Ven.max: 78.921

Zlatan Ibrahimovič

Patrick Vieira

Maicon a Vieira

45'+1' Amauri - 7' Ibrahimovič, 61' Vieira
Nejlepší hráč: Patrick Vieira

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba (25 Samuel 66'), 23 Materazzi, 11 Grosso; 14 Vieira, 5 Stankovic, 4 Zanetti; 21 Solari (19 Cambiasso 83'); 8 Ibrahimovič (18 Crespo 49'), 10 Adriano. (1 Toldo, 16 Burdisso, 6 Maxwell, 7 Figo). Trenér: Roberto Mancini

Palermo (4-4-1-1): 12 Fontana; 2 Zaccardo, 43 Barzagli, 15 Dellafiore (90 Brienza 71'); 16 Cassani, 8 Diana, 5 Corini (4 Tedesco 88'), 14 Guana, 26 Pisano; 23 Bresciano; 11 Amauri (10 Caracciolo 53'). (20 Sirigu, 3 Bovo, 18 Parravicini, 22 Munari). Trenér: Francesco Guidolin

Utkání jsme sledovali LIVE. Přehled zápasových události naleznete zde.

Inter skvělým výkonem zvládl boj o první příčku a v těžkém utkání zvítězil na hřišti Palerma. O góly se postarali Ibrahimovič a Vieira. Na druhé místo se přes Palermo dostalo AS Řím a na první Inter ztrácí čtyři body.

Kvůli zranění Dacourta se do zálohy posunul Javier Zanetti. Jeho místo jako již pravidelně zaujal Maicon. Cambiasso se po zranění dostal na trávník až pár minut před koncem. Figo si tak jako proti Sportingu nezahrál ani minutu. Crespa v základní sestavě překvapivě nahradil Adriano a předvedl velmi slušný výkon. Na obou brankách se podílel asistencí. Kromě Dacourta je minimálně na měsíc mimo hru i Julio Cruz. Zraněný je i Recoba a nově Ibrahimovič, který musel být kvůli svalovým problémům krátce po přestávce střídán.

Již v 7.minutě dostal Inter do vedení Ibrahimovič. Adriano mu zpracoval dlouhý balón z vlastní poloviny na hrudi a švédský střelec ho z 28 metrů poslal prudce kolem obránce na bránu. Alberto Fontana jej nedokázal zachytit a prošel mu pod tělem do brány - 0-1. Ve 23.minutě zkoušel pozornost Fontany tentokrát Stankovič. Jeho pokus úspěšný nebyl. Gólman byl úspěšný i u tečované střely Adriana o pár minut později. V 31.minutě našel prudkým centrem téměř přes celou šířku hřiště Dejan Stankovič Adriana. Brazilec ve velké šanci jen těsně minul a nastřelil boční síť. V 43.minutě měl Inter přímý kop po faulu na Vieiru. Ibrahimovič po něm velmi slušně vypálil. Bohužel však jeho přízemní střela šla přesně do míst, kde stál bývalý gólman Interu Fontana. V nastaveném čase přišel gól na opačné straně hřiště. Po centru z levé strany prodloužil hlavou míč Bresciano za sebe a Amauri měl dostatek času nasměrovat míč za záda Julia Cesara - 1-1.

Velkou šanci na znovuzískání vedení měl po rohu Stankoviče Marco Materazzi. Jeho hlavička v 59.minutě skončila na tyči. Netrvalo to však dlouho a Inter se přeci jenom dočkal. V 61.minutě našel při rychlém brejku Adriano rozběhnutého Patricka Vieiru, který v naprostém klidu poslal bombu přímo do šibenice - 1:2. Střelu ještě mírně tečoval obránce Dellafiore. Jednalo se o první gól Vieiry v dresu Interu.

Inter kontroloval nadále hru a domácí do ničeho nepouštěl. Palermo však v závěru přeci jenom zvýšilo aktivitu a mělo příležitost k vyrovnání. V 85.minutě po rohu Coriniho Caracciolo hlavičkoval do tyče. Chvíli na to musel vyrážet ránu Bresciana Julio Cesar. Domácí se vyrovnávajícího gólu nedočkali a tak Inter vyhrál 1-2.

Komentář k zápasu od Jardy Vychodila:

Adriano je definitivně zpátky! Dnes pomocí dvou gólových přihrávek zařídil 3 body z horké sicilské půdy. 3 body, které nás odpoutaly v tabulce jak od dnešního soupeře, tak od římského AS. Vedeme ligu se solidním náskokem a navíc jako jediný tým procházíme soutěží bez jediné porážky. Ba co víc, výhry ve Florencii, Římě, Parmě, v derby a nyní v Palermě dávají velkou naději pro udržení náskoku i v jarních odvetách.

Dnes jsme vyhráli zaslouženě, i když kdyby Caracciolova hlavička ze 86. minuty skončila v bráně namísto tyče, asi už bychom s výsledkem nic neudělali. Palermo dnes vlastně mělo jen 2 šance, již zmíněnou střelu do brankové konstrukce a pak příležitost Amauriho, který ji prostřednictvím geniálního zakončení přetavil v gól. I fanoušci Interu museli ocenit skvělý kousek domácího útočníka, který v pokutovém území, tísněn a v těžké pozici, skvěle a hlavně přesně poslal Brescianovu přihrávku přesně k tyči Cesarovi branky. Jinak hrál a tvořil především Inter. I když spršku střel na ex-Interistu Fontanu rozhodně nevyslal. Krom parádních gólových ran stojí hlavně za zmínku šance Adriho, které předcházel (krom nádherné přihrávky Stankoviče) další famózní kousek Zlatana u postranní čáry kdy na sebe opět nalákal 2 protihráče a pak Dejana uvolnil nádherným obloučkem. Jak už jsem zmínil, obě branky byly velice pohledné. Na té první se trochu podepsal Fontana, který pustil za svá záda sice tvrdou a povedenou, ale přesto doprostřed mířící střelu Zlatana z velké dálky. Velkou zásluhu na brance má Adri, který sklepl vysoký míč Ibrovi přímo do běhu. O druhou branku se společně s Adrianem zasloužil také Vieira. Vybojoval balón na vlastní půlce (na hranici faulu), a po Adriho krátkém sólu a přihrávce sám zakončil. Tentokráte neměl brankář domácích žádnou šanci.

Kaňkou na zápase je opět zranění některých hráčů. Se šrámy dohrávali Vieira a Maicon. Ibrahimovič s Cordobou museli být dokonce střídáni. Jen doufejme, že se nejedná o nic vážného. Zvláště v případě Zlatana by přišlo zranění v ne příliš vhodnou dobu, protože by Interu zbyli jen 2 zdravý útočníci.

Dnes Mancni překvapil celkem útočně laděnou sestavou a hlavně nasazením Adriho od začátku zápasu na úkor v poslední době skvěle střílejícího Crespa. Průběh zápasu pak dal našemu trenérovi zapravdu a složení základní jedenáctky můžeme označit jako zcela správné.

Hodnocení :

Julio Cesar : 6 – Za branku nemohl, ale v podstatě neměl příležitost vyniknout. Jediný zákrok si připsal pro prudké střele doprostřed brány, ten však moc jistě nepůsobil.

Maicon : 7 – Dnes průměrný výkon. Kondici má dobrou. Hrává celkem často a dokáže toho po pravé straně oběhat dost. Dnes moc útočných výletů dopředu nepředvedl. Doufejme, že si to schovává na některé z příštích zápasů.

Ivan Cordoba : 6 – Možná trošku zaspal při obdržené brance. Jinak stoperská dvojice skoro bez práce. Bohužel hned po půli střídán pro svalové zranění.

Marco Materazzi : 7 – Platí to samé co u Cordoby. Měl velkou šanci, když po rohovém kopu hlavičkoval do tyče.

Fabio Grosso : 7 – Dnes se zapojoval daleko více do útočných akcí, tak jak jsme u něj bývali zvyklí právě z Palerma. Měl jednu nebezpečnou střelu. Centry mu však opět nešly a někdy zkazil lehkou přihrávku. Přesto lepší než v předešlých zapasech.

Satiago Solari : 6 – Dnes to nebyl od něj optimální výkon, v této sezóně prokázal, že umí zahrát lépe. Přesto měl pár nadějných průniků po pravé straně, které však nedotáhl do finální fáze.

Patrik Vieira : 8 – Vstřelil parádní branku a opět vybojoval spoustu míčů ve středu pole. Dnes mu chyběl parťák Dacourt, přesto svou práci zvládl. Zdá se, že už se lepší i jeho kondice.

Javier Zanetti : 7 – Je jasné, že Mancini ho v tomto ročníku bude používat převážně v záloze. Dnes byl dost nevýrazný, měl hodně defenzivních povinností. Opět díky nepřítomnosti Dacourta.

Dejan Stankovič : 6 – Skvělá nahrávka Adrimu do šance, jedna zblokovaná střela. Jinak nic. Měl hrát na vrcholu diamantu, ale příliš nebyl vidět. Zase dostal žlutou kartu.

Zlatan Ibrahimovič : 8 – Rána jako z děla, navíc bez přípravy – velice důležitý gól. Mířilo na něj hodně dlouhých míčů a on je dokázal sklepávat Adrimu. Bonbónek navíc byl jeho oblouček na Stankoviče. Škoda, že musel předčasně trávník opustit.

Adriano : 9 – Imperatore! Stále to ještě není ono, někdy mu míč odskočí a někdy ho v souboji lacino ztratí, ale přesto : vydržel celých 90 minut a to v závěru hrál hodně na křídle. Nahrál na 2 branky, byl nebezpečný. Škoda, že nedal gól. Má na to aby se dále zlepšoval a vracel se do dřívější formy. Jen tak dál.

Walter Samuel : 5 – Bylo na něm vidět, že nastupuje nerozcvičený, kazil přihrávky, obdržel žlutou kartu, působil nejistě.

Hernan Crespo : 6 – Do šance se nedostal, v závěru už byl na hrotu příliš osamocen. Jednou nahrál Solarimu do dobré pozice, jinak nic moc. Ale jako čerství hráč bojoval a běhal.

Inter podal dobrý týmový výkon. Uvidíme jak se ne něm podepíše obsence některých hráčů a případný nedostatek útočníků. Hlavní je, že jsme souboj o první místo zvládli a tento těžký zápas vyhrali!