Ven.max: 66.000

Zlatan Ibrahimovič

Luis Figo

Esteban Cambiasso

29' Cambiasso, 76' Maicon - 64' Villa, 86' Silva
Nejlepší hráč: Maicon

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 16 Burdisso; 5 Stankovič, 4 Zanetti, 19 Cambiasso (15 Dacourt 31'), 7 Figo (21 Solari 89'); 18 Crespo (9 Cruz 68'), 8 Ibrahimovič. (1 Toldo, 6 Maxwell, 25 Samuel, 10 Adriano) Trenér: Mancini

Valencia (4-4-2) : 1 Canizares; 2 Miguel, 4 Ayala, 20 Albiol, 24 Moretti, 10 Angulo (15 Joaquin 83'), 5 Marchena, 6 Albelda, 21 Silva (18 Lopez 90'+2'), 7 Villa, 9 Morientes (16 Hugo Viana 77'). (25 Butelle, 23 Curro Torres, 17 Navarro, 31 Pallardo) Trenér: Quique Sanchez Flores.

Utkání jsme sledovali LIVE. Přehled zápasových události naleznete zde.

Tvrzení, že Liga mistrů je úplně jiná soutěž než Serie A se naprosto potvrdilo. Inter podal svůj tradičně dobrý výkon. Problém byl v tom, že z velkého tlaku v prvním poločasu vytěžil jen jeden gól a v druhém byl po dvou standartách tvrdě potrestán. Remíza 2-2 dává do odvety jen malou šanci na postup. Valencia je doma téměř neporazitelná. Přesto existuje naděje, stačí si vzpomenout na poslední duel a výhru na stadionu Mestalla v poměru 5-1 v říjnu 2004.

Ze sestavy na poslední chvíli vypadl Patrick Vieira. Francouzský záložník se lehce zranil na tréninku a tak jej Mancini raději vynechal. Překvapivě však vynechal i klasického levého beka Maxwella či Grossa a ne jejich místo dal Nicolase Burdissa, kterému nejvíce vyhovuje střed. V záloze se pak rozhodl kouč hrát spíše dopředu a tak hrál Figo, Dacourt zůstal na lavičce. Ne ale na dlouho. Po půlhodině musel vystřídat zraněného Cambiassa. V útoku dostal přednost Crespo před Adrianem. Brazilec se na trávník nedostal ani v závěru, Crespa nahradil Julio Cruz.

Inter začal aktivně a do Valencie se přímo zakousl. Nejprve Crespo pořádně nedosáhl na dlouhý centr Cambiassa. Pak chyboval brankář Caňizares a při výkopu nastřelil Ibrahimovič. Chybělo málo a míč skončil v síti. V 11.minutě tentokrát centroval Stankovič a Ibrahimovič hlavičkoval do tyče. K prudce odraženému míči mu chyběl krok, aby ho zasunul do sítě. Nebezpečně střílel i Zanetti. Gólman střelu z dálky vyrazil. V 18.minutě zachraňoval před Ibrahimovičem Caňizares. Poradil si i s ranou Crespa. Na druhé straně o sobě dál vědět Villa. Prudkou střelu mu Julio Cesar chytil.

Kolem 25.minuty se Inter dostal do souvislého tlaku, s kterým si Valencia nedokázal poradit. Velmi aktivní je hlavně Figo, který je snad u každého míče. V 29.minutě byl faulován. Přímý kop sám zahrál, našel jím Ibrahimoviče jehož střelu z krkolomné pozice možná už za brankovou čarou vyráží Caňizares. Před ním však stojí Esteban Cambiasso a pohodlně hlavou otevírá skóre - 1:0. K možnému ofsajdu: Při střele Ibry asi Cambiasso v ofsajdu byl, protože však míč vyrazil brankář, tak o ofsajd nešlo a gól platil správně. Chvíli na to musel autor gólu střídat kvůli zranění.

Ve 43.minutě se Inter po delší době dostal znovu do velké šance. Figo zahájil rychlý brejk na pravou stranu ke Stankovičovi, který centrem na vápno našel Crespa. Argentinský střelec však mířil v pádu hlavou vedle. V té době vedl Inter na střely 13-4. Ještě než se šlo do kabin zahrozila Valencia. Velkou šanci nevyužil Villa, který se na hranici pokutového území pěkně uvolnil a střílel vedle těsně vedle.

I po přestávce zahrozil jako první Inter. Z rychlého brejku našel Crespo Luise Figa. Obránce mu však stačil střelu částečně zblokovat a tak Caňizares mohl pohodlně chytit slabý pokus z jeho levé nohy. V 63.minutě byl odpískán přísný faul Dacourtovi. Přestože v lehkém souboji zasáhl míč, švédský sudí zapískal. Jak se pak ukázalo, šlo o klíčový okamžik. David Villa obstřelil z 25 metrů zeď a poslal míč přesně k tyči. Pěkný gól. Dalo se mu však zabránit. Zeď měla být posunutá více do strany, což je chyba brankáře Julia Cesara, který si ji stavěl.

Inter mohl oplatit stejnou mincí, jenže Luis Figo střílel z přímáku nad. V 76.minutě se ale pěkně prosadil brazilský obránce Maicon a po narážečce s Cruzem vstřelil druhý gól. Valencia se však nevzdala. Po rohovém kopu Villy zachraňoval na brankové čáře Figo. V druhém případě Inter již štěstí neměl. Villův centr z rohu odhlavičkoval na malém vápně Ivan Cordoba. Před šestnáctkou však byl trestuhodně osamocený David Silva a krásnou ranou z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2.

Inter selhal a do odvety si odváží velmi špatný výsledek. Je sice v jeho silách vyhrát, ale nesmí se zapomínat na to, že i Valencia je velmi kvalitní tým, který se o postup jen tak připravit nedá.

Cambiasso: Download (AVI)zshare.net
Villa: Download (AVI)zshare.net
Maicon: Download (AVI)zshare.net
Silva: Download (AVI)zshare.net
VideoAkce
11' Tyčka Ibry: Download (AVI)zshare.net
42' Šance Crespa: Download (AVI)zshare.net
27' Figo: Download (AVI)zshare.net