Doma:   0.088
Venku:  30.333
Dom.max: 0.200
Ven.max: 38.000

28' Figo, 41' Adriano, 59' Adriano, 74'Adriano
Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 2 Cordoba (6 C.Zanetti 67'), 25 Samuel, 33 Wome; 7 Figo (3 Burdisso 46'), 14 Veron (5 Stankovic 60'), 19 Cambiasso, 21 Solari; 10 Adriano, 20 Recoba (1 Toldo, 9 Cruz, 23 Materazzi, 30 Martins) Trenér: Mancini

Artmedia (4-5-1) : 1 Cobej; 21 Petras, 2 Debnar, 4 Durica, 22 Urbanek (3 Stano 74'); 8 Vascak (10 Mikulic 69'), 25 Kozak (13 Tchur 69'), 17 Borbely, 20 Fodrek, 12 Obzera; 14 Halenar (18 Kamenar, 9 Gomes, 23 Konecny, 24 Burak) Trenér: Vladimir Weiss

Inter si bez problému poradil se slovenskou Artmedií, vyhrál 4-0 a postoupil do osmifinále z prvního místa základní skupiny H. Nezabránil mu v tom ani poslední díl trestu v podobě prázdného stadiónu San Sira. Střelecky se probudil Adriano, který vstřelil hattrick. Figo navázal na svůj premiérový gól za Inter z neděle a přidal další.

Mancini využil papírově lehký zápas k prostřídání hráčů. Do stoperské dvojice ke Cordobovi se vrátil Samuel a na levou stranu se postavil Pierre Wome. Kamerunský bek hraje v Lize mistrů častěji než v Serii A. Šlo o jeho pátý start. Na opačné straně nemohl chybět Javier Zanetti. V záloze hráli dva základní prvky Verón a Figo. Oba dva také při příznivém vývoji Mancini brzo vystřídal. Na levém křídle se po delší pauze objevil Solari a odehrál celých devadesát minut. Podobné překvápko si prožil i útočník Alvaro Recoba.

Artmedia začala nebojácně. Již ve druhé minutě se marně dožadovala penalty po té, co Adriano ve vlastním vápně přidržel jednoho z jejich hráčů. Nerazzurri odpověděli Verónem, který jen těsně minul dalekonosnou přízemní ranou. Podobně naložil se svoji šancí i slovenský Borbely. V dobré pozici na malém vápně hlavičkoval po centru z rohu vedle. Od 20.minuty začal Inter vládnout. V rozmezí 23. až 27.minuty byl Adriano čtyřikrát v dobré pozici. V prvních třech případech ho pokaždé zastavil nebo zblokoval jiný hráč Artmedie. Až v té poslední příležitosti se dostal ke střele. Hosté udělali při rozehrávce hrubku, Verón poslal do sprintu Adriana, ten se protáhl kolem obránce a technicky obstřelil gólmana Čobeje. Z brankové čáry odkopl míč Borbely. Hned o minutu později se fanoušci Interu dočkali gólu. Autorem nebyl Adriano ale Luis Figo. Verón mu podobně jako v neděli proti Parmě poslal ideální přihrávku a portugalský záložník si v klidu upravil pozici na pravačku a přesně k tyči zakončil - 1-0.

Poslední šanci Artmedie měl ve 32.minutě Kozák. Jeho povedenou střelu z voleje Julio Cesar vyrazil na roh.V 41.minutě znovu hosté chybovali v rozehrávce. Figo na nic nečekal a poslal znovu do sólového úniku Adriana, který se tentokrát nemýlil. Hodně mu v tom pomohl i gólman Čobej, který si na poslední chvíli rozmyslel vyběhnutí z brány - 2-0.

V druhém poločase se po lehkovážné ztrátě míče Artmedie na půlce Interu dostal k míči Recoba. Svým typicky drzým průnikem doslova došel kolem třech hráčů až do šestnáctky Artmedie a řádně prověřil pozornost Čobeje. V 59.minutě byl na spolupráci dvou jihoamerických útočníků Recoby a Adriana Čobej i s celou obranou krátký. Nejprve se Adri krásně uvolnil, narazil si s Recobou, v nouzi mu míč znovu vrátil, aby mu El Chino předložil krásnou přihrávku přímo za obránce. Takovéto možnosti Brazilec nenechává bez povšimnutí. Střelou k tyči zvýšil na 3-0.

O čtvrt hodiny později dostal kousek před pokutovým územím míč od Stankoviče hrdina zápasu Adriano a protože ho obránci soupeře nehlídali na tělo, napálil ho do brány - 4-0. Jednalo se o jeho druhý hattrick v této sezóně. Ten první se oslavoval v 1.kole Serie A. Do konce zápasu měl ještě dvě šance Stankovič a jednu Adriano. Pátý gól nepadl.