Ven.max: 55.000

Pierre Wome

Juan Veron

Walter Samuel

7' Adriano, 54' Martins - 1' Forlan
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 33 Wome; 5 Stankovic (18 Kily González 82'), 14 Veron, 19 Cambiasso, 31 Cesar (23 Materazzi 69'); 10 Adriano, 20 Recoba (30 Martins 28').(12 Julio Cesar, 6 C.Zanetti, 8 Pizarro, 9 Cruz) Trenér: Mancini

Villarreal (4-4-2): 13 Viera; 17 Javi Venta, 2 Gonzalo, 22 Pena, 12 Sorin; 8 Riquelme, 4 Arzo (16 Quique Alvarez 60'), 19 Senna, 11 Calleja (21 Santi Cazorla 87'); 23 Jose Mari (99 Franco 66'), 5 Forlan. (25 Barbosa, 10 Roger, 30 Alcantara, 33 Rubio Gomez) Trenér: Manuel Pellegrini

Adri se po dlouhé době zase trefil

Inter se v pohledném utkání se spoustou šancí dokázal prosadit a vyhrál nad Villarrealem v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů 2:1, přestože prohrával již po 45 sekundách. Po dlouhé době se střelecky prosadili Adriano a Martins. Španělský klub v nejprestižnější evropské klubové soutěži prohrál poprvé v sezóně.

Zápas začal ve velkém stylu a obrovské šance se střídaly jedna za druhou. Hned tu první využili v první minutě hosté. Riquelme nahrál míč Jose Mariovi, situaci podcenil Pierre Wome a hráč španělského celku se hnal sám na gólmana. Toldo střelu vyrazil a Diego Forlan v poklidu uklidil míč do prázdné branky 0-1. Inkasovaný gól vyburcoval nerazzurri k velké ofenzivě. Neuspět na vlastním stadiónu by v součtu obou čtvrtfinálových zápasů hrálo podstatnou roli. Neuběhla ani minuta a Adriano byl velmi blízko vyrovnání. Stankovič přehodil obranu a osamocený Brazilec stejným způsobem překonal gólmana Vieru. Plachtící míč však těsně před brankovou čarou odkopl Javi Venta. V další šanci zastavil Adriana nesprávně odpískaný ofsajd.

Velkou šanci měl i Verón. Po dlouhém nákopu z vlastní šestnáctky se k míč dostal Recoba, ten prostrčil míč do vápna Verónovi, kterému těsně před gólmanem utekl balón a nestačil ho tak zasáhnout. Vyrovnání se diváci na San Siru dočkali v 7.minutě. Stankovič zprava hledal po zemi Adriana, ke kterému se míč dostal jen se štěstím. Těsně před ním totiž nedokázal odkopnout míč obránce Villarrealu Pena. Brazilský fenomén z otočky propasíroval míč mezi gólmanem a dalším protihráčem do sítě - 1-1.

V další šanci byl dřív než Adriano u míče gólman Viera. Na druhé straně si se střelou Forlana poradil Toldo. Po vyrovnávajícím gólu sice ofenzivní hra trochu ovadla, přesto se bylo stále na co dívat. V 25.minutě se vyhnul Recoba dvěma protihráčům, našel si místo ke střele, kterou gólman vytěsnil na rohový kop. O dvě minuty později si vysimuloval Senna trestný kop na hranici pokutového území a Riquelme z něj řádně zahrozil. Jeho prudká přizemní střela minula levou tyč. Ještě předtím nahradil zraněného Recobu Martins. Po jedné z křídelních akcí hlavičkoval Adriano vedle. V nastaveném čase první půle pak z přímého kopu také nezamířil přesně.

V 54.minutě si Stankovič přímo božským způsobem obhodil jednoho z obránců Villarrealu a naservíroval míč na malé vápno. Tam stačilo Martinsovi vložit do přihrávky své nohy, od kterých se balón odrazil do sítě a Inter vedl 2-1. Zvýšit náskok mohl znovu Martins. Z téměř totožného místa se ale ke střele nedostal. V 63.minutě napálil Riquelme z přímáku břevno. Stejný hráč byl blízko gólu po závaru před Toldem. Odražený míč nastřelil jen těsně vedle. Na druhé straně byl blízko úspěchu Martins i Adriano. Oběma střelu z těžké pozice vyrazil Viera. Další vekou šanci vypracovali oba jmenovaní útočníci. Adriano zleva odcentroval a Martins hlavičkoval do tyče. Na druhé straně se v dobré pozici ocitl Soarin. Obránci Interu ho k míči ale nepustili.

Inter vyhrál 2-1 a v odvetě, která se hraje příští týden v úterý nesmí prohrát o více než jeden gól nebo 0-1. V případě prohry 1-2 se prodlužuje. Z pěti dosavadních zápasů, které hráli na hřišti soupeře, nerazzurri dvakrát vyhráli, dvakrát remizovali a jednou prohráli. Právě stejná prohra 0-2 s jakou odjížděli z Porta by na postup mezi nejlepší čtyři nestačila.