Doma82.000
    Venku79.775

Juan Veron

Roberto Mancini
    59' Di Napoli, 90'+3' Rafael - 47'Cruz
    Nejlepší hráč: Emre

INTER (4-5-1) : Toldo 6, J. Zanetti 6, Cordoba 5,5, Materazzi 6, Mihajlovic 5,5, Ze Maria 6, Veron 7,5, Emre 6,5 (70' C. Zanetti 5,5), Stankovic 6 (75' Karagounis 6), Kily Gonzales 5 (46' Martins 6,5), Cruz 6,5. (15 Carini, 49 Andreolli, 24 Gamarra, 19 Cambiasso). Trenér: Mancini

Messina (4-4-2) : Storari 8, D'Alterio 6 (85' Rafael 6), Rezaei 6, Zanchi 6, Aronica 6, Giampa' 6,5, Coppola 6, Donati 6, D'Agostino 6, Zampagna 5,5 (87' Amoruso), Di Napoli 6,5 (90' Yanagisawa). (60 Santoro, 10 Iliev, 25 Fusco, 30 Cucciari). Trenér: Mutti 6

Veron

Potřetí v historii Serie A přivítala na svém stadiónu Messina Inter. Oba předchozí zápasy vyhráli nerazzurri v roce 1963 a 1965 0:1. První letošní souboj vyhrál Inter na San Siru 5:0. Messina se však na odvetu řádně připravila a zařídila černomodrým teprve druhou porážku v lize. O vítězství rozhodl ve třetí minutě nastavení Rafael.

Trenér Mancini znovu zamíchal sestavou. Ve středu obrany se sešli Materazzi a Mihajlovič, na krajích pak byli Javier Zanetti a Ivan Cordoba. V záloze nemohl na pravé straně chybět v poslední době velmi dobrý Ze Maria. Ve středu pak dostal šanci vedle Verona Emre a Stankovič. Na levé straně se pohyboval Kily Gonzales. Inter tak hrál pouze s jedním typickým útočníkem. Po přestávce Kilyho nahradil Martins.

Od začátku zápasu byli aktivnější hosté. V 6.minutě předvedl svůj potenciál Emre. Při sólu přešel přes dva protihráče a jeho střelu zlikvidoval Storari. O dvě minuty později byl v dobré pozici Cruz, jeho střela šla vedle. Na druhé straně pálil Di Napoli nad. V 15.minutě si skvěle vyměnili míč Emre a Kily, další přihrávku však nepochopil Cruz. V další šanci pálil po přiťuknutí Stankoviče nad bránu z voleje Emre. V 21.minutě po centru Ze Marii chytil hlavičku Stankoviče brankář. Inter byl v těchto fázích zápasu lepší a o hodně nebezpečnější.

V 26.minutě dostal přihrávku od Stankoviče Cruz a po otočce nastřelil protihráče. Chvíli na to pálil mimo Verón. V 31.minutě se pokoušel překvapit Tolda Aronica. Střela šla nad. Ve 44.minutě však Toldo zasahovat musel. Po střele z vně pokutového území v podání Giampa, předvedl velmi dobrý zákrok. Inter odpověděl hned o minutu později. po centru Ze Marii, byl v pokutovém území v dobré pozici Cruz. Ke střele se ale nedostal.

Jak skončila první půle, tak i druhá začala. Z pravé strany přišel centr od Ze Marii. Martins na něj nedosáhl, míč tak přistál u Cruze, který se na malém vápně otočil a pod brankářem poslal míč do sítě 0-1. Běžela 47.minuta a Inter se ujal vedení. Pro Cruze to byl již osmý gól sezóny. V 51.minutě Martins využil chyby obránce a běžel na gólmana, ten byl ale dobře postavený a u míče byl dřív. V 59.minutě domácí vyrovnali. Po centru D'Agostina hlavičkoval před malým vápnem nepokrytý Di Napoli. Obránci Interu si špatně rozdělili hráče soupeře a na Cordobu zbyly k bránění dva. O dvě minuty později centroval zprava Ze Maria. Brankář ho chytil. V pokutovém území však byl zcela evidentně Materazzi držen Rezaiem a sudí Farina neodpískal jasnou penaltu!

Messinu vyrovnávací gól povzbudil a tlačila se dopředu. Ve 23.minutě odhlavičkovával centr Giampy Marco Materazzi. Dejan Stankovič si narazil s Cruzem,a by pak vypálil vedle pravé tyče. V 77.minutě napálil z dálky Verón tyč. Hned dvě minuty na to měl tutovku Martins. Jeho střela z voleje však o kousek minula cíl. Jeho další pokus vyrazil gólman na roh. Střela nového muže na trávníku - Karagounise byla tečována nad. V 93.minutě dostal chytrou kolmou přihrávku za obranu Rafael, který byl na hřišti 14 minut, a přesnou střelou k bližší tyči překonal Tolda. Inter dostal K.O. a prohrál 2-1.

Nerazzurri byli v zápase jasně lepší. Na střelecké pokusy vyhrály 22-10, na držení míče a i na rohy. Prohrály jen na góly a to je rozhodující. V tabulce mají pouze čtyřbodový náskok před čtvrtou Sampdorií Janov.