45'+5' Cruz
64' Vannucchi
67' Figo
85' Martins
3' Adriano, 45'+5' Cruz, 67' Figo, 85' Martins - 64' Vannucchi
Nejlepší hráč: Luis Figo

INTER (4-4-2) :12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 3 Burdisso, 25 Samuel, 16 Favalli; 7 Figo , 14 Veron (33 Wome 88'), 19 Cambiasso, 21 Solari (6 C.Zanetti 70'); 10 Adriano (9 Cruz 20'), 30 Martins (1 Toldo, 8 Pizarro, 11 Mihajlovic, 20 Recoba) Trenér: Roberto Mancini

Empoli (4-4-2): 1 Berti; 46 Raggi, 6 Coda, 3 Lucchini (80 Vannucchi 33), 21 Bonetto (21 Lodi 59); 24 Busce, 27 Ficini, 4 Almiron, 5 Moro; 99 Rigano (9 Gasparetto 84), 10 Tavano (23 Balli, 15 Vanigli, 18 Serafini, 33 P.Zanetti) Trenér: Mario Somma

Figo

Gólový účet se Interu povedlo otevřít stejně jako v posledním zápase brzo. Již ve 3.minutě se trefil Adriano. Akci započal Figo. Na pravé straně čekal na správný okamžik k odcentrování, pak našel Martinse, ten přiklepl míč Cambiassovi, který tvrdě vypálil. Tečovanou střelu brankář vyrazil jen před sebe. Adriano ho doběhl, podrážkou si poslal míč vedle gólmana a zamířil přesně 1:0.

Nerazzurri začali skvěle. Další obrovskou šanci měl Oba Martins. Před pokutvým územím si udělal prostor ke střele. Povedená bomba jen těsně minula šibenici. Za pár okamžiků si stejný hráč s Figem vyšachoval obranu krátkými narážečkami a portugalský záložník přízemní střelou jen těsně minul.

Ve 14.minutě došlo k velmi nepříjemné situaci. Solari sice pěkně odcentroval a Adriano přeskočil obránce a o metr přestřelil. Obránce ho však v souboji trefil hlavou do hlavy a Adriano upadl na zam v bezvědomí. Následovali nepříjemné okamžiky, kdy bylo vidět, že se brazilský kanonýr dusí a někdo se mu pokouší vytáhnout zapadlý jazyk. Po pěti minutách ošetřování byl odnesen na nosítkách a vystřídán Cruzem.

Argentinský "věčný" náhradník se uvedl povedenou hlavičkou, bohužel znovu jen o pár decimetrů vedle. Inter byl jasně lepší a hostím nepůjčoval vůbec míč. v další obrovské šanci se ocitl Martins. Jeho hlavičku vytáhl rybičkou z brankové čáry brankář Berti. Úspěšný byl i ve 25.minutě po hlavičce Cruze z vně malého vápna.

První vážnější zákrok si Julio Cesar v brance Interu připsal ve 27.minutě. Almironu bombu z přímáku musel vyboxovat na roh. Inter se do šance do konce polčoasu již nedostal. Výjimkou byla pátá minuta nastavení. Julio Cruz si na hranici pokutového území hledal místo na střelu tak dlouho, až ho našel a krásnou střelou se horního rohu zvýšil na 2-0. Znovu tak potvrdil pravidlo, že góly střílí většinou pouze jako náhradník.

V 2.poločase zahrozil z Interu jako první Figo. Jeho tečovaný centr skončil na horní síti brány. O minutu později dostal skvělou přihrávku do běhu Martins, utekl dvoěma obráncům jenže tváří v tvář Bertimu netrefil bránu. O chvíli později měl další tutovku Cambiasso. Po zpětné přihrávce u malého vápna, nastavil Esteban jen nohu a namířil míč přesně do tyče!

V 63.minutě našel křižným centrem Solari nabíhajícího Figa, který nádhernou ranou z voleje těsně minul šibenici. Hosté překvapili. Při jednom z mála útoků nechala obrana nerazzurri prostor ke střele z 24 metrů Vanuccimu, který další povedenou střelou večera zakroutil míč do vzdálenějšího horního rohu Cesarovi brány - 2:1. Interu vrátil dvoubrankové vedení nejlepší hráč zápasu Luis Figo. Oba Martins obdržel v pokutovém území zády k brance přihrávku od od Cambiassa, všiml si vedle volnéhu Figa a neváhal mu poslat míč. Figo si ho zpracoval a zamířil po zemi přesně ke vzdálenejší tyči - 3-1.

V 35.minutě musel vyboxovávat další pumelici Berti. Tentokrát byl jejím autorem Verón. O pět minut později již na míč nedosáhl. Po přiťuknutí od Cambiassa si předhodil Mr. Oba Oba míč z levé nohy na pravou a přesnou střelou uzavřel skóre na 4-1.