Julio Cruz

Nicolas Burdisso

Marco Materazzi

Inter - AC Milán

54' Cruz, 75' Ibrahimovič - 40' Ronaldo
Nejlepší hráč: Cruz

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 16 Burdisso, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 11 Grosso (6 Maxwell 18'); 5 Stankovic, 15 Dacourt (25 Samuel 46'), 7 Figo, 4 Zanetti; 8 Ibrahimovič, 18 Crespo (9 Cruz 54'). (1 Toldo, 20 Recoba, 21 Solari, 91 Mariano Gonzalez) Trenér: Roberto Mancini

AC Milán (4-4-1-1): 1 Dida; 44 Oddo (2 Cafu 62'), 25 Bonera, 3 Maldini, 18 Jankulovski; 8 Gattuso (20 Gourcuff 79'), 21 Pirlo, 10 Seedorf (11 Gilardino 70'), 23 Ambrosini; 22 Kaka; 99 Ronaldo. (16 Kalac, 7 Oliveira, 17 Simic, 32 Brocchi) Trenér: Carlo Ancelotti.

Walter Samuel a Matrix

Grande Inter! Černomodří i přes zdravotní potíže několika hráčů dokázali v poskládané sestavě po velmi dobrém výkonu porazit AC Milán 2:1. Inter v derby prohrával po gólu Tlusťocha ze 40.minuty. Zasloužený obrat přišel po příchodu Julia Cruze. Ten vystřídal Crespa a téměř okamžitě vyrovnal. V 75.minutě pak vybojoval míč a vybídl ke skórování Ibrahimoviče.

Do hry nemohli kvůli zranění zasáhnout Esteban Cambiasso, Patrick Vieira a Adriano. Připraven byl naopak po delší pauze Recoba, zůstal však jen na lavičce. Kvůli červené kartě proti Livornu nemohl hrát Maicon. Diskvalifikaci se vyhnul trenér Mancini, který vyfasoval za červenou kartu jen peněžitý trest. Potíže pro jeho tým začali poměrně brzo. V 18.minutě se zranil levý bek Fabio Grosso a před přestávkou pak i poslední štítový záložník Olivier Dacourt. Mancini tak během hry musel přesouvat hráče v obraně. Střídající Samuel šel na stopera, Cordoba se posunul doprava a Burdissa si zopakoval roli záložníka, kterou hrál v úterý proti Valencii.

U všech prvních šancí byl Hernan Crespo. Hned ve 2.minutě chyboval v obraně Bonera a nahrál přímo na nohu Crespovi. Argentinec však na Didu nevyslal příliš prudkou střelu a tak si s ní brankář bez potíží poradil. I do další dobré střelecké pozice se Crespo dostal po přihrávce od soupeře. Z hranice šestnáctky však netrefil pořádně míč a jeho technická střela skončila mimo bránu. Dorbou šanci měl z přímého kopu Pirlo, technická střela se ale vytočila ven z brány. Ve 38.minutě si na centr Figa naskočil znovu Crespo a hlavou lehce lízl míč. Ten přistál u vzdálenější tyčky a jen o centimetry ji minul. Inter byl o něco lepší, přesto paradoxně inkasoval. Ve 40.minutě se k míči dostal Zrádce, Maxwell mu ponechal prostor a tak Brazilec z 25 metrů vystřelil a pěknou ranou k tyči otevřel skóre - 0:1.

Do druhého poločasu již nastoupila změněná sestava o dva hráče s několika výměnami postů. AC zahrozilo Gattusem, mířil vedle. V 54.minutě přišel za Crespa Cruz a hned z prvního útoku vyrovnal. Ibrahimovič se prosadil na pravé straně, z úhlu hledal před bránou spoluhráče. Jeho prudkou přihrávku nedokázal chytit Dida, pouze ji vyrazil a pohotový Cruz dokopnul balón do sítě - 1:1. Není třeba opakovat, jak se Cruz jako náhradník týmu vyplácí. Na trávníku byl pouhých 11 vteřin než vstřelil svůj čtvrtý ligový gól. O další dvě minutu později mu chybělo k dalšímu zásahu jen pár centimetrů. Maxwell odcentroval na malé vápno a El Jardinero otočený zády k bráně střílel patou. Jeho pokus jen o malý kousek přeletěl břevno.

Pirlo si zopakoval přímý kop. Z 20 metrů tentokrát zamířil doprostřed brány, kde byl připravený Julio Cesar. V 67.minutě šel do sobouje s gólmanem Cordoba, míč Didovi vypadl a Ibra ho poslal do brány. Gól neplatil pro faul Cordoby. V 75.minutě se na pravé straně tělem přes Jankulovskiho prosadil Julio Cruz. Český reprezentant skončil po čistém souboji na zemi. Cruz zpětnou přihrávkou našel připraveného Ibrahimoviče, který se trefil placírkou do černého 2-1. Pro Švéda to byla třináctá ligová branka. V 87.minutě chyběl Maldinimu krok, aby dosáhla na Kakovu přihrávku do vápna. Chvíli po té likvidoval nebezpečnou diagonální střelu Ibry Dida.

2.poločas (English - 100MB) sendspace.com

Inter Střely na bránu Střely mimo Zblokov. střely Fauly Faulován Ofsajdy Chyceno