Nejlepší hráč: Esteban Cambiaso

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 11 Grosso (4 Zanetti 81'); 7 Figo (91 Gonzalez 66'), 14 Vieira, 15 Dacourt, 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (18 Crespo 71'). (12 Julio Cesar, 23 Materazzi, 6 Maxwell, 21 Solari) Trenér: Mancini

Sporting (4-4-2) : 1 Ricardo; 78 Abel, 13 Tonel, 4 Polga, 12 Caneira; 18 Nani (11 Tello 83'), 24 Veloso, 28 Joao Moutinho; 30 Romagnoli (19 Alecsandro 66'); 20 Yannick, 31 Liedson. (16 Tiago, 8 Ronny, 15 Miguel Garcia, 34 Joao Alves, 80 Carlos Bueno) Trenér: Paulo Bento

Adriano

Mizerný výkon podal v prvním utkání na hřišti Sportingu Lisabon Inter Milán. Za celý zápas si nevytvořil jedinou šanci a zaslouženě s portugalským klubem prohrál 0-1. Domácí sice neměli výraznou převahu, ale aspoň byli aktivnější. Celkem vystřelili jedenáctkrát, Inter pouze čtyřikrát. Jediný gól vstřelil v 64.minutě Caneira ranou z halfvoleje přímo pod břevno. Toldo si na prudkou střelu sáhnul, ale výrazně změnit její směr nedokázal. Krátce na to byl po druhé žluté kartě vyloučen Patrick Vieira. Inter se snažil ve zbytku utkání otočit výsledek i v oslabení. Paradoxně právě v tomto čase začal něco hrát a hráči začali i běhat. Ke změně skóre to nevedlo.

Mancini se v zápase musel obejít bez nově zraněného Cambiassa. Defenzivní záložník by měl týmu chybět až měsíc. Lehce zraněný byl po sobotním ligovém duelu i Materazzi a tak zůstal pouze na lavičce. V sestavě ho nahradil i tentokrát Samuel. Pouze na lavičce zůstal i Javier Zanetti, místo kterého hrál Fabio Grosso. Kapitánskou pásku nosil Ivan Cordoba. Inter hrál v klasickém rozestavění 4-4-2. Uprostřed zálohy byl Vieira s Dacourtem, na křídlech Stankovič a Figo. Svoji černomodrou premiéru si prožil Marino Gonzales, který na posledních 25 minut nahradil portugalského veterána. V útoku hrál s Ibrahimovičem Adriano. Crespo dostal příležitost až na posledních 20 minut hry za Brazilce.

V celku nudném utkání došlo k dramatickým situacím jen zřídkakdy. V 15.minutě zastavil v pokutovém území Samuel průnik Yannicka skluzem, při kterém se dotkl míče rukou. Sudí si toho naštestí nevšiml a tak se hrálo dál. Na druhé straně se při ojedinělém útoku vyhnul Adriano protihráči a levačkou vystřelil. Za starých časů dával přesně z těchto pozic skvělé góly. Tentokrát však prudká rána z jeho kopačky nepřišla, uklouzl. Gólman Ricardo míč za svá záda nepustil.

Dvacet minut o přestávce se přes Maicona dostal ke střele Caneira a tvrdou ranou z 25 metrů překonal Tolda. Sporting se ujal vedení 1-0. O čtyři minuty později šel do souboje tvrdě Patrick Vieira a od rozhodčího Hamera uviděl druhou žlutou kartu. Sporting mohl přesilovku využít jen o pár minut později. Liedsonovi chyběli na malém vápně centimetry, aby zasáhal centr z pravé strany a poslal míč hlavou do sítě podruhé. Inter se probudil na posledních dvacet minut. Výsledkem jeho snahy byla jediná vážnější šance. Zlatan Ibrahimovič si udělal místo ke střele a z 22 metrů jen o pár decimetrů minul levou tyč brány.

V druhém utkání prohrál Spartak Moskva s Bayernem Mnichov 4:0. Právě s německý klubem hrají nerazzurri na svém hřišti další zápas.