19' Cruz
49' Cambiasso
51' Cordoba
61' Recoba
11' Materazzi, 19' Cruz, 49' Cambiasso, 51' Cordoba, 61' Recoba
Asistence: Verón (střela, odražený balón), Favalli, Ze Maria (roh, odražený balón), Materazzi, Solari
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 2 Cordoba (7 Figo 68'), 23 Materazzi (3 Burdisso 63'), 25 Samuel, 16 Favalli; 13 Zé Maria , 19 Cambiasso, 14 Veron, 21 Solari; 20 Recoba (33 Wome 73'), 9 Cruz (12 Julio Cesar, 8 Pizarro, 52 Belaid, 55 Maa Boumsong) Trenér: Mancini

Livorno (3-4-2-1) :Amelia, Grandoni, Vargas, Galante, Cesar Prates, Morrone, Lazetic (81' Palladino), De Ascentis, Coco, Bakayoko (65' Passoni), Colucci (50' Pfertzel). (19 Acerbis, 8 Centi, 69 Belleri, 79 Melara). Trenér: Donadoni

Materazzi

Pět různých střelců a jasné vítězství. Inter si doma s přehledem poradil s Livornem. Letošní nováček Serie A měl přitom na kontě po šestém kole o pouhý bod méně. Z Milána odjel s debaklem. Nerazzurri poskočili v tabulce na třetí místo. O bod víc má rival AC, první je bez ztráty bodu Juventus.

K zápasu nebylo vůbec nominováno duo Martins - Adriano. Brazilský útočník zůstal v Brazílii kvůli reprezentačním povinnostem o den déle, což se nelíbilo například Verónovi, který se nahlas ozval. Překvapivě právě bez elitních střelců se zrodila zatím nejvyšší výhra v sezóně. Velký podíl na ní měli obránci. Hned ve třech z pěti gólů byl podpis aspoň jednoho z nich. První dal sám Materazzi, na druhý nahrál Favalli a na čtvrtý nahrál Materazzimu Cordoba. Jen Samuel měl smůlu. V záloze se díky zranění Stankoviče objevil na levé straně Solari. Cambiassa a Verona doplnil Ze Maria. Figo a Pizarro zůstali na lavičce. Prvně jmenovaný si zahrál posledních dvacet minut. Kapitánem byl Recoba, po jeho odchodu Cruz.

Zápas byl kromě vysoké výhry zajímavý ještě jinak. Inter hrál v tradičních dresech ale ne s "normálním" nápisem Pirelli. Firma se rozhodla pozdravit čínské fanoušky, do jejichž země své produkty vyváží, a místo loga měli hráči na hrudi nápis Pirelli v čínských znacích "Mandarin". První minuty zápasu nevidělo jádro tifosi. Tribuna Curva Nord protestovala proti jakémusi dekretu "Pisanu".

Inter začal ofenzivně a svého soupeře za celý zápas nepustil k ničemu. Na střely na bránu vyhrál jasně 14-1. První dva pokusy v první desetiminutovce měl Recoba. Shodně byly zblokovány na roh. Z druhého padl první gól. Míč se z malého vápna dostal před pokutové území, tam se napřáhl Verón a napálil jednoho z obránců. Míč se odrazil před Materazziho, který ho pohotově napálil z bezprostřední blízkosti z voleje do brány - 1-0. V 19.minutě předvedli domácí nádhernou kombinaci. Po sérii rychlých přihrávek se dostal míč od Cambiassa k Recobovi. Ten obešel dva protihráče a nečekaně nahrál na levou stranu volnému Favallimu. Levý bek pak poslal míč přímo před bránu, kde stál volný Cruz. Poloprázdnou bránu nešlo netrefit - 2-0. Pro argentinského útočníka to byla čtvrtá ligová trefa, která znamená, že je zatím nejlepším střelcem Interu. Zbytek poločasu Inter kontroloval hru.

Další ofenzivní smršť přišla po přestávce. Ze Maria se ve 47.minutě dostal za obranu. Na hranici pokutového území ho nedovoleně zastavil Francesco Coco a od rozhodčího uviděl červenou kartu. Livorno tak muselo celý druhý poločas hrát o deseti hráčích. Coco je paradoxně v klubu na hostování z Interu. Přímého kopu z velmi slušné pozice se ujal El Chino. Jeho povedená prudká střela však nešla přímo do šibenice a tak ji Amelia vyrazil na roh. Gól oddálil jen o minutu. Ze Maria z něho odcentroval a obránce hostí míč odkopl před pokutové území. Tam číhal Estaban Cambiasso a přesnou střelou k tyči zvýšil na 3-0. Za dvě minuty lovil gólman Livorna míč ze sítě znovu.Ze Maria našel centrem před bránou Materazziho, ten míč hlavou poslal k pravé tyči a osamocený Cordoba nezaváhal. V 50.minutě zahrozili i hosté. Před Bakayokem musel zachraňovat Materazzi. V 57.minutě byl zřejmě faulován v pokutovém území Cruz, sudí nepískal. O pár minut později předvedl svoje kvality Alvaro Recoba. K míči se dostal pár metrů za polovinou. Prosprintoval kolem protihráčů, narazil si se Solarim a když už se zdálo, že mu míč uteče, šťastně se k němu odrazil a El Chino tak sám před gólmanem v poklidu zakončil střelou k tyči - 5-0.

Další šance zůstaly nevyužity. Veronovu ránu z voleje gólman chytil. Recoba zakroutil přímák vedle pravé tyče. Figo obešel dva protohráče, střelu mu brankář zblokoval. Na konci utíkal sám Cruz na gólmana. Při kličce mu však Amelia míč sebral z nohou. Úspěšný byl Amelia i u střely Figa. V nastaveném čase ho nedokázal přelobovat ani Solari.