Osmifinále 2.z 29/11/06 21:00 CET - "G.Meazza", Milano
Venku:  12.000
Dom.max: 6.040
Ven.max: 12.000

Nicolas Burdisso

27' Burdisso, 37' Mariano Gonzalez, 61' Andreolli, 71' Burdisso
Asistence: Figo (roh), Solari, Burdisso, Figo (roh)
Nejlepší hráč: Nicolas Burdisso

INTER (4-5-1): 1 Toldo; 77 Andreolli, 16 Burdisso, 25 Samuel, 6 Maxwell; 7 Figo, 50 Maaroufi (57 Filkor 71'), 91 Mariano Gonzalez, 19 Cambiasso (36 Fautario 75'), 21 Solari; 10 Adriano (61 Slavkovski 77'). (79 Carini, 42 Marino, 58 Biabiany, 99 Choutos). Trenér: Roberto Mancini

Messina (4-4-2):88 Caglioni; 8 Zoro (89 Cala` 75'), 27 Zanchi, 31 Morello, 3 Minetti (21 Alvarez 51'); 24 Coppola, 16 Ogasawara, 41 Sullo, 19 Parisi (86 Ghomsi 58'); 10 Iliev, 11 Di Napoli. (1 Storari, 5 De Vezze, 18 Floccari, 77 Lavecchia) Trenér: Bruno Giordano

Inter i s náhradníky předvedl exhibici a deklasoval Messinu 4-0. Blízko hattricku byl obránce Nicolas Burdisso. Ve čtvrtfinále se nerazzurri utkání s FC Janovem nebo Empoli.

Říkat, že hrálo béčko, když na hřišti běhali Figo, Adriano, Samuel a Figo, by asi nebylo správné. Prvadou ale je, že přesně tito hráči z různých důvodů v poslední době moc nehráli a proto od Mancini dostali šanci hrát v základní sestavě. Doplnil je veterán Toldo v bráně. Mladík Andreolli, který by měl dostávat určitě víc příležitostí, Burdisso a Maxwell, který se po letním příchodu do sestavy nedostává. Mancini na utkání nominoval spousty mladíků z primavery. Do základu se dostal pouze jeden z nich - Beličan Maaroufi. Přestože hrál Inter v poslepované sestavě a hráči by neměli být moc sehraní, na hřišti přímo excelovali a Messinu k ničemu nepustili. V druhém poločase předváděli i různé parádičky pro pobavení publika.

První slušnou šanci měl Mariano Gonzales, hlavou minul. Ve 26.minutě se v pokutovém území skvěle uvolnil Esteban Cambiasso. jeho střela však minula bránu. Hned o minutu později se tifosi dočkali. Na roh Luise Figa si naskočil argentinský obránce a koníčkem poslal balón k levé tyči - 1:0. Jednalo se o jeho vůbec první gól za Inter v soutěžním zápase.

Ve 32.minutě dala Messina gól. Di Napoliho střelu vyrazil Toldo. Vyražený míč uklidil do brány Squillace. Gól však správně pro ofsajd neplatil. Druhá branka Interu přišla ve 37.minutě po výborné individuální akci Santiaga Solariho. Argentinský křídelník se nejprve vyhnul jednomu ze soupeřů, aby udělal v šestnáctce kličku dalšímu a dokonalým obloučkem našel na druhé straně malého vápna Mariana Gonzalese. Ten již měl lehkou pozici a hlavou dostal nerazzurri do dvougólového vedení. Před přestávkou se ještě stejný hráč pěkně uvolnil u brankové čáry a našel Adriana. Ten se však proti obraně hostí neprosadil, možná i kvůli tomu, že byl faulován.

V druhém poločase zahrozil jako první Adriano. Po přímém kopu pálil těsně vedle. V 61.minutě se v pokutovém území k míči dostal Esteban Cambiasso. Hlavou ho posunul na Burdissa, který neváhal a stejným způsobem ho nasměroval do brány. Na brankové čáře ho odvrátil Coppola. Jenže přímo před ním stál Marco Andreolli, od kterého se balón odrazil do sítě 3-0. V 71.minutě si na centr z rohu v podání Luise Figa nejvýše naskočil znovu Nicolas Burdisso a upravil na konečných 4-0. Kdyby nestál v 61.minutě při třetím gólu na brankové čáře Coppola, oslavoval by argentinský obránce nejenom první branku za Inter ale rovnou hattrick!