micVideo
7' Recoba
59' Cambiasso
71' Di Napoli
7' Recoba, 59' Cambiasso, 71' Di Napoli
Nejlepší hráč: Alvaro Recoba

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 2 Cordoba, 25 Samuel, 16 Favalli; 7 Figo (23 Materazzi 65'), 14 Veron, 19 Cambiasso; 5 Stankovic; 10 Adriano, 20 Recoba (30 Martins 65'). (1 Toldo, 3 Burdisso, 6 C.Zanetti, 8 Pizarro, 9 Cruz) Trenér: Roberto Mancini

Messina (4-4-2): 1 Storari; 8 Zoro, 2 Rezaey, 4 Cristante, 6 Aronica; 14 Sculli (17 Giampa 78'), 24 Coppola (13 Yanagisawa 78'), 5 Donati, 10 Iliev (11 Di Napoli 55'); 7 D'Agostino, 9 Zampagna (88 Caglioni, 3 Orolunleke, 25 Fusco, 27 Zanchi) Trenér: Bortolo Mutti

Martins a Adriano

Inter nezaváhal a velmi slušným výkonem porazil Messinu na jejím horkém hřišti 2:1. V tabulce je po 13.kole nadále čtvrtý.

Na lavičce znovu zůstal Materazzi. I tentokrát jeho místo zaujal Samuel. Oba dva se na hřišti sešli až v poslední půlhodince, kdy Mancini posílil defenzívu ve snaze ubránit dvougólové vedení. Na levém křídle se poprvé po zranění objevil v základní sestavě Dejan Stankovič. S jeho návratem se tak dá říct, že Inter je znovu v plné síle. Základní jedenáctka byla složena asi nejlíp jak mohla být. Jediným diskutabilním místem je druhý útočník vedle Adriana. Kouč se vyjádřil, že s Brazilcem si nelépe rozumí Martins a Recoba. Druhý jmenovaný dostal přednost a byl to právě on, kdo ovládl zápas a spolu s Cambiassem byl nejlepším hráčem hostí.

Nerazzurri měli skvělý začátek. Již v 7.minutě se prosadili a dostali se do důležitého vedení. Při rychlém přechodu do útoku přiťukl Adriano míč napravo Stankovičovi, ten nezaváhal a odcentroval do šestnáctky. Obránce domácích podskočil balón a El Chino ho ještě ve vzduchu nekompromisně napálil pod břevno 1-0. Povedený gól, který umí snad jen Recoba. Ve 13.minutě se již schyloval Adriano ke gólové hlavičce. Než však k ní došlo, zjevil se před ním gólman Storari a míč vyboxoval. O pět minut později měl další možnost Stankovič. Z levé straně obdržel přetažený Figův centr a z úhlu pár metrů od brány hlavičkoval do břevna.

Zahrozila i Messina. K diagonální střele se dostal vně pokutového území D'Agostino a Julio Cesar zázračně jeho střelu zblokoval jednou rukou. Jen o minutu na to si zkoušel vykoledovat penaltu Iliev. Rozhodčí mu ji naprosto správně "nesežral". Ve 24.minutě musel likvidovat střelu z voleje Sculliho znovu Julio Cesar. I tentokrát se nenechal vyvést z klidu. Ve 29.minutě se naprosto nenápadně u postranní čáry uvolnil přes dva proto hráče excelentní Recoba a neuvěřitelným centrem našel z ničeho nic na hranici malého vápna zcela osamoceného Adriana. Brazilský fenomén však zcela selhal. Jeho hlavička šla vysoko nad a vedle. Střelecky to zkoušel i Figo, který v posledních dvou zápasech dal dvě branky. Jeho střelu ze zákrytu před brankářem tečoval obránce Messiny tak, že minula pravou tyč.

Pak předvedl svoji genialitu zase El Chino. V rohu pokutového území ho natěsno bránili dva protihráči. Než se však stačili vzpamatovat byl uruguayský střelec v malém vápně u pravé tyčky dva metry před samotným brankářem. Recoba dlouho čekal s nahrávkou nebo střelou až se mu Storari položil na zem. Na pohled jednoduchou situaci ale nezvládl a odkrytou horní část brány netrefil. Storari střelu zblokoval rukou.

Druhý poločas začal povedenou střelou D'Agostina. Julio Cesar ji instinktivně vyrazil. Na druhé straně vyzkoušel svoji dělovou levačku Recoba. Zamířil však těsně vedle. V 59.minutě zahrával Inter přímák. Po centru do vápna se míč dostal ven z šestnáctky, Verón centrem zpět do ohně našel Cordobu, který hlavičkoval na malé vápno. Tam míč zachytil Esteban Cambiasso a prostřelil gólmana - 2:0. Neuvěřitelně produktivní defenzivní záložník tak řádí dál. Mnozí o něm říkají, že je to nejlepší nákup za posledních deset let.

Recobu vystřídal Obafemi Martins, který na sebe upozornil tvrdou bombou z 22 metrů. Storari ji zlikvidoval. Domácí fans ze gólu dočkali v 71.minutě. Donati poslal na gólmana takovou polostřelu. Ten však měl zakrytý výhled a tak míč pouze vyrazil na neštěstí přímo ke dvou osamoceným protihráčům. Di Napoli měl snadnou úlohu a snížil na 1-2.

Poslední šanci zápasu měl v 76.minutě Martins. Při svém dlouhém sólovém úniku se vyhnul skluzu Zora, s gólmanem však následně o kousek přeloboval i branku.

Prezident milánského klubu Giancinto Facchetti se po zápase oficiálně omluvil domácímu hráči Marku Andremu Zorovi. Na obránce z Pobřeží slonoviny během utkání neslavně proslulé tvrdé jádro fanoušků Interu rasisticky hučelo, vše málem skončilo ještě větší ostudou, když chtěl Zoro na protest z trávníku odejít. Nigerijec Martins a Brazilec Adriano z Interu ho však přesvědčili, aby utkání dohrál.