Ven.max: 51.476

Marco Materazzi

Zlatan Ibrahimovič

Inter - Livorno

2' Pfertzel vl., 13' Materazzi, 71' Ibrahimovič, 78' Cruz - 70' Lucarelli
Asistence: Recoba, Recoba (roh), Stankovič, Figo (roh)
Nejlepší hráč: Alvaro Recoba

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 25 Samuel, 23 Materazzi, 11 Grosso; 7 Figo, 5 Stankovic (50 Maaroufi 82'), 14 Vieira, 21 Solari; 9 Cruz (18 Crespo 79'), 20 Recoba (8 Ibrahimovic 31').(1 Toldo; 4 Zanetti, 16 Burdisso, 15 Dacourt). Trenér: Roberto Mancini

Livorno (4-2-3-1):1 Amelia; 77 Grandoni, 14 Kuffour, 15 Knezevic; 7 Pfertzel, 4 Morrone, 3 A. Filippini, 8 Vidigal, 26 Pasquale (99 Lucarelli 46'); 11 Vigiani (29 Cesar Prates 67'), 78 Danilevicius (8 Paulinho 81'). (23 Manitta, 6 Galante18, Rezaei, 69 Balleri). Trenér: Daniele Arrigoni

Matrix

No konečně! Inter až ve dvanáctém utkání v sezoně dokázal zvítězit poprvé o více než jednu branku. Výhru 4-1 navíc podtrhl velmi dobrým výkonem. Výkonem, který má nejlepší tým Serie A předvádět určitě častěji. V tabulce je před Palermem díky lepšímu skóre.

Inter byl v zápase jasně lepší a vypracoval si spoustu gólových příležitostí. Hned ve druhé minutě vyrobili hráči nerazzurri v obraně Livorna chaos. Hosté se sice ubránili ale ne na dlouho. Míč se dostal na pravé straně k Recobovi, který sice centrem našel pouze Pfertzela, ale i to stačilo na úvodní gól. Obránce Livorna přihrával gólmanovi, který to vůbec nečekal a balón pustil do sítě - 1:0. Tlak Interu pokračoval. O deset minut později přihrál Recoba Cruzovi, který míč z voleje napálil z 20 metrů do břevna.

Ve 13.minutě bouřilo San Siro podruhé. Skvělý El Chino našel přesným centrem z rohu na zadní tyči Marca Materazziho, který vstřelil svůj první letošní gól. Hlavička mířila přesně 2:0. Další rány se neujaly. Recobův povedený pokus z 30 metrů mířil těsně levé tyče. Solariho střely šly vedle a Cruzovu pěknou přízemní střelu Amelia vyrazil na roh. Alvara Recobu musel kvůli svalovým problémům v 31.minutě nahradit Ibra.

Po přestávce šancí přibylo. Ibrahimovičovu střelu vyrazil gólman. Stejně dopadla i jeho hlavička a střely Figa a Solariho. Argentinský záložník to pak ve 69.minutě zkoušel drzým průnikem z levé strany. V pokutovém pzemí sice obešel protihráče, Ameliho v bráně Livorna však z úhlu nepřekonal. Překvapivě však uhodilo na druhé straně. Pauzu si vzala obrana domácích a po centru Cesara Pratese pohodlně na malém vápně hlavou snížil Lucarelli - 2:1. V šestnáctce sice byl dostatčený počet obránců Interu, ale paradoxně hned dva hráči Livorna byli zcela neobsazení.

Znovu se tak zdálo, že se Inter bude muset strachovat o vítězství. Naštěstí odpověď přišla bleskově. Hned o minutu později skvěle pronikl k šestnáctce Dejan Stankovič, nalákal na sebe protihráče a míč přistrčil vedle bežícímu Ibrahimovičovi. Ten už měl lehkou pozici a placírkou trefil odkrytou část brány - 3:1. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji. Figo se z rychlého brejku hnal téměř přes celé hříště na osamoceného obránce. pár metrů před pokutovým územím ho zezadu sejmul Cesar Prates a překvapivě uviděl jen žlutou kartu. Figovu střelu z přímáku Amelia vyrazil.

V 78.minutě využil poslední šance na vstřelení gólu Julio Cruz. Trefil se hlavou po centru Figa z rohu 4:1. Hned po té byl střídán Hernánen Crespem. Argentinec se uvedl střelou vedle mezi nohama obránce Kuffoura. Osm minut před koncem se na trávník premiérově v dresu Interu dostal sedmnáctiletý talent Ibrahim Maaroufi.