15' Adriano
20' Esposito
58' Adriano p.
81' Suazo
10' Martins, 15' Adriano, 58' Adriano p. - 20' Esposito, 81' Suazo
Asistence: Adriano, J.Zanetti, faul na Adriana
Žluté karty: Favalli 16', Martins 87' - Abeijon 37', Gobbi 56', Canini 75', Bega 87'
Nejlepší hráč: Luis Figo

INTER (4-4-2) : 1 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 2 Cordoba, 25 Samuel, 16 Favalli; 7 Figo (8 Pizarro 79'), 6 C.Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 10 Adriano (9 Cruz 65'), 30 Martins (1 Toldo, 3 Burdisso, 18 Kily González, 21 Solari, 23 Materazzi) Trenér: Roberto Mancini

Cagliari (4-4-2): 25 Chimenti; 4 Bega, 3 Canini, 2 Bizera, 31 Agostini; 18 Abeijon (19 Cocco 78'), 5 Conti (16 Budel 62'), 8 Gobbi, 21 Capone (27 Cossu 62'); 7 Esposito, 9 Suazo (12 Campagnolo, 6 Lopez, 14 Pisano, 24 Conticchio) Trenér: Nedo Sonetti

Kvůli protestu proti zakázu vstupu na stadióny čtyřem fanouškům Interu, tifosi na Curva Nord stávkovali a vůbec nepřišli fandit. Odsouzení fanoušci měli být údajně nesprávně odsouzeni na základě televizních záběrů.

Inter zvládl zápas s Cagliari a vyhrál v 19.kole Serie A na San Siru 3-2. Góly obstarala dvojice Adriano - Martins. Již v 15.minutě vedl Inter jejich zásluhou o dvě branky.

Problémy s útočníky nakrátko vyřešil prezident Facchetti, který se domluvil s Nigérijský svazem a získal Martinse ještě na tento zápas. Hned po něm mladý střelec odletěl do Portugalska, kde probíhá příprava reprezentace na Africký pohár, kterého se v následujících týdnech zúčastní. Jeho pobyt na trávníku Interu prospěl. Byl to právě on, kdo otevřel v zápase skóre. Kvůli žlutým kartám měl distanc Verón, kterého nahradil Cristiano Zanetti. Mancini tak hrál se dvěma defenzivními štíty.

Nerazzurri vstoupili do zápasu velmi aktivně. Během prvních patnácti minut si vypracovali hned čtyři stoprocentní gólové šance, z nichž dvě proměnili. Ve 3.minutě poslal krásnou přihrávku Stankovičovi Martins. Srbský záložník běžel téměř sám na gólmana, na poslední chvíli mu před střelou vypíchl míč skvělým zákrokem Agostini. O chvíli později se Adriano prokličkoval až k brankové čáře odkud zpětnou přihrávkou hledal Cambiassa. Argentinský hráč na míč nedosáhl. V 10.minutě vyslal Adriano lobem do úniku Martinse. Mr. Oba Oba si poradil s bránícím hráčem Cagliari, vyhnul se jeho pokusu o faul a utekl mu. Před samotným gólmanem nezaváhal a vstřelil svůj 44.gól v dresu Interu. Za pět minut na to bouřilo San Siro podruhé. Javier Zanetti se prodral kolem třech hráčů hostí do šestnáctky a přízemní centrem našel zcela osamoceného Adriana. Brazilský fenomén měl před sebou poloprázdnou bránu - 2-0.

V 16.minutě dostal Favalli žlutou kartu, která mu vystavuje stopku do středečního zápasu s Trevisem. Cagliari se po dvou rychlých gólech nevzdalo a po jednom z mála brejků dokonce snížilo. Suazzo se na levé straně prosadil přes dvojitou přesilu a přihrávkou našel na hranici pokutového území Esposita. Útočníka Cagliari špatně pokryl jeden z obránců nerazzurri a ten tak mohl v poklidu z voleje propálit Julia Cesara. Inter byl nadále aktivní, nejednalo se však o tak výrazný tlak jako na začátku. Střela Figa ani Stankoviče se do sítě nedostala. V 36.minutě vzplály na hřišti emoce. Po jednom ze soubojů došlo ke konfliktu mezi Stankovičem a Abeijonem. Trenér hostí po zápase prohlásil, že reakce Stankoviče na Abeijonův faul byla přehnaná a měl být vyloučen. Kartu z nich viděl pouze Abeijon a to žlutou.

Tři minuty před přestávkou došlo k menšímu závaru před brankou Chimenteho. Adriano ho zakončil nůžkami, ještě před nimi však byl pískán ofsajd. I začátek druhé půle patřil Interu. Cambiasso zkusil střelu z 30 metrů, pak našel Samuel centrem hlavu Adriana, který mířil vedle. Stejný hráč nastřelil při přímáku zeď. Nepovedl se mu ani rychlý brejk s Martinsem a Cambiassem a tak si spravil chuť až v 57.minutě. To ho ve vápně fauloval Capone a on si postavil míč na značku pokutového kopu. Jeho střelu na levou stranu sice gólman Chimenti vystihl, byla však nad jeho síly a o milimetry na dělovku z Brazilcovi levačky nedosáhl - 3-1.

V 65.minutě zablokoval Samuel Suazzovi střelu a hosté dostali možnost zahrání rohového kopu. Po něm se míč odrazil znovu k Suazzovi, který zblízka naštěstí pálil nad. Na druhé straně zahrozil Stankovič. Jeho prudká přízemní střela jen těsně minula tyč. V 80.minutě fauloval na hranici pokutového území Samuel Esposita. Přímáku se ujal Suazo a jeho tečovaná střela Cambiassem skončila za zády nešťastného Julia Cesara - 3-2. Inter se již do konce zápasu soustředil na zisk tří bodů a snažil se držet Cagliari co nejdál od své brány, což se mu povedlo. Ve statistice utkání překvapil údaj v počtu střel na bránu. Cagliari v nich bylo lepší.