Žluté karty: Mihajlovic 20', Stankovic 42' - Pfertzel 19', Vargas 42', Vigiani 91'
    Rozhodčí: Christian Brighi (Cesena)
    Nejlepší hráč: Vieri

INTER (4-4-2) : Toldo 6, Ze Maria 6, Materazzi 6, Mihajlovic 6, J.Zanetti 6, Stankovic 6, C.Zanetti 6.5, Veron 7 (86' Karagounis), Kily Gonzalez 6.5, Vieri 7 (70' Adriano), Cruz 6.5 (61' Martins 5). (15 Carini, 2 Cordoba, 24 Gamarra, 19 Cambiasso). Trenér Mancini 6.

Livorno (3-5-2) : Mareggini 5, Grandoni 6, Vargas 5, A.Lucarelli 6 (65' Vigiani 6), Pfertzel 5.5 (54' Balleri 6.5), Grauso 5.5 (81' Osei), Passoni 6, Doga 5, Giallombardo 6, C.Lucarelli 6, Colombo 6.5. (84 Mazzoni, 4 Vidigal, 86 Paulihno, 10 Protti). Trenér: Donadoni 6.

Inter je třetí! Dvě kola před koncem Serie A má Inter jistotu bronzové medaile. Jeho konkurenti o třetí příčku Udinese a Sampdoria ve vzájemném souboji remizovali a ztrácí na milánský klub osm bodů. O titulu je již téměř rozhodnuto. AC Milán pouze remizoval v Lecce a na Juventus ztrácí 5 bodů. Rozdíl mezi AC a Interem je jedenáctibodový.

Mancini dal tentokrát v útoku přednost dvojici Vieri a Cruz. Adriano a Martins si zahráli až poslední čtvrtinu zápasu. Na levé straně obrany tentokrát hrál Javier Zanetti. Materazzi se v semifinále Italského poháru neosvědčil a tak černý Petr zbyl na kapitána. Na jeho místě hrál Ze Maria.

Inter začal jako domácí tým aktivně. První slušnou šanci měl Cruz. Po přihrávce od Stankoviče střílel, ale jeho pokus byl zblokován. Odražený míč zkoušel dostat do sítě z voleje Vieri, ale netrefil bránu. Na druhé straně mělo Livorno ještě větší šanci. Cristiano Lucarelli dostal míč od Colomba, Tolda sice překonal ale střela šla těsně vedle. Ve 13.minutě přišla první gólová střela. Po centru Veróna z pravé strany hlavičkoval na malém vápně Cruz k volnému Vierimu, který pohodlně zamířil k tyči - 1:0. Byl to 15.gól Boba v této sezóně. Ve 21.minutě střílel z dálky a z voleje Verón nad. Livorno hrozilo z brejků. Jeden z nich zastavil Materazzi. Pak při nebezpečném centru zaúřadoval Toldo a sebral míč z hlavy Colomba. Další slušnou šanci měl v černomodrém dresu Materazzi. Po rohu jeho hlavičku někdo tečoval na další roh. Sérii třech rohů po sobě zakončil Vieri hlavou nad břevno. Další šance do přestávky nepřišly.

Druhý poločas začal velkým sólem Javiera Zanettiho pře více jak polovinu hřiště. Během své akce přešel přes tři protihráče a vysloužil si zasloužený aplaus. Inter byl aktivnější, do šance ho ale obrana hostí nepustila. V 65.minutě nádherně vybojoval míč Vieri a z levé strany odcentroval na Martinse. Nigerijský velociped ale místo toho, aby poslal míč na volného Stankoviče, hledal prostor ke střele. Nenašel. O tři minuty byl Inter znovu po rychlém brejku před bránou soupeře. Po ose Vieri-Martins se míč dostal konečně ke Stankovičovi, ten ale zamířil nad. Deset minut před koncem našel superpasem Verón Adriana. Brazilec však obránci Livorna vystřelit nedovolili.

Další gól nepřicházel a tak se tribuny bavily a radovaly z jiných věcí. Velké pozdvižení vyvolala zpráva o vyrovnání Lecce v zápase s AC Milán na 2:2. Tifosi ho oslavovali zpíváním "Liverpool, Liverpool". Je celkem jasné, komu budou fanoušci Interu ve finále Ligy mistrů fandit. V nastaveném čase ještě chytil tutovku z blízka Colombovi Toldo.