Ven.max: 51.150

Zlatan Ibrahimovič

David Suazo

Esteban Cambiasso

65' Cambiasso, 67' Suazo
Asistence: Zanetti, Ibrahimovič
Žluté karty: Vargas 43', Spinesi 56', Mascara 62', Silvestri 90'+1' - Cordoba 36', Pelé 69'
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2): 2 Julio Cesar; 16 Burdisso, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 26 Chivu (29 Suazo 55'); 11 Jimenez (30 Pelé 27'); 8 Ibrahimovic (28 Maniche 72'), 9 Cruz. (1 Toldo, 24 Rivas, 21 Solari, 18 Crespo). Trenér: Roberto Mancini

Empoli (4-4-1-1): 16 Polito; 2 Sardo (22 Alvarez 74'), 21 Silvestri, 6 Stovini, 7 Vargas; 17 Baiocco, 8 Edusei, 13 Izco; 9 Colucci (25 Martinez 67'), 24 Spinesi, 10 Mascara (11 Pia` 83'). (18 Rossi, 5 Silvestre, 19 Tedesco, 27 Biangianti). Trenér: Silvio Baldini.

El Cuchu

Inter zvládl další těžké utkání a vyhrál na horké půdě v Catanii 2-0. Vítězství se nerodilo lehce. Inter si za prvních 65 minut proti dobře organizovanému soupeři nevytvořil jedinou šanci. Pak však vstřelil během dvou minut gól Cambiasso a Suazo a útočná fáze Interu ihned proti otevřené obraně ožila. Problémem však bylo to, že úvodní gól Cambiassa neměl kvůli ofsajdu platit. Už nyní se tak můžeme těšit na další články oslavující úmyslnou pomoc rozhodčích nejlepšímu týmu Itálie.

Fanoušci Interu by se pomalu měli začít bát. Blíží se veledůležité osmifinále Ligy mistrů a výkony Interu se zatím těm z loňského roku moc nepřibližují. Navíc marodka se nevyprazdňuje a tak proti Liverpoolu hrát nerazzurri s tím nejlepším, co mají, rozhodně nebudou. Proti Catanii chyběli Dacourt a Samuel, kteří jsou vyřazení do konce sezony kvůli zranění, menší zdravotní komplikace mají i Maicon, Cesar a Stankovič. Figo není po zlomenině nohy stále v dobré kondičce a Patrick Viera si odpykal první ze dvou zápasů, v kterých po vyloučení musí nuceně stát.

Mancini v sestavě překvapil jen tím, že ačkoliv v lednu získal Manicheho do zdevastované zálohy, přesto raději na post pravého beka dal místo Javiera Zanettiho Burdissa a kapitána nechal v záloze. Maniche si zahrál jen posledních dvacet minut. Nákup Chivua se v současnosti jeví jako výborný hlavně díky tomu, že je to univerzální hráč a v záloze se mu daří.

První poločas byl pro diváky přímo tragický. Na hřišti se tvrdě bojovalo, jenže bez šancí. Jedinou příležitost si vypracoval domácí Izco, který střelou z 32 metrů jen těsně přestřelil.

Po přestávce nezáživná hra pokračovala až do již zmíněné 65.minutě, kdy Maxwell nacentroval z levé strany. Javier Zanettiho vrátil hlavou míč do malého vápna, kde stál v ofsajdu Esteban Cambiasso. Míč uklidil do sítě a díky tomu, že asistent zakázané postavení hráče neviděl, mohl začít slavit - 0-1. Pro Argentinského záložníka to byla letošní pátá ligová branka.

V 55.minutě se pokusil oživit hru Interu Mancini třetím útočníkem Suazem. Vzhledem k tomu, že deset minut po té padl gól, tak se mu to povedlo. Navíc honduraský útočník pak dvě minuty na to zvýšil náskok. Po dlouhém nákopu brankáře Julia Cesara mu poslal míč za obranu Ibra a David Suazo si položil brankáře a zakončil do prázdné brány - 0-2. I pro něj to byla pátá trefa.

Catania musela přirozeně otevřít hru a Inter tak dostal v útoku víc prostoru. V 74.minutě Javier Zanetti z úhlu jen těsně minul vzdálenější tyč. V 87.minutě Suazo prošel skrz obranu soupeře. Střelu mu však bez potíží chytil Polito. O minutu později se po pravé straně prosadil Julio Cruz a trefil tyč. Inter vyhrál 0-2 a vede s náskokem osmi bodů před AS Řím.