Rozhodčí: Gianluca Rocchi
Nejlepší hráč: Francesco Toldo

INTER (4-3-3):1 Toldo; 16 Burdisso, 23 Materazzi, 26 Chivu, 31 Cesar; 11 Jimenez (50 Siligardi 75'), 28 Maniche, 21 Solari (19 Cambiasso 78'); 7 Figo (36 Bolzoni 39'), 18 Crespo, 29 Suazo. (22 Orlandoni, 24 Rivas, 40 Fatic, 47 Filippini). Trenér: Roberto Mancini

Lazio (4-3-1-2): 32 Ballotta; 8 Zauri, 13 Siviglia, 25 Cribari, 2 Radu; 6 Dabo (69 Manfredini 81'), 24 Ledesma, 85 Behrami (5 Mutarelli 60'); 11 Mauri; 19 Pandev (17 Tare 90'), 18 Rocchi. (1 Muslera, 7 Rozenhal, 23 Meghni, 29 De Silvestri). Trenér: Delio Rossi.

Inter v prvním utkání semifinále Italského poháru s Laziem Řím pouze remizoval 0-0. Přestože byl domácím týmem, v první půli přenechal iniciativu Laziu, které si vytvořilo několik slibných šancí. Po přestávce se hra Interu zlepšila, Burdisso dokonce nastřelil břevno, žádný gól ale nepřišel.

Mancinimu chybělo celkem dost hráčů. Otázkou ale je, zda by stejně vůbec hráli, pokud by mohli. Trenér nerazzurri totiž do utkání ne tolik prestižního poháru standardně posílá méně vytěžované hráče. Zranění nepustilo na trávník Dacourta, Cordobu, Samuela a Ibrahimoviče. Balotelli, Cruz a Pelé stáli kvůli kartám. Z opor odpočívali Julio Cesar, Javier Zanetti, Maxwell, Stankovič a Vieira, u kterého se to nečekalo, protože v neděli proti FC Turín hrát nemůže. Z takové té širší základní jedenáctky tak v základní sestavě byli jen Materazzi a Chivu. K utkání bylo nominováno i pár mladíků z primavery. Kvůli zranění Figa si Bolzoni zahrál padesát minut a další mladíček Siligardi poslední čtvrthodinu, když vystřídal Jimeneze.

Inter se v prvním poločase nedokázal dostat před bránu soupeře. První ohrožení tak gólman Ballotta zaznamenal až při dalekonosné střele Maniche. Lazio hrozilo víc a tak měl Francesco Toldo dost práce. Často se prosazoval hlavně Rocchi. V rychlém sledu se mu podařilo překonat obranu hned dvakrát a Materazzi a po něm i Chivu museli předvést dokonalý skluz, aby mu zabránili skórovat. Ve 28. minutě byli blízko gólu hned dva hráči Lazia. Ani jeden však na centr z přímého kopu hlavou nedosáhl. Pak musel zasahovat při Mauriho střele Toldo, aby hned o minutu později instinktivně zastavil přízemní velmi nebezpečnou střelu skrz obránce Behrami nohou. Až teprve tři minuty před přestávkou si domácí vypracovali první velkou šanci. Po narážečce se Suazem se uvolnil Crespo a tvrdou ranou gólmana Ballottu neprostřelil.

V druhém poločase se hra zrychlila a chvíli to vypadalo, že je jen otázkou času, kdy jedna z obran udělá chybu a padne gól. Velké šance však prozatím nepřicházeli. Dobrým střeleckým pokusem z úhlu se uvedl mladíček Siligardi. Brankáře však nezaskočil. V 65.minutě mělo Lazio stoprocentní šanci. Rocchi se pěkně prodral do vápna a přihrávkou hledal zcela volného Pandeva. Kdyby makedonský střelec nedostal míč na paty, střílel by do odkryté brány. O pět minut později zahodil slušnou šanci Crespo. V 77. minutě dal Mauri po centru Ledesmy z přímého kopu gól. Správně však neplatil pro ofsajd. O dvě minuty později zakončoval závar před bránou Lazia Burdisso hlavičkou pouze do břevna. Dvě minuty před posledním hvizdem pak znovu nebezpečně pálil Siligardi, ani tentokrát Balottu nenachytal.