Nejlepší hráč: Martins

INTER (4-4-2) : Carini 6, J.Zanetti 6, Cordoba 6.5, Materazzi 6, Favalli 6.5, Veron 7, Cambiasso 7, Emre 6, Stankovic 6.5 (78' Davids 6), Martins 7 (92' Kily Gonzales), Vieri 6.5.(Bindi, Burdisso, Mihajlovic, Ze Maria, Van der Meyde). Trenér: Mancini

Atalanta (4-4-1-1) : Calderoni 5, Motta 5, Capelli 6.5 (76' Sala 6), Natali 4.5, Bellini 5, Pagano 6 (46' Innocenti 5), Migliaccio 6, Mingazzini 5, Montolivo 6 (68' Marcolini 6), Makinwa 6, Sinigaglia 5. (Taibi, Adriano, Bernardini, Lazzari). Trenér: Rossi.

Martins

Inter porazil poslední tým tabulky Atalantu Bergamo 1:0 a udržel si třetí pozici. Oba kluby se spolu utkaly i minulý týden v rámci čtvrtfinále Italského poháru v opačném gardu. I tehdy vyhrál Inter 1:0 a branku vstřelil Obafemi Martins. Pro nigerijského mladíka to byla již osmá ligová a celkově šestnáctá trefa. Dal více gólů než Vieri a k dohnání Adriana mu chybí pět branek.

Inter byl celý zápas jasně lepší, dominoval a nepustil svého soupeře na dostřel branky. V ní pozroval zápas Fabian Carini. Náhradník Tolda, kterého na poslední chvíli schvátila chřipka čelil jedné jediné střele za celý zápas. To na druhé straně měl Calderoni práce více než dost. Celkem nerazzurri vystřelili 21-krát z toho 9-krát mezi tři tyče. Gól však dali jen jeden a tak se do konce zápasu museli o důležité tři body strachovat.

Jak již bylo řečeno, musel Mancini řešit náhle potíže s brankářským postem. Již dopředu věděl, že problémy se zády nepustí Alberta Fontanu k zápasu. Loňský třetí gólman Alex Cordaz byl poslán na hostování, takže nominace na zápas byla jasná Toldo a Carini. Pár hodin před zápasem však Tolda a mimochodem také Cruze, přepadla chřipka a 38°C teplota. Do branky tak musel Carini, který přišel v létě z Juventusu za Cannavara. Na lavičku se posadil brankář juniorky Bindi. Poprvé musel nahrazovat Tolda v bráně Carini již ve 14.kole proti Messině. Důvodem bylo vyloučení. Premiéra byla úspěšná, bez gólu. Ani v dalších dvou zápasech v Lize mistrů s Anderlechtem a před týdnem proti Bergamu míč za svá záda nepustil. A dnes to bylo stejné. Je tak paradoxně nejlepším gólmanem v Interu.

Zranění kromě Fontany vyřadilo ze hry i Recobu, Adriana, Gamarru a Karagounise. Diskvalifikovaný kvůli kartám byl Cristiano Zanetti. Šanci tak ve středu zálohy dostal Emre. Ostatní posty byly obsazeny podle očekávání.

Inter byl aktivní a ve 21.minutě měl jasnou gólovku. Stankovičova střela po narážečce s Martinsem byla zblokována, po chvíli se však míč dostal znovu k Martinsovi, který na hranici malého vápna napálil břevno. O pět minut později bylo k prvnímu gólu znovu blizoučko. Verónovu střelu z dálky tečoval Vieri, Capelli však míč odkopl z brankové čáry. Ve 33.minutě to konečně přišlo. Po dlouhém centru od Stankoviče, převzal po chybě jednoho z dvou bránících hráčů míč Martins, obtočil se kolem druhého hráče soupeře a překonal vybíhajícího brankáře 0-1. Následovala tradiční oslavná salta. V dalších šancích se ocitli Stankovič, Vieri a Verón. Největší z nich měl po rohu Veróna Cambiasso. V 45.minutě po jeho hlavičce zachraňovali obránci na brankové čáře.

Ani v druhém poločase tlak nerazzurri neustával. Defenzivu soupeře řádně zaměstnával svými sprinty Oba Martins. Hlavičky jeho, Vieriho a Stankoviče však skončili nad břevnem. V 93.minutě měl slušnou šanci na 100.gól v Serii A za Inter Christian Vieriho. Na branku však vyslal lehkou střelu, kterou mu brankář chytil. Inter vyhrál 1:0.

AC Milán zvítězil v Messině 4:1 a nadále si drží sedmibodový náskok před Interem. Naopak vedoucí Juventus prohrál doma se Sampdorií 0:1 a před třetím Interem má náskok 12 bodů. Vše je tak stále otevřené, do konce soutěže zbývá 16 kol.