Ven.max: 70.000

Luis Figo

micVideo
90'+1' Materazzi
90'+1' Materazzi (vl.)
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 3 Burdisso, 2 Cordoba (10 Adriano 53'), 23 Materazzi, 31 Cesar; 4 J. Zanetti , 8 Pizarro, 21 Solari (16 Favalli 81'); 7 Figo (18 Kily González 53'), 9 Cruz, 30 Martins. (22 Orlandoni, 25 Samuel, 49 Andreolli, Maa Boumsong ). Trenér: Roberto Mancini

Empoli (4-4-2): 23 Ralli; 46 Raggi, 6 Coda, 50 Pratali, 3 Lucchini (15 Vanigli 20); 5 Moro, 4 Almiron; 24 Busce, 80 Vannucchi, 10 Tavano (21 Lodi 41); 99 Rigano (7 Pozzi 89). (37 Dossena, 18 Serafini, 27 Ficini, 33 P.Zanetti). Trenér: Luigi Cagni

Figo

Neuvěřitelný vlastní gól rozhodl zápas mezi Empoli a Interem v 36.kole. V první minutě nastaveného času přeloboval vlastního gólmana z 35 metrů Marco Materazzi. Italský stoper naprosto zbytečně přihrával k vlastní bráně. Brankář Julio Cesar stál na hranici pokutového území a na vysoký balón neměl šanci dosáhnout. I kdyby ale stál na brankové čáře jen těžko by něco zachraňoval. Na balón by musel sahat zřejmě rukama a domácí by tak měli výhodu nepřímého kopu po "malé" domů. Nepochopitelný zkrat Materazziho Empoli potěšil. Té se tři body v boji o udržení v Serii A náramně hodili.

Inter má na 99% jisté třetí místo a předkolo Ligy mistrů. Čtvrtá Fiorentina prohrála a dvě kola před koncem ztrácí nadále šest bodů. I kdyby Inter vše prohrála a fialky nezaváhali, mají nerazzurri výhodu lepšího skóre.

K zápasu nemohli nastoupit zraněný Toldo, Verón a Stankovič, kterého zasáhl při tréninku míč do nohy a raději ho Mancini šetří na důležité finále Italského poháru. Cambiasso se vrátil z Argentiny po rodinném smutku teprve včera a Pierre Wome dostal volno z osobních důvodů. Trenér měl v sestavě problémy se zálohou. Zbyl mu jen Pizarro. Na křídlech hráli Solari a Javier Zanetti, Cesar musel do obrany na levého beka. Trio útočníku vytvořil Figo, Cruz a Martins. Adriano přišel na hřiště v průběhu druhé půle, gól nedal nikdo.

Nezáživná podívaná směřovala k zasloužené remíze 0-0, kdyby však na hřišti nebyl Matrix. V 16.minutě Busce hlavičkoval do břevna.