Pierre Wome

micVideo
26' Stankovic
27' Manfredini
27' Manfredini - 26' Stankovič
Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 3 Burdisso, 23 Materazzi, 11 Mihajlovic, 16 Favalli (4 J. Zanetti 65'); 21 Solari, 6 C.Zanetti, 8 Pizarro, 33 Wome; 5 Stankovic, 9 Cruz (10 Adriano 65') (22 Orlandoni, 25 Samuel, 7 Figo , 14 Veron, 18 Kily González) Trenér: Roberto Mancini

Lazio (4-4-2): 32 Ballotta; 22 Oddo, 2 Stendardo, 25 Cribari, 16 Giallombardo; 31 Keller (11 Mauri 53'), 6 Dabo, 20 Liverani (26 Mudingayi 49'), 68 Manfredini (8 Zauri 90'+1'); 9 Di Canio, 17 Tare. (1 Peruzzi, 14 De Silvestri, 18 Rocchi, 19 Pandev). Trenér: Delio Rossi

Wome

V úvodním zápase čtvrtfinále Italského poháru remizoval Inter na hřišti Lazia 1:1. Již ve 4.minutě byli vyloučeni Di Canio a Burdisso za vzájemnou potyčku. Stankovič si tak na pozici útočníka zahrál jen prvních pár minut a po té se stáhnul do zálohy. I tak ale dokázal vstřelit krásný gól. Lazio vyrovnalo jen o minutu později po zaváhání Tolda. V závěru první půle dokonce nastřelilo břevno. Druhou půli již ovládal Inter, který zápas dovedl do nadějného výsledku pro odvetu, která se hraje příští čtvrtek.

Mancini v zápasech poháru nechává odpočívat opory a dává příležitost náhradníkům. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Z obranné čtyřky zůstal jen Favalli, kterého doplnili veterán Mihajlovič, Materazzi a Burdisso. Tvořit hru měl Pizarro, za ní hrál Cristiano Zanetti. Na křídlech pak měli běhat Solari a Wome, v útoku byl vedle Cruze Stankovič. Hned po čtyřech minutách však došlo kvůli vyloučení Burdissa k přesunům. Na hrotu zůstal osamocený Cruz, Stankovič se zasunul na křídlo, z kterého šel Wome na pravou stranu obrany. Posledních 25 minut si zahrál Adriano a Javier Zanetti, který šel na pravého beka. Wome se tak znovu stěhoval, tentokrát na levou stranu.

Zápas ovlivnilo již zmiňované vyloučení jednoho hráče na obou stranách. Po faulu Mihajloviče na "populárního" Di Cania, se hráč známý hlavně díky svému hajlování neudržel a fauloval Burdissa. Následně došlo mezi oběma hráči k šarvátce, kterou ukončil sudí Rizzoli dvěma červenými kartami. Utkání bylo v prvním poločasu vyrovnané, téměř bez šancí. Přesto padly dvě branky. V 26.minutě si obrana Lazia špatně pohlídala Dejana Stankoviče, který se po přihrávce Favalli krásně trefil z voleje přesně k tyči - 01. Hned o minutu později domácí srovnali. Keller vyslal do sprintu Manfrediniho, kterého stínoval Wome. Francesco Toldo naprosto zbytečně vyběhl z brány v domnění, že snad bude u míče dřív. Manfredini využil opuštěné brány a z rohu pokutového území Tolda přehodil a vyrovnal - 1-1.

Ve 42.minutě to zkoušel z voleje Cruz. Levačkou jen těsně minul. Ještě před přestávkou stihl řádně vystrašit Tolda Igli Tare. Jeho bomba z 20 metrů se otřela o břevno. Ve druhém poločase se výkon Interu zlepšil, dokázal udržet míč déle ve své moci a tím tak nepouštěl Lazio do hry. Přesto byl v 71.minutě domácí Mauri blízko gólu. Jeho pokus skončil jen těsně vedle levé tyče. Do sítě neprotlačil míč ani Mihajlovič z několika přímáků. Když už se zdálo, že remíza je neodvratitelná zjevil se před bránou Tare a po centru Zauriho hlavičkoval ve velké šanci nad. Inter měl štěstí a remíza mu dává do odvetu naděje na postup do semifinále.