přihrávce Adriana zkoušel volej Vieri, minul. Za čtyři minutky měl Bobo znovu po vysuntí Adriana ještě větší příležitost. Tváří v tvář gólmana neprostřelil. Ještě v té samé minutě udeřilo na druhé straně. Z levé strany odcentroval Franceschini, centr přeletěl Mihajloviče i Favalliho a Semioli zakončil ke vzdálenější tyči 1-1.

Ve 33.minutě měl velkou šanci Adriano. Po rohovém kopu však na malém vápně poslal hlavou míč těsně vedle. Nedáš, dostaneš... Ve 37.minutě Inter prohrával po gólu Pellissiera 1:2. Černomodří nezklopili hlavy a začali Chievo tlačit. Adriano střílel z 20 metrů, Marchegiani chytil. Chvíli na to zahodil jasnou tutovku Christian Vieri. Po excelentním centru Ze Marii z pravé strany dostal míč na malé vápno, hlavou však přestřelil. Pak si krásně narazili Favalli a Stankovič. Adriano odcentroval, ale Vieriho nenašel. Ještě před pauzou stihl těsně vedle vystřelit Stankovič.

Inter za útočnou snahu dostal odměnu. Tři minuty po přestávce vyrovnal Adriano z rohu pokutového území po přihrávce Vieriho. Gól však nerazzurri uklidnil a přestali útočit. Jako kdyby se spokojili s remízou... V 70.minutě mohli být potrestání. Franceschini z 8 metrů napálil z voleje tyčku. Pak Amauri střílel vedle a Baronio zkoušel neúspěšně přelobovat Tolda. Za Inter znovu odpověděl Adriano, prodral se do šestnáctky a vystřelil těsně vedle. Chvíli na to po akci Favalliho střílel nad. Inter se 20 minut před koncem znovu nadechoval k tlaku. Deset minut před koncem centroval z leva Stankovič, Vieri hlavou prodloužil na vzdálenější tyč, kde Za Mariovi chyběl ke skórování do odkryté brány krok. V 86.minutě prověřil brankáře Recoba. Z voleje ze vzdálenosti 30 metrů vyslal pěknou dělovku.

Inter remizoval 2-2. Ještě větší překvapením však byla stejná remíza druhého milánského klubu. Na San Siru si neporadil s nováčkem z Liverna. Juve vyhrál 3:0 a nezaváhal ani poslední favorit na titul AS Řím, který porazil Fiorentinu.