Venku79.775

Juan Veron

Adriano

Juan Veron
    91' Goitom - 58' Verón
    Nejlepší hráč: Verón

INTER (4-4-2) : Toldo 6, Zanetti 6.5, Cordoba 6, Mihajlovic 6, Favalli 5.5, Kily Gonzales 5 (66' Davids), Cambiasso 7.5, Veron 7.5 (88' Ze' Maria), Stankovic 6, Vieri 5.5 (60' Recoba 6), Adriano 6 (15 Carini, 3 Burdisso, 5 Emre, 9 Cruz). Trenér: Mancini

Udinese (3-4-3) : De Sanctis 5.5, Bertotto 6, Sensini 6, Felipe 6.5 (83' Mauri), Zenoni 6, Pazienza 6, Pizarro 6, Jankulovski 6 (91' Belleri) Di Michele 5, Fava 5 (83' Goitom 7), Di Natale 6 (24 Handanovic, 5 Gustavo, 26 Pieri, 16 Tissone) Trenér: Luciano Spalletti

Veron

Inter nezvládl závěr zápasu a v Udinese po šestnácté v této sezóně remizoval. Ztráta dvou bodů je tradičně hodně drahá. Protože Juventus také remizoval, mohl se rozdíl mezi prvním a třetím místem ztenčit z 11 na 9 bodů. AC Milán měl naopak štěstí. Dlouho hrál doma s Cagliari 0:0 a vítěznou branku dal v nastaveném čase. Ve vedení Serie A tak vystřídal Juventus jen zásluhou skóre. Inter ztrácí na první a druhé místo 11 bodů...

Ačkoliv Roberto Mancini sliboval pár změn nakonec v sestavě udělal jen jednu nepředpokládanou. V záloze hrál znovu od začátku Kily Gonzales. Tentokrát ne na úrok Stankoviče ale místo Cristiana Zanettiho, který nakonec neseděl ani na lavičce. Před Materazzim dostal přednost znovu Siniša Mihajlovič. Kvůli problémům Martinse s ledvinami nastoupilo útočné duo Vieri - Adriano.

Inter začal aktivněji než domácí do větší přiležitosti se ale nedostal. Nejvíc byli vidět Adriano, Verón a Vieri. Přibližně v polovině poločasu převzali taktovku domácí a hned i vážněji ohrozili branku Francesca Tolda. Po centru nezadržitelného Jankulovského netrefil v 30.minutě v dobré pozici Di Michele bránu. Hned o minutu později byl stejný hráč v další gólovce. Od Jankulovského dostal přihrávku za obranu a nebezpečnou střelu musel Toldo vyrazit. Ve 38.minutě dostal šanci zavzpomínat na duel s AS Řím Siniša Mihajlovič. Jeho střela z 25 metrů však skončila na Vierim. Za dvě minuty poslal Cambiasso dobrou přihrávku na Vieriho, který v první stoprocentní šanci nerazzurri jen těsně minul. Poločas skončil bez branek.

jako na začátku první půle, byli i v té druhé aktivnější Interisti. O přímák z nebezpečné vzdálenosti si znovi střihli Mihajlovič s Adrianem. Vyhrál Brazilec a jeho střelu odhlavičkovával Sensini. Za pět minut přišla chvíle i pro Sbra. Jeho bombu zlikvidoval De Sanctis. V 56.minutě spálil tutovku Adriano. Dostal perfektní přihrávku od Cambiassa a minul... Brazilský střelec je v krizi, gól nedal už od půlky prosince. Dvě minuty po té však již mohl zvedat ruce nad hlavu. Verón šel a šel až stál na dostřel brány, vypálil a jeho kroucená střela zaskočila ve středu brány brankáře. Prošla mu kolem rukou 0-1. Mancini na vedení reagoval střídáním. Původně měl jít dolu Adriano, ale protože Vieri dostal úder, vystřídal Recoba jeho. Do další šance vyslal Adriana Veron, ten však zaváhal a byl odzbrojen.

Od 70.minutě začalo Udinese kontrolovat hru, jen v záloze. Nemocný Iaquinta vepředu chyběl hodně a Jankuovski nebyl tak dobrý jako v prvním poločase. V 83.minutě poslal trenér domácích na hřiště dvě nové síly - Goitoma a Mauriho. Krátce na to Goitom reklamoval postrčení v pokutovém území a dožadoval se penalty. V 89.minutě poslal Mancini do hry místo Verona obránce Ze Mariu, ani ten však neodvrátil to, co následovalo. V první minutě ze čtyřminutového nastavení měli domácí roh. Přišel centr, hlavička, další hlavička a rázem byli tři hráči v černobílém sami před Toldem a jeden z nich - střídající Goidom z bezprostřední blízkosti skóroval. Ze záznamu je vidět, že obránci dobře vyběhli z malého vápna, aby vystavili útočníky Udinese do ofsajdu. Mihajlovič však hlavičkový biliár nevydržel a vrátil se zpět, což byla chyba...