Nejlepší hráč: Francesco Toldo

INTER (4-4-2) :1 Toldo; 3 Burdisso, 23 Materazzi, 11 Mihajlovic (2 Cordoba 83'), 33 Wome; 21 Solari, 8 Pizarro, 6 C.Zanetti, 18 Kily González (5 Stankovic 63'); 9 Cruz, 10 Adriano (30 Martins 72') (22 Orlandoni, 4 J. Zanetti , 19 Cambiasso, 44 Momente) Trenér: Roberto Mancini

Parma (4-3-2-1): 1 De Lucia; 38 Mattiuzzo, 24 Couto (28 P.Cannavaro 46'), 17 Rossi, 5 Bonera; 4 Dessena, 6 Bolano, 21 Cigarini; 18 Dedic (27 Mandorlini 82'), 10 Morfeo (30 Simplicio 46'); 16 Ruopolo (7 Bucci; 34 Bernardini, 9 Corradi, 35 Paponi) Trenér: Mario Beretta

Cruz

Po nedělní bezbrankové remíze v Sieně remizoval Inter stejným způsobem v odvetě osmifinále Italského poháru. Vzhledem k výhře 1:0 v Parmě mu i tento výsledek stačil k postupu do čtvrtfinále, kde se Mancini potká se svým bývalým klubem - Laziem. Utkání na San Siru tradičně sledovala nízká návštěva - pouhé tři tisícovky diváků.

Mancini nechal řadu hráčů odpočívat. Vůbec nebyli nominovaní Figo, Samuel a Favalli. Verón si léčí menší zranění a Cambiasso s Javierem Zanettim zůstali po celou dobu na lavičce. Po zranění si poprvé zahrál Kily Gonzales. Oba Martins se dostal na trávník až v závěru. Kouč ho zřejmě šetřil na nedělní duel s Cagliari, po kterém se vrátí do Portugalska, kde má jeho reprezentace soustředění.

Inter začal velice dobře. První půlhodinu byl nesehraný tým aktivní, jednoduše kombinoval, běhal a dostával se šancí. Pak přišel útlum, hra se vyrovnala a Parma měla i pár dobrých příležitostí na vstřelení gólu. První šanci měl po centru Adriana Solari. Jeho slabá střela z vně pokutového území však šla těsně vedle. Následovala Adrianova hlavička nad a pěkná kombinace s Cristianem Zanettim. Po ní se brazilský střelec ocitl tváří v tvář gólmanovi. Přehodit ho ale z velké blízkosti nedokázal. Podobnou šanci měl i Solari. Pizarro ho krásně uvolnil a tak se dostal z úhlu sám před brankářem. Jeho tvrdá rána šla do boční sítě. Ve 36.minutě tvrdé pálil z přímáku Adriano, mířil však doprostřed brány, kde byl De Lucia. V závěru poločasu byl ve vápně faulován Cruz, ještě před tím byl pískán ofsajd.

Krátce po přestávce hledal Kily před bránou Cruze, ten jen o kousek na míč nedosáhl. Osmělila se i Parma a vážně začala ohrožovat Tolda. Dedic v dobré pozici střílel vedle. Nejblíže ke gólu byl Inter ve 68.minutě. Po centru Stankoviče odkopával Paolo Cannavaro míč tak nešťastně, že si málem dal vlastní branku. Gólman De Lucia musel předvést akrobatický zákrok, aby se vymrštil do vzduchu a padající míč za jeho záda dostal mimo nebezpečí. Při těžkém zákroku se lehce zranil a musel být ošetřen.

V 71.minutě šel Adriano střídat. Hrálo se však dál a tak se vrátil do hry, sebral obránců Parmy míč a hnal se sám na gólmana, ten byl však u balónu dřív. Na druhé se straně se prezentoval velmi dobrou šancí Ruopolo. I tentokrát šla střela vedle brány. V 82.minutě měli domácí velké štěstí. Ruopolo utekl obráncům a stíhající Materazzi ho evidentně v pokutovém území podrazil. Rozhodčí Giannoccaro penaltu nepískal. Na druhé straně měl po Martinosvě centru velkou šanci Solari. Při hlavičkování se ale nedohodl s Cruzem a oba hráči se na malém vápně srazili. V závěru utkání spálil Solari další tutovku. Při sólovém úniku se mu pletl míč pod nohama a následnou střelu gólman zblokoval.